Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináltatok volna a...

Mit csináltatok volna a helyemben? Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Tegnap lementem a kislányommal a játszótérre hintázni.Én ültem a padon és pont egy fontos üzenetet olvastam, csak néha néztem fel.Körülbelül 10 perc után megjelent egy 12-14 éves fiú egyedül, majd a hinta két láncába kapaszkodva páros lábbal kirúgta belőle a 7 éves kislányomat.Én odaszaladtam felkaptam a lányom és hirtelen felindulásból felpofoztam a fiút.
2017. júl. 8. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Talán nem kéne akkor is a telefont bújni, amikor a gyerekre kéne vigyázni. Ha a fiú szól a szülőknek, abból lehet valami. De lehet, hogy túlságosan megijedt ahhoz, hogy szóljon.
2017. júl. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha látta valaki és tudja tanúsítani, hogy valóban így történt akkor szerintem semmilyen büntetést nem kaphatsz.
2017. júl. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

#2: ez marhaság.

Amit a kérdező csinált, az kimeríti az önbíráskodás fogalmát. Ha a kérdező büntetlen előéletű, akkor nagy büntetést nem fog kapni érte, bár ez függ attól is, hogy milyen mértékű sérülést szenvedett a gyerek. Továbbá az életkora sem mindegy, ha még nem töltötte be a 12. életévét, akkor ez bizony védekezésre képtelen személy bántalmazásának minősített esete, ami komolyabb büntetést von maga után.

Emellett kiskorú vesztélyeztetéséért is felelhetsz, elvégre akárhogy is mosod kezeidet, nem ügyeltél a tőled elvárható módon a lányodra. Igen, lehet most fellengzősen magyarázkodni, hogy milyen hű, de fontos volt, hogy egy üzenetet elolvass, de a lényeg: másra figyeltél, nem a lányodra. A felelősség meg valahol itt kezdődik. Ha a lányodra vigyázol, akkor 100%-ban rá figyelj, és ne telefonozz. Ha pedig annyira hű, de fontos telefonoznod, akkor maradjatok otthon, menjetek akkor a játszótérre, ha el tudsz szakadni az SMS-eidtől.

Összességében, ha bíróságra kerül az ügy, valószínűleg pénzbüntetést vagy esetleg felfüggesztettet fogsz kapni, komolyabbat nem.

2017. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: A kérdező írta, hogy a gyerek LEGALÁBB 12 éves volt. Mi nem érthető ebben? A fiú büntethető az erőszakos cselekedete miatt. És szerinted mit kellett volna csinálnia a kérdezőnek? Rosszallóan nézni a srácra, és közölni vele, hogy ez csúnya dolog, és szégyellje magát? Vagy megfenyegetni, hogy feljelenti? Mindkettő esetben egy képen röhögést kapott volna válaszul. Elítélem a gyerekbántalmazást, de annak a fiúnak tényleg kijárna egy eltángálás. A hegyi beszédből meg egyebekből nem fog tanulni. Mi lesz legközelebb? Majd a mászókáról lök le egy gyereket? Miért is ne, ha azt látja, hogy nincsen következménye, mert még "gyerek"? Nem, nem gyerek. Ez a kibúvó már lejárt, erőszakos dolgokért 12 éves kortól büntethető. Nem rugdalhat bölcsiseket, mert olyan kedve van.

Kérdező, ha nincsenek szemtanúk, akkor veheted úgy, hogy meg sem rörtént az eset. Ha voltak, az is csak akkor számít, ha a fiúk szólt a szüleinek és azok perelni akarnak. Az viszont valószínűbb, hogy nem tesznek semmit, mert akkor az is kiderülne, hogy a kis féreg jóval többet csinált, mint hogy felpofozott valakit. Jó esetben még a szülei is felpofozzák, amiért ilyen szemétláda a gyerekük.

2017. júl. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*#3
2017. júl. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú veszélyeztetése? Mert 2 percig telefonozott a kérdező? Ez több mint bulis :D Semmi ilyesmi nem lesz. Ne aggódj kérdező,ezekből a dolgokból max egy ejnye-bejnye szokott lenni. Gondolom nem csaptad agyon a gyereket és nem maradt nyomi a fülesnek sem. Nem halálos dolog,bár semmiképp sem jó megoldás,de nem fog sohavá kikerülni az ügy. Még a kisgyerek is tudja,hogy ő volt a felelős. Így nem fog erről sűrűn beszélni.
2017. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy játszótéren ülve biztos azt fogod lesni minden egyes másodpercben, hogy mikor rúg bele a hintán ülő gyerekedbe egy tizenéves marha. Nyilván.
2017. júl. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as te akkora egy gyökér vagy már bocs.

Leírom neked amit TE írtál kicsit másképp, hátha rá jössz hogy mekkora hülyeséget írtál.

Szóval azt mondod hogy egy gyerek attól független hogy fiatal, testi sértést követ el de a szülő nem védheti meg a "még a 12. életévét be nem töltött gyerek, akkor ez bizony védekezésre képtelen személy" kislányát mert, egy 5 évvel idősebb kis srác bántja (aki még nincs 12). Arról nem beszélve hogy azt mondod, hogy elolvasott egy sms-t akkor az már kiskorú veszélyeztetése???? WHAT????? Ne legyél már ennyire szellemileg fejletlen gyökér. Jó hogy nem azért mondod hogy kiskorú veszélyeztetése, mert pislogott... Arról nem beszélve, hogy így is észrevette hogy bántják a gyermekét szóval figyelt a lányára.

Kérdezőnek meg szerintem is megijedt annyira a kölyök hogy nem szólta a szüleinek, de ha szólt is mond meg hogy mit tett, és hogy figyeljenek oda a gyerekükre.

2017. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként bocsánat hogy sok helyen elírtam, de ez a mértékű hülyeség belém verte az ideget :(
2017. júl. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem én is ezt tettem volna. Ha voltak tanúk akkor meg... nos ha én látnék egy ilyen esetet nem bíráskodnék, főleg nem a nő ellen. Egy tizenéves már fel kell tudja mérni a tettei következményét, vagyis azt hogy az a kislány súlyosan is megsérülhetett volna, s igencsak ráférne a nevelés. De talán ebből tanult a mihaszna. S ne mondják hogy "jaj hisz még gyerek", mert nem, egy tini az már nem teljesen az. Ez nem olyan mintha egy ötéves szándékosan fellök egy háromévest, bár az is megérdemli a szidást, de csak azért hogy tudja hogy ez nem helyes. De egy tizenévesnek ezt már rég tudnia kell(ene)
2017. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!