Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogos a felhaborodasom? Mire...

Jogos a felhaborodasom? Mire szamithatok? Szemetszallitas.

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategoriaban vagyok, de nem talaltam jobbat.


Szoval fel eve lakunk sajat csaladi hazban, ahol is a kukasokkal gyult meg a bajunk.

Az van kihirdetve, hogy reggel 7ig toljuk ki a szemetes edenyeket, mert onnantol erkeznek elvinni a hulladekot.

Ez nyaron meg csak-csak ment nekik, kb 9ig bezarolag el szoktak vinni. De mostanaban az megy, hogy meg delutan 3kor is ott all az osszes kuka az utcan. Ez is egy hulye dolog, de pl ha fuj a szel, amirol ugye senki nem tehet, akkor a kuka alkalmasint feldol, ha itthon vagyok, kiszaladok es felallitom, de ez ritka, mivel dolgozom. Amikor korulnezek, azt latom, nemcsak en jartam igy, hanem kb minden masodik kuka feldolt, a szel meg teszi a dolgat, minden arokban gyulik a szemet, meg repul az utcan.

Elso kerdesem, hogy ilyenkor kinek lenne a dolga ezt osszeszedni? Mindenki maga elott? Vagy a kukasoknak?


Mar lattam oket dolgozni amugy, kicsit erdekes ahogy ledobjak az edenyeket urites utan, igy oda ahol eppen allnak, az mindegy hogy a kuka hol volt. Ezt egyszer megkerdeztem, mikor pont kint voltam az udvaron, nem tetszett nekik a kerdes es valaszra se meltattak.


Aztan, legutobb egy szelcsendes napon 4kor ertem haza, a szomszed azt mondta, fel oraval azelott jottek a kukakat kionteni. A sajat kukam az oldalara boritva, majdhogynem az uttesten hevert, letorott tetovel. Teljesen menthetetlen szegeny, totalkarosra torott, teto nelkul meg nem fogom hasznalni (lasd: szel, repulo szemet...)

Irtam nekik egy panaszlevelet, fotokkal illusztralva, mert ugye helyszinelessel kezdtem hazaerve. Tok mashova volt ledobva, mint ahol en hagytam.

Nem reagalnak. Hivjam fel oket? Akarnak majd segiteni? Mi a jogi felelosseguk? Vagy hagyjam a fenebe?


2019. jan. 30. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jogos a felháborodásod...de manapság amikor ignorálni könnyen lehet levelet stb, személyesen hívnám fel a központot vagy mennék be panaszt tenni. Ha érdekelne, de nem érdekel. Ne hagyd annyiban...mér ha bírja az idegrendszered. Ha nem, hagyd a fenébe. Semmi (SEMMI) nem éri meg, hogy az ember zabos legyen és emiatt idegbajos.
2019. jan. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyugodt vagyok :)

Csak pl lehet, hogy adnak egy masik kukat ingyen, es nem nekem kell beszereznem :) ja, lehet felhivom. Utalok egyekent komfrontalodni, mert ugy erzem, en normalisan beszelek a jogos problemamrol, a maik meg uvoltve anyazik vagy magas lorol eload valamit es egyikre sincsen jo reakciom, mondatom. Az eroszakos verbalis viselkedes zavar es kizokkent, a fennhejazast pedig sosem ertem, lepattan rolam az ele, igy viszont a masik fel azt hiszi, igaza van es leraz :)

2019. jan. 30. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én elkötelezett környezetvédő vagyok.


A helyzet egy ideig nálunk is hasonló volt. (a szemét sokszor kiborult, fújta a szél, stb) sajnos a kukások nem reagáltak a panaszokra, ezért a párommal azt találtuk ki, hogy a szemeteszsákot minden alkalommal leragasztjuk széles ragasztóval, így ha a kuka borul is, minden egyben marad. Egyébként amióta ez van, rászoktunk a nagyméretű zsákokra, amit az ürítés után teszünk a kukába, és kihelyezés előtt ragasztjuk be.

Nem sok munka, de rengeteg bosszúságot és időt megspórolunk vele, nem mellesleg a sérült kukát is tovább lehet úgy használni.

A nagy zsák nem komoly költség, de én pl. időnként nagy áruházakból elhozom a WC-papiros, papírtörlős műanyag zsákokat, az eladók mindig örülnek, amikor megkérdezem, hogy nem nekik kell kidobni.

2019. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ez jo otlet, koszi!
2019. jan. 30. 11:05
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as tippje tényleg jó ötlet. :) Első voltam.
2019. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Képzeljétek el, kapok csere kukát ingyen! És nagyon kedvesek, segítőkészek voltak. Le a kalappal.
2019. febr. 7. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!