Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek nincs bűntudatotok...

Nektek nincs bűntudatotok amikor hajléktalan kér tőletek és nem adtok?

Figyelt kérdés
Pl. buszmegállóban odamennek hozzátok, de nincs készpénz nálatok vagy csak nem akartok adni és úgy kérnek tőletek, hogy a beteg kisfiának kell, mire közlitek, hogy csak kártya van nálatok és úgy köszön el, hogy még ő kíván jó egészséget.
2020. máj. 8. 13:43
1 2
 1/14 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Soha.
2020. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy átlagos napon találkozol 15-20 kéregetővel. Ha mindnek csak egy százast adnál, az napi kétezer ft....
2020. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Nincs, mert az ilyenek többsége csak lusta dolgozni. Tőlem csak buszjegyre meg benzinre szoktak kérni, legtöbbször az öt házzal feljebb lakó szomszédunk, aki akkora IQ bajnok, hogy nem ismer fel minket. Az ilyen a "beteg kisfiamnak kell", "nem tudok hazamenni a másfél éves kislányommal" sztorik csak kamuk.
2020. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
33%
De, mert én mindig igyekszem adni valamennyit, és ha nincs nálam apró, akkor sajnos nem tudok mit kezdeni a helyzettel és el kell utasítsam.
2020. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2020. máj. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Nincs, mert nem tudom, hogy valóban hajléktalan-e vagy bér-kéregető.

Jártam úgy az elején, az éhes hajléktalannak (ez a ő kéregető szövege volt!) odaadtam 4 zsemlét, amit frissen vásároltam. Levágta elém a földre nagy káromkodva, mondván, hogy ő pénzt akar!

Azóta nem adok utcán kéregetőnek. Meg tudom találni a módját annak, hogy segítsek a hajléktalanoknak (ún.Cseriti boltok, adományok, Vöröskereszt,stb).

2020. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Láttam már eleget hogy valóban mire kell a pénz.
2020. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
Én kényszeres dabelő vagyok, így amikor odajön hozzám és nem adok, de nem is dabelem le, akkor büszkeség tölt el, hogy ellen tudtam állni a kényszerkésztetésnek. Ha pedig mégis dabelek, akkor meg relativizálom magamban a helyzetet azzal, hogy hát beteg vagyok, ez van.
2020. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
12%

Nekem mindig rossz amikor őket látom, olyankor én a helyükbe képzelem magamat. ::((

Mindig adok lagalább 5-600 Ft ot, vagy éppen amennyi apró van nálam, van hogy sírni tudnék amilyen életet élnek.

Ez s legkevesebb amit tehetek értük. 🙏

2020. máj. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!