Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akkor kezd el keresni...

Miért akkor kezd el keresni mindenki amikor már boldog vagyok egyedül is?

Figyelt kérdés
Valahogy mindenki eltűnt az életemből 2-3 hónapja, nagyot zuhantam, majd jött több családi és egyéb dolog is, amitől csak tovább csúsztam a padlón. Az pedig hogy tényleg senkire sem számíthattam, eleinte szörnyű volt. Aztán átértékeltem mindent, hozzászoktam végre a magányhoz, élvezem a saját magam társaságát és boldog vagyok így egyedül is. Sőt nyugodtabb is így az életem. Mire ezt elértem, mindenki elkezdett megint keresni, szivességeket kérni, követelni, valaki szó szerint zaklatni. Megirtam ennek a bizonyos személynek hogy nyugalmat akarok, nem akarom stresszelni magam, jó ez a kialakitott állapotom, ezért nem leszek mindig "elérhető". Ő ezt nem értette meg, egy hete mindennap többször felhív, annak ellenére hogy nem reagálok a felkeresésére. Már gyomorgörcs ha rezeg a telefonom. De hiába magyarázok, nem érti. Miért pont ilyenkor? Mással is történt már ilyen? Miért hiszik azt az emberek hogy normális ha 3 hónapig lesz**om valaki fejét, aztán hirtelen megint keresem, sőt még követelőzök, választásra kényszerítem, pofátlanul "szivességeket" kérek, ami csam oda megy, vissza nem. Mi ilyenkor a legjobb megoldás?

2020. máj. 14. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A második részét elmondod neki. Felvilágosítod, hogy 3 hónapig kibírta nélküled, akkor ezután is olyan sima lesz, mint eddig.
2020. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"...Egyedül voltam én sokáig.

Majd eljöttek hozzám sokan.

Magad vagy, mondták; bár velük

voltam volna én boldogan.


Igy éltem s voltam én hiába,

megállapithatom magam.

Bolondot játszottak velem

s már halálom is hasztalan.


Mióta éltem, forgószélben

próbáltam állni helyemen.

Nagy nevetség, hogy nem vétettem

többet, mint vétettek nekem.

Szép a tavasz és szép a nyár is,

de szebb az ősz s legszebb a tél,

annak, ki tűzhelyet, családot,

már végképp másoknak remél."


(IME, HÁT MEGLELTEM HAZÁMAT...)

2020. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a vers találó ide, szeretem J. A. - t. Ment a zöld... Ahogy olvasom a kérdésemet tényleg ilyen egyszerűnek tűnik a válasz, de úgy érzem én gyenge vagyok ahhoz hogy ilyen közömbös legyek valaki iránt aki keres, és ignoráljam. De azt hiszem jó úton járok.
2020. máj. 14. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!