Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollal le lehet győzni...

Agykontrollal le lehet győzni a pánikbetegséget, állandósult szorongást?

Figyelt kérdés

Jártam már pszichiáternél, aki gyógyszerrel próbált kezelni, de nagyon sok mellékhatása volt, így nem szedtem tovább.

Ezután következett a pszichológus, de a mély beszélgetések sem segítettek, csak ideig-óráig.

Kineziológiai oldáson is voltam, de annak a hatása is csak fél évig tartott, utána visszajöttek a problémák.


Már végső elkeseredésemben nem tudom hová/kihez/mihez forduljak. Szerintetek az agykontrollal ez legyőzhető lenne? Ha igen, akkor milyen irányba induljak el? Tudnátok ajánlani konkrét könyveket, internetes cikkeket, videókat, hanganyagot vagy bármit?



2013. márc. 30. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én simán rákerestem a neten,rengeteg videót kiadott,és szerintem az agykontroll nagyon jó megoldás rá
2013. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%

Nem sőt csak ártasz magadnak.


A legjobb, amit tehetsz, hogy keresel egy másik pszichiátert, és addig mégy, amíg nem találsz olyat, aki pszichoanalízissel gyógyít. Ha kezelhető vagy ezzel a módszerrel, alább ne add. Semmi más nem fog segíteni rajtad, csak ideg-óráig.

2013. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Agykontrollal csak a tüneteket tudod kezelni. Sokkal jobb megoldás ha tudatosságot viszel az életedbe. Egy tudatos ember számára nem léteznek semmilyen negatív érzelmek.

Ajánlom Eckhart Tolle tanításait.

2013. márc. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


#1, én is találtam rengeteg videót a neten, de fogalmam sincs azok közül melyiket kellene alkalmaznom, ezért is kértem itt segítséget. :)


#2, komolyan árthatok vele? Pszichoanalízist már próbáltam, de az sem segített túlzottan.

Az én pánikbetegségem és szorongásom igazából nem olyan, mint a klasszikus értelemben. Igaz van egy alapvető szorongásom, ami inkább tesi tünetben jelentkezik (tehát hamar felmegy a pulzusom nagyon magasra) de engem nem akadályoz a midnennapokban, tudok buszozni, a tömeget is bírom, moziba is járok, nem vagyok rosszul ismeretlen helyeken stb. De általában minden este, miután lefeküdtem, elkezdem túlzottan figyelni magam, hogy hogyan ver a szívem és egy idő után beparázok, ha túl lassú akkor azért, ha túl gyors akkor pedig azért. Ekkor elkezdem nehezebben is venni a levegőt, szédülök, néha remegek is (tehát pánikrohamom van) majd elmúlik.


Ezért gondoltam hogy talán majd az agykontrollal helyre tudom kicsit rakni magam és tudom kontrollálni a rohamokat.

2013. márc. 30. 20:51
 5/13 A kérdező kommentje:
#3, köszönöm neked is, utánanézek majd! :)
2013. márc. 30. 20:51
 6/13 anonim ***** válasza:

"minden este, miután lefeküdtem, elkezdem túlzottan figyelni magam, hogy hogyan ver a szívem és egy idő után beparázok, ha túl lassú akkor azért, ha túl gyors akkor pedig azért"


Ezek kimondottan olyan dolgok, amiket te csinálsz, szándékosan. A "pánikbetegség" nálad szerencsére annyi, hogy nem ismered el, hogy te csinálod magadnak a parát. Talán a megszokás miatt tűnik külső, tőled független valaminek. Valahogy meg kell látnod az igazat: valamit nem cselekedni könnyebb, mint bajlódni vele. Főleg amikor arra fordítasz energiát, hogy olyan dolgokon tépelődj, amik egész egyszerűen nem léteznek. Nem hiszem, hogy hosszas pszichoanalízis közelebb vinne az igazsághoz, mint maga az igazság. Nem kell szivatnod magad.

2013. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én egyszerűbb gyógymódot alkalmazok rá,orbáncfű nevű gyógytea (tilos ízesíteni) jó rá,kellemes mélyalvást is ad ,lefekvés előtt,ha iszod.Kizárólag Herbáriában vedd!
2013. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pánikrohamra nagyon jó az autogén tréning-keress rá a neten! Anyának ez segített. Ő beteg volt, és időnként fulladt. Mikor fulladni kezdett, bepánikolt, h megfullad. Én meg ezt találtam a neten, neki bevált! :-)

Az orbáncfű is nagyon jó, viszont kis idő kell, mire hat. Állítólag 2 hét, én legalábbis ezt olvastam.

Viszont ne generálj magadnak pánikrohamot a pulzusfigyeléssel! :-)

2013. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek utolsó,mentális tréning nagyon jó,de egy orbáncfű tea a megivása után azonnnal hat kb 5 perc.

Egyébként nem árt egyszerre kombinálni a dolgokat,ahogy írták,mentális tréning,plusz tea.

2013. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
EFT (Emotional Freedom Technique) - magyar nyelvű ingyenes útmutató fenn van neten. Agykontroll is nagyon király. Meg agykontrollos termékek,ahogy fenn is írta valaki Echart Tolle nagyon jó!
2013. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!