Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kaparjam össze magam...

Hogyan kaparjam össze magam ennyi rossz dolog után? Van esélyem felépülni, és teremteni magamnak egy boldog életet?

Figyelt kérdés

A napokban szakítottunk a barátommal. Rengeteg sérelemmel,fájdalommal,megbántással léptem ki a kapcsolatból,ugy érzem, egy érzelmi roncsot csinált belőlem. Tétlenül nézte a szenvedésem,a sírásom. A hab a tortán az volt, amikor közölte, olyan vagyok, mint az anyám.(nem tartom vele a kapcsolatot, egész gyerekkoromban bántalmazott)

Ö ezt tudta nagyon jól, mégis a fejemhez vágta. Minden titkomat,sérelmemet vissza fordított ellenem.

Úgy váltunk el, hogy az életben látni többé nem akarjuk egymást. Hatalmas harag ,és a szomorúság váltakozik bennem.

Abban biztos vagyok, hogy nem akarnám vele folytatni, bármi történne. Azt viszont nem tudom, hogyan szedjem össze magam, nagyon el vagyok keseredve. Nem eszek, csak nagyon keveset, akaratlanul is elsirom magam.

Munkám van, de az nem tereli el a figyelmem.

Azt hiszem, még sosem éreztem magam ilyen jelentektelennek. A bizonyos ex úgymond " elzárt " a világtól, és most azon kapom magam, hogy magányosabb vagyok, mint a kisujjam. 2-3 barátom van, de ők is messze vannak, Nem akarom terhelni őket a nyomorommal.

Anyám ha megtudja, hogy vége, biztos feldobja a napját. Egy kárörvendő szemét asszony...Neki kellene annak a személynek lenni, aki mindig támaszt nyújt, de helyette mindig csak támad. És mit ad Isten? Ugyanilyen párt fogtam ki. Annyi különbséggel, hogy csak évek után mutatta ki a foga fehérjét.

Szóval a kérdésem az lenne, mi az amivel segíthetnék magamon?



2020. máj. 16. 22:56
 1/9 anonim válasza:

Szia

Hany eves vagy es kivel elsz?

2020. máj. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy ennél csak jobb kapcsolatod lehet.
2020. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Kezdj el egy kicsit ragyogni a környezetedben, hogy felfigyeljenek rád a férfiak. Aki tetszik, az előtt kicsit illegesd magad (test, testrész tetszeni vágyóan, olykor kissé kacérkodva ide-oda hajlítgatása). Ennyi kell csak ahhoz, hogy sorra randira hívjanak. Randizz sokat, aki tetszik jobban azzal érezd jól magad.
2020. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
21 èves vagyok, jelenleg egy alberletben lakom
2020. máj. 16. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Meddig voltatok együtt?
2020. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Van akivel az elet engedekeny es van kivel kegyetlen, ez nem helyes, de ez az igazsag. A lenyeg az, hogy akar hanyszor elesel, mindig fel tudj allni.de ehhez biznod kell magadban! Ismerd meg jobban onmagad, tudd hogy mik a kepessegeid, keress uj celokat, es tegyel meg mindent azok elerese erdekeben. Ha mimdez megvan, akkor mar masok velemenye/ragalmazasa nem fog befolyasolni. Barmi is tortent a multban, azon valtoztatni nem lehet, tehat folosleges ragodni ezen. Ne hagyd, hogy a rossz emlekek es tapasztalatok hatarozzanak meg teged! A lenyeg a jovo, mert azt a sajat akaratod szerint alakithatod.
2020. máj. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2-6 nak igaza van.

Melyik megyében élsz?

2020. máj. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
87%

Meglepő, hogy Téged meglep, hogy a bántalmazó szülőhöz hasonló párt "fogtál ki", amikor ez egy ismert pszichológiai jelenség, hogy a bántalmazottak gyakran választanak "véletlenül" bántalmazó párt. Szóval annyira nem véletlen ez, hanem éppen a bántalmazottságod következménye. Emiatt a legideálisabb az lenne, ha még párválasztás előtt feldolgozná az ember a bántalmazottságát egy komoly önismereti tréningen, példának okáért egy profi pszichoterapeuta segítségével. Innentől ugyanis nem mozgatják azok a tudattalan rugók, amiket zsigeri szinten ültetett bele a gyerekkori bántalmazás és nem pont azokat fogja vonzónak látni, akiktől ugyanazt megtapasztalhatja.

De sose késő elkezdeni annak érdekében, hogy a következő már ne ilyen legyen. 21 éves vagy, írhatnám azt a közhelyet, hogy "előtted az élet", és ez így is van, csak amíg a tudattalanod rángat dróton, addig könnyen belesétálhatsz ilyen kellemetlen csapdákba. Úgyhogy inkább azt mondom, hogy az előtted álló sok évtizedből bőven megéri pár évet egy alapos önismereti munkára fordítani. Meglátod, hogy nemcsak párkapcsolati, hanem egy csomó más téren is sokat javulhat tőle az életed, amikre azt gondoltad, hogy megváltoztathatatlan vagy hogy "még éppen elviselhető".

Az mindenképpen üdvös, hogy sikerült szakítani legújabb bántalmazóddal. Amit a párod csinált - letörte az önbizalmad, közönyös volt az érzéseid iránt, sértegetett és lefaragta az emberi kapcsolataidat, ez egy tipikus bántalmazási forgatókönyv. Egy normális érzelmi intelligenciájú személlyel való szakítás is megviseli az embert, de egy ilyen pszichopata után még lejjebbről kell felmászni. Nagyon javaslom, hogy keress egy számodra működő pszichoterápiát és kezdj neki a vezetett önismeretnek, mert az embernek egy bántalmazó is sok, de Neked már kettő van. Egy jó terapeuta segít kijönni ebből, nagyon sokat segít a profi külső nézőpont. Sajnos egy jó terapeutát találni is munka, lehet hogy hónapokat is eltöltesz egynél, amire kiderül, hogy nem haladsz vele semerre, de ha kapsz új szempontokat, sikerül átélni vele az érzéseket, amit esetleg nem engedtél meg magadnak a kapcsolatodban vagy gyerekkorodban, akkor működni fog és megéri.

2020. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
75%
Illetve ha meg akarod jobban érteni a helyzeted, ajánlom a Mérgező szülők c. klasszikust, ami egy eléggé izgalmas olvasmány egy csomó esettanulmánnyal arról, hogy a szülők milyen változatos módokon tudják tönkretenni a gyerekeik életét és hogyan lehet kijönni ebből.
2020. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!