Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanra sikerült levonnom a...

Mostanra sikerült levonnom a konzekvenciákat. Merre tovább, mire számíthatok az életemben? 31F

Figyelt kérdés

31 múltam. Biztos ciki, meg nevetséges, de csak mostanra jöttem rá, merre tart, illetve merre tartott eddig az életem.

Eddig viszonylag optimistán, de leginkább naivan azt gondoltam, kaphatok segítséget. Pontosabban megértést, együttérzést. Nem láttam, vagy csak nem akartam látni, hogy az embereknek az a jó, ha gondjaim vannak. ők azt szeretnék, hogy szenvedjek. Csapdába csalnak azzal, hogy megértést színlelve kicsikarnak belőlem bensőséges élményeket, pusztán csak azért, hogy a késüket hátamba döfve röhögjenek rajtam. Miközben ők az én életem, "élményeim" harmadát sem bírnák.

Sajnos az elmúlt 10 év, amiben harcoltam, küzdöttem és igyekeztem megoldani a gondjaimat, feleslegesek voltak. Sajnos ki kell mondanom, nem élhetek olyan életet, mint mások. egyrészt a már említett keresztem miatt, másrészt az így kialakult önbizalomhiányom, szorongásom okán is. plusz a külön nekem kijáró "exkluzív" élmények is "sokat segítettek" abban, hogy rájöjjek, az élet pikkel rám.

Nem is kérek tőletek megértést, hiszen tudom, ugyanolyan érzéketlen, affektáló, kegyetlen szadisták vagytok, mint azok pszichológusok, orvosok, vagy csak névtelen sorstársak, fórumozók, akiktől segítséget, megértést vartam, kértem.

A kérdésem nem is erre vonatkozik. hanem arra, hogy merre érdemes elindulnom. illetve érdemes-e elindulnom egyáltalán? Bár a legszebb éveim elmentek (20-30), de sajnos még mindig munkálkodik bennem az, hogy valamilyen úton-módon visszaszerezzek, vagy csak szerezzek olyan élmenyeket, mint mások. de ahogy írtam, van-e ennek értelme? Bele kell-e ebbe kezdenem, ha eddigi életemben a sors arra predesztinált, hogy nevessenek rajtam, hogy ne kapjak megértést, hogy degradálják a gondjaimat, hogy színjátékkal vádoljanak ismeretlenek és állítólagos barátok is? Olyan vágyaim vannak, mint másoknak: egzisztencia, valamint az, hogy összességében pozitív élményként tekintsek vissza a leélt időszakra évtizedek (?) múlva. Ebből a második mar csorbult, nem kicsit.

A kérdés, hogy mások mit tennének a helyemben: miután elutasítást kaptam alapvető dolgok, igények esetében lehet-e "elvárásom" (nem ez a jó szó, de nem tudok jobbat) a sikerre, még akkor is, ha sokak számára ez a siker átlagosságat jelent?

(És tudom, mi következik: mondd el a gondodat, megoldjuk, meg ehhez hasonló bullshit-tenger. nem mesélek semmit, eleget írtam fent. Egyrészt azért, mert nem a probléma milyensége, hanem a létezése a releváns, másrészt azért mert fogalmatok sincs róla, milyen, harmadrészt pedig mivel érzéketlen szadisták vagytok, csak degradálnátok a helyzetemet - és itt kiemelném, hogy egy szóval sem mondom azt, hogy nekem a legrosszabb a világon!)

31F


2020. máj. 10. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Na ezért respekt! Valaki átlát ezen a szarságon és vágja mi van! Valójában nem gondolom úgy, hogy van értelme elindulni. Tudom, nem hangzik valami jól, de ahogy kitapasztaltam folyamatos algoritmusok ismétlődése az egész. Elindulsz egy irányba és arra mindig ugyanaz lesz a válasz az élettől, még akkor is, ha az elején úgy tűnik, hogy nem. Annyit tudok mondani, hogy legyél önző, csak ennek van még valami értelme. Ha valamire szükséged van, el kell venned, máskülönben nem lesz a tiéd.
2020. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Az önismeret útján érdemes elindulni - abból a szempontból, hogy olyan embereket találj, akikkel jól érzed magad és akik ténylegesen a barátaid.

Sokan vannak, akik ténylegesen a leírásod szerint viselkednek, sőt, tobzódva élvezkednek mások magánéletén, köszörülik a nyelvüket az illető háta mögötti pletykálkodással stb. Szerintem nem kell elvetni azt a lehetőséget sem, hogy lehet igazi barátokat, megértő, kedves embereket találni, akik nem ilyenek.

2020. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Indulj el ott, hogy többé nem keresel kifogásokat.


Az élet nem szívat téged és nem tartozik neked semmivel, ugyanis az élet volt itt előbb. Te csak ideiglenesen megkaptad.. amiért nem vagy hálás.


Miért akarod, hogy megértsenek? Éld az életed ahogy neked tetszik. Akinek nem tetszik az, ahogy te élsz, azt el kell kerülni. Problémáid 98%-a máris meg van oldva.


Az meg, hogy rossz emberismerő vagy szintén fejleszthető.


Ne sajnáltasd magad és ne panaszkodj. Negatív képet fest rólad. Az emberek 95%-át nem érdeklik a problémáid, maradék 5%a meg örül neki, hogy neked rossz. Ezért nem kell tőlük megértést, szeretetet várni. Ettől függetlenül még vannak jó fej emberek, csak mindenkit a helyén kell kezelni.

2020. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de nem olvastam végig, de már két dolog jutott eszembe:


- kamukérdés?

- ha nem, akkor egy újabb önsajnálós marhaság


Valahol itt adtam fel:"Nem is kérek tőletek megértést, hiszen tudom, ugyanolyan érzéketlen, affektáló, kegyetlen szadisták vagytok, mint azok pszichológusok, orvosok, vagy csak névtelen sorstársak, fórumozók, akiktől segítséget, megértést vartam, kértem."


Öreg, ha így állsz hozzá az emberekhez, akkor mit csodálkozol? Egyrészt, semmi konkrétumot nem írsz, csak annyit, hogy téged mindig mindenki elutasít. Ebből mégis milyen következtetést vonjunk le? Semmilyet, nem ismerünk, nem tudtunk meg rólad tulajdonképpen semmit, tehát nem tudunk (=mi, átlag felhasználó) veled együttérezni, sem utálni téged. (Mégha te kapásból utóbbit is feltételezed mindenkiről).


"(És tudom, mi következik: mondd el a gondodat, megoldjuk, meg ehhez hasonló bullshit-tenger. nem mesélek semmit, eleget írtam fent. Egyrészt azért, mert nem a probléma milyensége, hanem a létezése a releváns, másrészt azért mert fogalmatok sincs róla, milyen, harmadrészt pedig mivel érzéketlen szadisták vagytok, csak degradálnátok a helyzetemet - és itt kiemelném, hogy egy szóval sem mondom azt, hogy nekem a legrosszabb a világon!)"


Ez már bőven elég ok lenne én szerintem a "kérdés" törlésére, mert semmi kézzelfogható nincs benne, csak burkoltan két állítást fogalmaz meg:

A: neked rossz

B: mindenki más a szemét, szadista, mindenki más tehet erről


Csak azt gondold már végig, hogy ha más írna ki ilyen kérdést, te mégis mit gondolnál? Mit válaszolnál egy ilyen kérdésre?


Sajnálom, hogyha belefutottál olyan emberekbe az életed során, akik önzőek, és nem segítőkészek/empatikusak, ilyen van, ezt el kell fogadni és továbblépni; egy részüket viszont magadban elítélsz, és mindent úgy értékelsz, hogy a másik nem empatikus, pedig lehet, hogy éppen csak rossz napja volt. Mindenkinek megvannak a saját gondjai.


"A kérdésem nem is erre vonatkozik. hanem arra, hogy merre érdemes elindulnom. illetve érdemes-e elindulnom egyáltalán?"


Sportolj. És NE ezeken a balf.szságaidon rugózz, meg azon, hogy "mindenki szadista és ellenem van", hanem csak éld az életed. Az ilyen kérdések kiírása is elvesztegetett idő.


Tapasztalatból.

2020. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3: azzal vádolsz, hogy az én hibám?

Miért kellene hálásnak lennem az életnek, ha ilyen problémákat kaptam? Ha ilyen helyzetbe lökött? Ugyanis képzeld, a legsúlyosabb gondjaim nem a saját hibámból jelentek meg az életemben: egyik napról a másikra köszöntött be!

Arról nem is beszélve, hogy ugyanazon minták ismétlésével nekem nem sikerült elérnem olyan eredményeket, mint mások!

Ez kinek a hibája? Ha te ugyanolyan mozdulattal, erővel, testtartással, stb. próbálsz kinyitni egy ajtót, amit előtted és utánad tucatjával nyitottak ki, kit hibáztatsz?

Miért akarom, hogy megértsenek?! Ja, hát ha valakinek nincsenek gondjai, annak ezt tényleg magyarázhatom! Képzeld, csak azért van ez az igényem, hogy legyőzhessem a démonaim. Ha már megoldani nem tudom/tudtam, legalább azt szerettem volna elérni, hogy mások, akiknek fogalma sincs róla, gondként tekintsenek rá! És ne degradálják a helyzetem - ha már nálam sokkal érdemtelenebbek megkapták.

A végén a bullshit pedig teljesen felesleges volt. Főleg, hogy csak a saját érzéketlenségedet bizonyítod - ez esetben pedig miért kellett egyáltalán hozzászólnod? Ego? Önimádat? Szép, hogy mások kárán hízik a májad!

2020. máj. 10. 15:34
 6/12 A kérdező kommentje:

#4: más kérdésénél én semmiképp sem ilyen választ adnék. Csak ismételni tudom magam: jó dolgodban elkezdted lenézni mások gondjait. Elkezdted megkérdőjelezni a létezésüket, csak az önelégültséged van a középpontban, a nyomort megveted, sőt, el sem hiszed!

És ezek után affektálsz és ahogy írtam, kétségbe vonsz olyan dolgokat, amikről nem tudsz - ez is milyen már, azzal, hogy nem voltál Afrikában szerinted nem is létezik?

2020. máj. 10. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:

"más kérdésénél én semmiképp sem ilyen választ adnék. Csak ismételni tudom magam: jó dolgodban elkezdted lenézni mások gondjait. Elkezdted megkérdőjelezni a létezésüket, csak az önelégültséged van a középpontban, a nyomort megveted, sőt, el sem hiszed!"


Akkor mesélj, milyet adnál! :)


"És ezek után affektálsz és ahogy írtam, kétségbe vonsz olyan dolgokat, amikről nem tudsz"


Saját logikád csapdájába estél, barátom, ugyanis honnan veszed te az én "Jó dolgomat", ha nem is tudsz rólam semmit?

2020. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7: nagyot szóltál, mint az erdőtűzben a vízipisztoly!

A kérdéstől, témától, helyzettől függene mit válaszolnék. Egy dolgot biztos nem tennék: NEM VONNÁM KÉTSÉGBE A PROBLÉMA LÉTEZÉSÉT. NEM ALÁZNÁM MEG EZZEL A MÁSIKAT. MERT ATTÓL, HOGY VALAKI ILYEN-OLYAN OKOK MIATT MAGÁBAN TART VALAMIT, MÉG VAN OTT VALAMI!

A "jó dolgodat" pedig épp a válaszod miatt feltételezem: ha vannak komoly gondjaid, nem vonod kétségbe másokét. Én épp ezért viselkedtem így: azzal, hogy nem kaptam semmiféle empátiát tőled, feltételezem, hogy nincs olyan gondod, amitől szenvednél, amitől empátiát várnál el másoktól. Persze lehet, hogy mégis, ez esetben viszont a korábban írt "érzéketlen, szadista, stb." hozzászólásom van érvényben.

2020. máj. 10. 16:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Undorító ez az élet :D

Szánalmas

2020. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"az embereknek az a jó, ha gondjaim vannak"


Nem mindenkinek. Te csak azokra gondolsz akiknek az a jó, és nem veszel észre másokat. Persze ők meg leszrnak, mert senki sem szereti azt aki utálja magát, de ha egyszer felébrednél úgy, h már nem utálod magad, akkor sok ember örülne ennek, és nem akarnának visszarugdosni.


Egyébként meg átérzem a helyzeted, asszem én is voltam valami hasonlóban, de őszintén nem tudnám elmondani, h hogyan jöttem ki belőle. Meg igazából ez egy folyamat volt, ami kb 10 évig tartott. (meg hát meg sem állhat ugye soha, amíg élünk)


Én is úgy láttam, h soha nem élhetek normális életet, soha nem lehetek normális ember, meg ilyen-olyan keresztem van, aztán rájöttem h nincs semmiféle keresztem, csak történt jópár igen súlyosan gázos dolog gyerekkoromba, meg utána is egy darabig.


És normálisnak sem kell lenni. Egy csomó "normálisnak" vél embernek vannak fura dolgai, és mégis nagyszerű életet élnek.


Mondjuk nekem az igazán nagy változás akkor történt amikor kb 23 évesen kimondtam, h nem vagyok hajlandó dolgozni sehol, senkinek. És utána 7 évig éltem munka nélkül.( azelőtt 3 évet dolgoztam gyárban) Tehát onnantól az volt a feladatom, h jól érezzem magam önpusztítás nélkül (azért egy pici belefért ugye..) Persze nem éreztem magam mindig jól, de legalább rájöttem, hogy nincsen semmiféle keresztem, nem kötelezhet senki semmire, és azt csinálok amit akarok bizonyos kereteken belül, mert ugye túl sok pénzem, és hatalmam nem volt. (ami még így is tágasabb volt mérföldekkel mint azelőtt)


Persze ez eléggé személyes, azért sem lehet nagyon tanácsokat adni, meg ilyenek. Igazából a leghasznosabb az lenne, ha találnál egy jó terapeutát, aki kb 0-24 óráig veled van. Persze ilyen nincs ugye...


Én egyébként sokszor olyanokkal nyugtattam magam, hogy ha nem lett volna ilyen elcseszett az életem, akkor meg sem születtem volna, tehát az, h élek , az annak köszönhető, h bele születtem egy borzalmas helyzetbe. Pl ez segített abban, h a jövőre, meg a jelenre tudjak koncentrálni.


Vagy pl hogy aki jó helyre született, az is pontosan annyi időt élt eddig mint én, csak másmilyen típusú tapasztalatai vannak, és én nem rosszabb vagyok, csak éppen egy másik felét ismerem a létezésnek mint ők.


Ugye gyerekként nem választhatod meg azt, hogy milyen irányba indulj el, de később igen, és akkor már tök érdekesek lesznek azok a rossz dolgok amik veled történtek. Egy csomó írónak, pszichológusnak, művész ezekből a tapasztalatokból él. Vagy a vallásos emberek. Kifejlődtek borzalmas helyzetekből, és utána úgy járkálnak vissza a gettóba, hogy meg sem rendülnek, és a legnehezebb emberekkel is szót értenek.


A kielégítetlen igényeid, meg kielégülnek, ha kikerülsz abból a helyzetből, amiben nem tudtak kielégülni. Mondjuk kezdő lépésként ne olyan célokat tűzz ki magad elé, amik külső körülményektől, más emberektől függnek, hanem olyat, ami csak tőled. Meg szrd le a keresztedet, meg a sorsot, karmát, akármit.

2020. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!