Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pánikolok a koromtól. Hogyan...

Pánikolok a koromtól. Hogyan győzhetem le ezt a szorongást?

Figyelt kérdés
Régen eszembe sem jutott ilyenekkel foglalkozni,sőt jókat mosolyogva öntöttem lelket a hasonló pánikot átélőknek - pedig empatikus vagyok,de ezt régen nem láttam problémának. Sőt még manapság is idősebbeknek is mondom,hogy még fiatalok - ezt is gondolom. Én meg közben már teljesen pánikban vagyok a saját koromtól. Szeretnék ezen az érzésen túl jutni.
2018. febr. 28. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Hány éves vagy?
2018. febr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
49%
Akkor te kéményseprőnek ne menj ha a korom nem teszik.
2018. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
A te korodtól én is pánikba esnék.
2018. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván nem a korodtól pánikolsz. Fogalmazd meg (magadnak) konkrétan, hogy mitől félsz. Ráncok, elhízás, magány, unalomba fulladt élet, gyermektelenség, akármi... és tegyél ellene. A kor önmagában sosem félelmetes, inkább hogy milyen elvárások és tévhitek kapcsolódnak hozzá.
2018. febr. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél olvastam,hogy hisztérikus pánik esetén azt a kérdést kell feltenni,mi a legrosszabb ami történhet? Nos ez a forgatókönyv sem riasztó számomra úgyhogy fogalmam sincs miért alakult ki ez az érzés. Így azt sem tudom kedves Válaszolóm,hogy mit tehetnék ellene.
2018. febr. 28. 17:22
 6/15 A kérdező kommentje:

Na eszembe jutottak azért riasztó forgatókönyvek is,de ezek mind feltételes félelmek,nem jelenlegiek,tehát szintén úgy érzem lehetetlen tenni ellenük a jelenben.

Pl. Írtad a gyermektelenséget. Pl.attól félek,hogy mi lesz akkor ha már szeretnék de már nem lehet? De ez ellen mégis hogy tegyek,ha még nem jött el az az érzés,hogy szeretnék és ki tudja eljön-e egyáltalán?

2018. febr. 28. 18:30
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy, egyre rosszabb lesz. Magamon legalábbis ezt tapasztalom.
2018. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Válaszd szét az elkerülhető dolgokat az elkerülhetetlen dolgoktól.


Elkerülhetetlen az öregedés, a halál. Ezeken felesleges görcsölni, mert ezek adottak.


Foglalkozz azokkal a dolgokkal, amelyek a hátralévő életedet értékes tartalommal töltik meg, lődd be az élet nehézségeit se nem túl könnyű, se nem túl nehéz szintre. Rakj rendet az otthonodban, és a dolgaid, feladataid között. Alakíts ki rendszeres rutint az életedre, hogy megfelelj a magad által támasztott igényességnek.

2018. márc. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Írd le mennyi idős vagy?...
2018. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Amiket a kedves 8-as írt az mind megvan.


29.


Köszönöm,hogy próbáltok segíteni.

2018. márc. 2. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!