Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért irtózom a hivatalos...

Miért irtózom a hivatalos telefonbeszélgetésektől és hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés
Mikor tudom, hogy telefonálnom kell hivatalos ügyben, szó szerint nyomást érzek a szívemben, gombóc lesz a torkomban, nyirkos lesz a tenyerem és a végtelenségig húzom, halasztom. Miért van ez?
2020. máj. 7. 12:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
57%
Teljesítménykényszered van. Lehet, hogy ez a szüleidtől ered, lehet, hogy iskolából, lehet, hogy mind a kettő; lehet, hogy saját belső frusztráció. (akár előző életek miatt is, vagy pl akár most ebben az életedben valami miatt már annyira megszégyenültél, vagy láttál valakit nagyon megszégyenülni, hogy nem szeretnéd ezt (újra vagy nem újra) átélni. Tehát mindig szépen, precízen, igényesen akarod kifejezni magad, és erre görcsölsz rá; mert megriadsz már előre; ha mivan, ha nem úgy fejezed ki magadat, tehát nem elegánsan; és akkor leégeted magad. Tehát félsz a megszégyenüléstől,és ezmiatt feszengsz. Hogy mit fognak gondolni rólad mások. Lehet, hogy önértékelési problémád van, lehet, hogy ezt a szüleid ragasztották rád, lehet, hogy pl a suliban láttál valamit, ami miatt kicsit így kedved támadt inkább begubózni, minél kevesebbet megmutatni magadból (mennyire határozott a fellépésed, mennyire vagy magabiztos, meggyőző, megnyerő; telefonálásokkor ebből ugye valamennyit "ki kell adni", mert lejön magától, hogy mennyire vagy milyen; személyiséged, egyéniséged egy darabját otthhagyod a fülükben, és ettől félsz, tehát a véleményüktől.) Na, tehát pl lehet, hogy önértékelési problémád miatt nagyobb jelentöséget tanusitasz mások véleményének, mint kéne (?). Hogy mindenkinek annyira meg akarsz felelni, hogy rágörcsölsz, mert ezt nevelte beléd a környezeted sajnos; akár nem direkt módon, nem-akaratlagosan is ; hanem pl véletlenül így ez alakult ki benned. Ez a tartós megfelelési kényszer; amit még nem tudtál levetkőzni magadról. De ne aggódj, a telefonvonal másik végén is ugyanolyan emberek ülnek, mint te. Tehát pl esendőek. Pl ők is voltak már valaha állásinterjún; lehet, hogy ők is izgultak, de tehát, látod, hogy nem lehetetlen bejutni; mert őket valahogy végül mégis felvették; te is tudsz ügyes lenni, higgyél/bízzál magadban. Amúgy meg, pont két napja láttam egy olyan videót, (sors alapján amúgy ahol a 'helyed' van, oda úgyis bekerülsz, tehát fel fognak venni melózni; tehát ahol dolgod van sorsod alapján, oda bejutsz,és oda arra az állásra te jutsz be; máshol meg másnak a helye van, de vannak még több potenciálisak, hogyha 'oda' nem jut be, akkor 'ide' igen, stb; tehát emiatt nem kell aggódni; amúgyis árt a szépségednek, ha aggódsz; csak rányomja a bélyegét a kisugárzásodra; ), Na, tehát, láttam mostanában egy olyan videót, amiben az volt, a higgyél-bízzál kapcsán, amit írtam, arról jutott eszembe, hogy egy videó mottója a "Higgy Istenben, és bízzál (ön)magadban". Talán valami ilyesmi volt. Ez nem kapcsolódik oda, amiket előbb leírtam; csak a hit meg a bizalom kapcsán; de szóval tehát egy jó videó szerintem; megkereshetem, ha valakit érdekel, de lehet ez a címében is benne volt, ez a hit-bízás. De szal jó.
2020. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
#21 Köszönöm, nagyon érdekes amit írsz, gondolkozni fogok rajta. Több, mint valószínű a múltból hozom ezeket a mintákat. Ha tényleg van kedved megkeresni a videót, engem érdekelne.
2020. nov. 20. 15:54
 23/26 anonim ***** válasza:
www.youtube.com/watch?v=W0ovDSTOBUs
2020. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

én is voltam call centeres, konkrétan az a kivétel, aki normális.

ne izgulj, mert az ilyen emberek nap mint nap hülyékkel beszélnek.

2020. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Ez jó, köszi! :D
2020. dec. 3. 22:17
 26/26 anonim ***** válasza:
47%

#1


A mikrofont egyszerre csak egy app használhatja, ami telefonáláskor a telefon alkalmazás.

Én próbáltam már felvenni, 2 felvevővel is, de hívásnal leálltak, mert a mikrofon kell a telefonbeszélgetéshez.

2020. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!