Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szorongást le lehet győzni?

A szorongást le lehet győzni?

Figyelt kérdés

24f vagyok. Enyhe szociális szorongással küzdök.

Testi tüneteim is vannak tenyér izzadás, gombóc érzése torokban, szorongató érzés, rossz hangulat, elkerülő magatartás.

Főként társaságban jön elő.

Néha ha rá gondolok a szorongató helyzetre akkor is rám tör.



#egészség #félelem #mentális #szorongást fóbia
2020. máj. 10. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor tudnád legyőzni ha magadra erőltetnéd a társaságot.

Tehát keresned kell egy társaságot aki elfogad, és ahogy jobban megismered őket szépen elmúlik és idegenek felé is már picit nyitottabb leszel. Ezután szép lassan új ismerősök és a végén már mindenkivel szóba tudsz állni problémák nélkül.


Jó tudom, hogy ezt így írásban könnyű de az élet folyamán ezt létre fogod tudni vinni még ha most nem is tudod hogyan.

2020. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Próbáld onnént kezdeni, hogy végbéltisztítást csinálsz (nem hidrokolon terápia).
2020. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1Ez hülyeség.


Én azt tanácsolom, hogy mindig add önmagad, semmi nem kötelező. Én se vagyok egy szociális ember, mert én utálom az embereket, szerintem nagyon kétszínű a többség. Nem tudom dolgozol e valahol, ha igen, akkor lehet ott zenét hallgatni fülesen? Mert úgy le lehet győzni a szorongást, hogy a zenével elvonod a figyelmed a többi emberről. Egy a lényeg nem szabad erőltetni ezt a szociális dolgot, ha nem vagy az emberekre vevő. Bemész a munkahelyedre, kiadják neked a melót és dolgozol.

2020. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen sosem lehet. Ez ilyen születési dolog. Én már elmúltam 40 de még mindig megvan. Annyit értem el, hogy el tudom viselni. Tudom meddig kell elviselni az emberek társaságát, és tudom, mikor lehetek végre egyedül, hogy feltöltődhessek a továbbiak elviselésére. Már amikor bemegyek mondjuk munkába, arra gondolok, hogy oké most jön 8 óra, amikor körbevesznek olyan emberek akiket nem én választottam, tehát kvázi kényszertársaság. De ha letelik a 8 óra, akkor megint jó lesz, mert nem lesznek körülöttem.
2020. máj. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy születési dolog. Ez úgy alakul ki, hogy negatív visszajelzéseket kaptál, ezért az egyén nem fog mégegyszer menni a pofonért, mert ugye azt feltételezi, hogy megint rossz éri. Befordul és mindig fel van készülve a "veszélyre". Ezért kezd el szorongani és testi tüneteket produkálni.


Le lehet győzni tudatosan. Nem mindig sül jól el, ha beleállsz egy ilyen helyzetbe és rosszul jössz ki belőle, mert túlizgulod magad. Nem tudom mennyit foglalkoztál "önismerettel", pszichológiával, de nekem már elég régi dolog ez, szóval nekem ez segített.

2020. máj. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

le

nekem sok év munkájába telt, de 90%-ban legyőztem

ritkán előjön még,de harcolok ellene

a titka a fokozatosság, illetve,hogy tedd ki magad azoknak a dolgoknak amitől félsz

sajnos másképp nem működik

meg még arra kell gondolni,hogy senki mást nem érdekelsz annyira mint amennyire te gondolod. ne törődj mások mit gondolnak rólad,mert igazából az a te életed nem is befolyásolja

2020. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én voltam így még pszihológushoz is jártam tanultam pár dolgot. PL: Optimizmus 10 pontban! (Elküldöm neked hátha segít)1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!


2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !


3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!


4 A természet legnagyobb csodája vagyok!


5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !


6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!


7 Nevetni fogok a világra


8 Ma megszázszorozom értékeimet


9 Most fogok cselekedni


10 imáimban útmutatást kérek

2020. máj. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!