Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Titkolnom kellene a munkatársa...

Titkolnom kellene a munkatársak elől, hogy jó az anyagi helyzetünk a párommal?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom a munkahelyemen, akarva akaratlanul is tudom, hogy feltűnik az embereknek, hogy jól élünk. Én sem keresek olyan rosszul, bár ez relatív, de a párom még így is a 4x-esét keresi. Szóval ezt az életet egyértelműen a páromnak köszönhetem.

Tudom, hogy a hátam mögött rendszeresen téma az anyagi helyzetünk, talán annak is köszönhető, hogy csak nők dolgozunk, és mindenki kibeszél mindenkit...

2 lakásunk van, indén lesz az esküvőnk, jövőre veszünk még egy pici lakást. A munkatársaim csak annyit tudnak, hogy saját lakásban lakunk, nem is mertem elmondani, hogy van még egy lakásunk, amit kiadunk, és tervezzük a 3. lakást. Az esküvőnket mi fogjuk fizetni, és látom, hogy ez is téma, amiért ki tudjuk fizetni, és nem szorulunk a szülők támogatására. (mondjuk egyikünk családja sem tudna bennünket támogatni, mert nincs megtakarításuk)

Alapjáraton szeretem a munkatársaimat, csak rossz, hogy semmit sem mondhatok el, ami az anyagiakkal kapcsolatos, mert akkor tudom, hogy kibeszélnek. A titkolózás jó megoldás, más is van hasonló helyzetbe?

Nem akarom, hogy kinézzenek, és a későbbiekben rosszabb legyen.


2015. márc. 24. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, tisztában vannak vele, hiszen erről beszélnek a hátad mögött. Attól, hogy odaállsz - a fickóm négyszer ennyit keres, igen - semmmi nem fog változni. Továbbra is arról beszélnek majd, hogy a barátod jól keres.
2015. márc. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha nem emiatt, akkor más miatt fognak kinézni, kibeszélni a hátad mögött, ezt nem tudod megkerülni. A javaslatom az, hogy ne foglalkozz ezzel, ez a ti magánügyetek.
2015. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mi is nagyon jól megvagyunk, mondjuk a férjem nem a négyszeresét keresi az én fizumnak "csak" a kétszeresét, de tanuld meg, hogy ilyesmiről SOHA nem beszélünk sem munkahelyen, sem iskolában! SOHA! Mert akkor egyből jön a kibeszélés, a "persze, mert biztos az ölébe hullott minden" "persze, mert egy kitartott r...." és társai.

Az első munkahelyemen tanultam meg ezt. Ott két embernek mondtam el egy bizonyos személyes és elég nagy anyagi javakkal járó dolgot. Ebben a két emberben bíztam meg annyira, hogy elmondjam nekik, nagyon jó viszonyban voltunk. Azt is mondtam nekik, hogy ne reklámozzák.

Milyen érdekes, hogy két hét múlva mindenki erről csámcsogott. A főnök tette a megjegyzéseit, hogy "Hozzám jössz feleségül?" meg "Jaj, ne mondd már, hogy nincs erre meg arra pénzed." Gusztustalan...

Azóta senkinek nem beszélek ilyesmiről, te se tedd. Ha szóba kerül ilyesmi, válts témát, vagy mondd, hogy erről nem szeretnél beszélni.

2015. márc. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mond el, jobb ha nem dobod fel a labdát nekik.
2015. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, a párom fizetését soha nem mondtam el senkinek, de az elején mikor elmondtam mivel foglalkozik, akkor gyorsan ki tudták következtetni, hogy magas fizetése van.

Soha nem hencegtem a munkahelyemen, mert ez távol áll tőlem, a páromat is mindenki ismeri, ő sem egy nagyképű ember, sőt inkább nagyon is szerény.


Nehéz kikerülni ezt a témát, mert mindig megkérdezik, hogy hova megyünk nyaralni..... Abból is lehet sejteni, hogy nem olcsó nyaralás. Hazudni meg nem akarok, mert akkor még inkább téma lennék.

2015. márc. 24. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem nagy hazugság, ha azt mondod pl., hogy még nem tudjátok. Te döntöd el mit osztasz meg mással és mi a magányügyetek, mivel ez eléggé frusztrál téged, így egyértleműen mondom, hogy semmi közük hozzá mennyit keres a párod és mit csináltok a pénzzel.
2015. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem fogalmaztam meg túl jól, amúgy se lenne sok közük hozzá. Ti dolgotok.
2015. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező, nehéz helyzet ez. Szerintem szörnyű, hogy oda jutottunk, hogy konkrétan szégyellni kell, ha valaki jól él. És itt nem gazdagságról beszélünk, meg rongyrázásról. Mindig nagyon oda kell figyelnem, hogy mit mondok, mert sok minden van, ami számomra teljesen alap, mégis ha szóba kerül, sokan legszívesebben leszúrnának a szemükkel. Én arra jutottam, hogy jobb ha sok mindent letagadok, meg hazudok dolgokról, egyszerűbb így.
2015. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem semmi, hogy az embert akkor is kinézik ha szegény, és akkor is, ha gazdag :-/
2015. márc. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem kellene titkolni.

Viszont én nem venném el a kereső munka lehetőségét mástól,akinek szüksége lenne rá.Inkább keresnék valami hasznos önkéntes munkát,ahol nem tudnak ugyan fizetni,de szükségük van rám.

2015. ápr. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!