Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék, valami tanács?

Fogyni szeretnék, valami tanács?

Figyelt kérdés
A Szitu a következő: 19 vagyok és kb 130 kg...Tudom,hogy ez nagyon nincs rendben és változtatni szeretnék...akit érdekel az elhízás hátterét elmondom privátban..:D HA most neki állok edzeni még van esély arra,hogy nem marad olyan lógó bőr rajtam vagy ha marad akkor nem sok?:D illetve ha sok marad kb mennyi a leszedetés? Értelmes tanácsokat,esetleg étkezés/edzés tervet örömmel fogadok,előre is ezer hála! :)

2020. máj. 6. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogok kertelni meg kúrákkal jönni, szerintem mérd fel, hogy nagyjából hány kalóriát fogyasztasz mostanában egy átlagos nap alatt. Mondjuk egy hétig mérd le az ételeket, írd fel, számold ki, hogy hány kalóriát tartalmaznak, hány gramm szénhidrátot, fehérjét.


Aztán keress egy ízületkímélő, de átmozgató edzéstervet és csökkentsd a bevitt étel kalóriatartalmát 10-20%-al úgy, hogy a szénhidrátból legyen főleg kevesebb. Közben figyeld, hogy hétről hétre hogy alakul a súlyod.


Ez elsőre bonyolult de a Google a barátod, vannak jó kis kezdő edzéstervek, amiket aztán osztottra lehet cserélni, végül külön edzhetsz minden főbb izomcsoportot, ahogy fejlődsz, vannak jó kis kalóriaadatbázisok is (a myfitnesspal appot csak ajánlani tudom), szóval szerintem megtalálod magadnak a főbb infókat, a többit meg úgyis ki kell kísérletezni. Mindannyian kicsiben kezdtük, totál elveszetten és nem tudtuk, hogy tényleg működik - e majd. De aztán pár hét és elindult a fogyás. Eleinte több, később kicsit belassult, de feszesebbek, keményebbek és formásabbak lettünk. És egészségesebbek. :)

2020. máj. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, ha ekkora probléma az elhízásod, minek raksz minden 2. mondatod után vigyorgó smilet. Nem kötöszködésként, csak feltűnt.


Én is túlsúlyos vagyok, és elmondom nekem mi vált be. Undorodtam magamtól, rosszul éreztem magam a bőrömben, rondának láttam magam, így elhatároztam hogy lefogyok. 170cm/82kg voltam. Nekem a sok sétálás,szobabiciklizés, túrázás vált be, emellett számolom a kalóriát, vacsorára csak gyümölcsöt eszek. A súlyom 69 kg körül állandósult.

2020. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, én 135 kilóról 85-re fogytam 6 hónap alatt. Többi privátba mehet, ha szeretnéd.
2020. máj. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!