Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha szégyenlem a...

Mit tegyek ha szégyenlem a családom, a házunkat, és a helyzetünket?

Figyelt kérdés

17/L

Nyíregyházán élünk. Pécsen vagyok kollégista. Bármit, csak minél meszebb legyek otthonról. Szegényes házunk van. Régi tető, az udvarban mindenféle kacat. Helyeken lepereg a fal. Egy szobánk van összesen 4 emberre. Kollégista vagyok, sikerült felállítanom egy látszat életet, hogy otthon minden rendben, és hogy nagyon szeretek itthon lenni. Egyszerűen félek hogy mi lesz ha egyszer valaki meglátja a házunkat abból a társaságból. Mindent megteremtenek a szüleim. Vannak ruháim, Normális Tv, szekrények, hűtő. Viszont a ház mérete, és kinézete.. Apám olyan smucig hogy ha tehetné soha semmire nem adna ki pénzt. Konkrétan kukázott már nem egyszer. A kuka mellől hozta a fát. Vagy a kukából egy adott tárgyat. És ki tudja hogy ki látta. Számomra ez olyan megalázó, és szégyen, sokszor sirtam ez miatt. Általános iskolában sokszor megkaptam már egy egy vitában, amikor már nem volt érv, hogy "én legalább nem putriban élek". Hát igen, a gyerekek gonoszak. Azóta az emberekben sem bízok meg igazán. Ha lesz egy barátom 100 százalék hogy nem hozom haza. Soha.. Mit tehetnék ebben a helyzetben. Mondjam el az osztálytársaimnak hogy amúgy nálunk sem fényes a helyzet. Játszam tovább hogy otthon minden rendben. Sokszor csak ülök, és azon gondolkodok hogy mi kéne ahhoz hogy kitörhessek innen.. Ahogy ezt leírtam sírhatnékom támadt.



#otthon #utálat #kollégium #szegénység #bizonytalanság #Nem engedte a kérdőjét helyenként
2020. máj. 20. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Én is rengetegszer megkaptam már, hogy de jól megy, mert ugye megvolt "mindenem." Azt persze senki nem látta, hogy az egész család, rokonság tönkremegy lelkileg egy bizonyos személy alkoholizmusa, nárcizmusa, lelki terrorban tartása miatt. Sajnos nem lett belőlem hétköznapi normális ember a sok trauma miatt, pedig ezt az üzenetet is egy nagyon drága laptopról írom.


Tipikus példája annak, hogy "megvan mindenem, még sincs semmim"

2020. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg másik szemszögből megközelíteni. Anyudéknak nem volt jó élete, így nem tudtak neked se túl sokmindent megadni. DE nem gátolnak, sőt, erejükön felül támogatnak, hogy te azzá válhass akivé csak akarsz, és soha többé ne kelljen úgy élned, mint ahogy felnőttél. Te ezt tökéletesen ki is használod; egyetemre jársz ahol teljesítesz, vannak barátaid, kapcsolataid, éled a boldog életed. Ez így inkább gyönyörű, tiszteletreméltó, és fantasztikus a részedről és a szüleid részéről is.

És attól, hogy honnan jösz, ez meginkább nagy tett tőled. A semmiből teljesítmény építeni valamit, nevesül az életedet.

És ne aggódj, egyetemen már vannak annyira érettek az emberek, hogy senkit nem bántanak a származása miatt. Tele vagytok minden féle országból származó külföldivel, az "anyuöltözteti" 150 ezres öltönyben járkáló pénzügyestől a diákmunkából saját lábán megállni akaró csóró művészekig, minden féle emberek vannak ott.

Miért pont téged kéne lenézni? Rengetegen vagytok még "putriból", akik önerőből jobb életet akartok magatoknak biztosítani, a szüleitekkel együtt. Erre legyél inkább büszke, köszönj meg mindent anyudéknak, és persze te is húzd ki magad, mert ez hatalmas teljesítmény!

2020. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, bocs most látom hogy nem egyetemre hanem gimibe jársz. Attól még ugyanez a véleményem.
2020. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mindent megteremtenek a szüleim. Vannak ruháim, Normális Tv, szekrények, hűtő. Viszont a ház mérete, és kinézete.. Apám olyan smucig hogy ha tehetné soha semmire nem adna ki pénzt. Konkrétan kukázott már nem egyszer. A kuka mellől hozta a fát. Vagy a kukából egy adott tárgyat. És ki tudja hogy ki látta."


Ez ellentmondás. Ha meg van mindened, akkor hogyhogy smucig és nem ad semmire pénzt? Apád azért kukázza a fát, hogy legyen mivel fűteni télen. A szegénységet nem kell szégyellni. Én úgy látom, hogy a szüleid bár szegények, mindent megtesznek azért, hogy neked jobb életed lehessen. Nem mondom, hogy reklámozni kell honnan jöttél, de az igazi barátaid emiatt nem fognak elítélni. Inkább legyél hálás, hogy tanulhatsz, elkerültél onnan. Nincs okod szégyenkezni, ne élj ilyen felületes életet. Fogadd el, hogy innen jöttél, de másfele tartasz.

2020. máj. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem rózsás a helyzet.

Nálunk az a baj, hogy mindenbe bele lett kezdve, de nem lett semmi befejezve. 1 szép pontja sincs a háznak. Mindenhol minden. 4 éve apám megcsalta anyát akkor pont a padlásfeljáró cseréje indult neki. Már majdnem jött a fűtési szezon és nálunk még mindig fapallók választották el konyhát és a padlást. Érezted ahogy a hideg áramlik le. És mivel a tetőnk sem a legjobb még az fénycsíkokat is láttál ha felnéztél. Szőnyeg mindenhol. A konyha nincs járólapozva, a szobákban is több szőnyegen egymáson. Festve se mostanában volt. Konektor sehol, hosszabbítók futnak mindenhol a szőnyeg alatt. A falakon fekete penész van mert felázik a fal. Apám mekk-mester, de ami a legrosszabb, hogy szakember. Úgy kellene kinéznie háznak mint egy palotának.

21 vagyok a szobámon még mindig nincs ajtó xD

Tavaly apám azóta lelépett. Mivel nincs pénzünk szakemberre így mindent megpróbálunk megoldani.

Fura de tudod a mi házunkat mégis sokan otthonosnak találják. Más ha egy házban rendetlenség van még más ha megpróbálják a legtöbbet kihozni belőle.

Kukázás. Nos én volt, hogy kiloptam egy épitésitörmelékes konténerből egy játékbabát. Sőt, sokszor volt hogy a kuka mellé kitett valamit hoztunk el. Most nem a fára gondolok, de sokszor azért tesznek ki mellé valamit, mert még jó állapotú és lehet valakinek kellhet csak ők pont nem ismernek ilyen embert.


Szégyent én is éreztem, illetve jobb szó a kellemetlen. Amikor először jött anya barátja akkor kellemetlennek éreztem hogy hogy néz ki a ház. Sírtam is hogy senki nem akar majd egy ilyen putriba velünk élni. De végülis én nem tehetek róla, anya se tehet róla. Apám a ludas , mert volt pénz, szakértelem (?) és mégis csúnya ház. Ezen te nem tudsz változtatni, korilag is csak egy gyerek vagy.


Apróbb dolgokkal is lehet szépíteni egy házat, pl. Nálunk 10 év után lett egy zuhanyfüggöny. Olyan boldogok voltunk😊

2020. máj. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen "putri" otthonos is tudd lenni.Volt egy barátom akinél omladoztak a falak a bútorok is régiek voltak.Mikor elsőre mentem hozzájuk a reakcióm az inkább kissé irigylés volt.Mindenhol ott voltak a régi játékai,fényképei.Otthonos volt az egész.Mi panelba lakunk,amit bérelünk is.Nem lehet semmilyen álatot tartani,az emlékeim többségét kidobták,pedig alapból se volt sok játékom/képem.Úgy érzem,hogy csak itt lakok,de nem ez az otthonom.
2020. máj. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
mi is csórók voltunk, mikor gyerek voltam, anyámmal laktam egy szobában 18 éves koromig. de otthonos volt. most az én lakásomban élünk a párommal, amit apámtól kaptam, magyar fizuból nehéz, de amikor van idő és pénz csinálgatjuk. minden apróságnak örülünk. ő sem jött jó körülmények közül, mégis azt a lakást is szeretem, ahol ő lakott. ha nem érzed magad jól a bőrödben, akkor tökmindegy hol laksz, és ez fordítva is igaz. próbáld a legtöbbet kihozni az életedből, becsüld azt, amid van, és soha ne felejtsd el honnan jöttél. a szüleidnek rosszul esne, ha megtudnák, hogy szégyelled az otthonotokat. lehet apád is azért smucig, mert nincs miből nem annak lennie. sajnos ez a magyar valóság. aki ez miatt lenéz, az felszínes, nem ettől leszel több, vagy kevesebb, és arról sem tehetsz, hogy ilyenek a körülmények. ez tényleg csak a felszín,ne játszd meg magad ez miatt. ez hozzád tartozik.
2020. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!