Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztálytalálkozók a pénzügy...

Az osztálytalálkozók a pénzügyi/társadalmi helyzetünk felmérésére vannak, a többi álszentség? Több lenn

Figyelt kérdés

Tehát hogy legyen mivel felvágni, hogy milyen menő cége van, külföldre utazik, bmw-kel járkál stb, te meg ott ülsz magadnak a teszkós árufeltöltős munkaköröddel...

Sztem az, hogy "régóta nem láttunk, hogy vagy?" kérdés fel sem merül, csak a "mi a munkád? mennyit keresel?" kérdések létjogosultak manapság... :(



2018. nov. 14. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem, csak lúzer vagy és ebből kifolyólag paranoiás tévképzeteid vannak az általad felvetett téma kapcsán.
2018. nov. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert ennek az a lényege hogy a régen nem látott osztály társak megismerjenek. Mindenki kíváncsi arra hogy xy mit kezdett magával.
2018. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-ő: arról, hogy nem tanultam jól, nem tehetek. Tanultam rendesen, de pl: matekot, fizikát nem értettem... De ha jól veszem ki szavaidból, most akk egy értéktelen, "lúzer" ember vagyok, tehát jobb is, ha megdöglökk? igaz?


2-es: pedig nem igy van sajnos. Nemrég voltam egy osztálytalálkozón (ezért is írtam ki a kérdést), és a kérdésben leírtakat tapasztaltam... Aki külföldi utakra jár, cégei vannak, az tartotta a szót, a többiek szinte meg sem szólaltak, csak hallgattuk az áradozását... Na, ember legyen a talpán, aki ilyen monológ után benyögi a "lúzer" munkahelyét...

2018. nov. 14. 18:21
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk olyan, hogy ki mennyit keres, nem kerül szóba osztálytalálkozón.

Amúgy szerintem teljesen felesleges az osztálytalálkozó, mert ez lényegében információszerzés a volt osztálytársakról. Régen is az volt, csak akkor nem volt facebook, most viszont arról már mindent meg lehet tudni szinte (hol dolgozik, külföldön él-e, családi állapota, gyerekei, stb.)

2018. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért attól hogy jó munkája van ne szólaljon meg, ha meg kérdezik akkor ne beszéljen róla mert hogy sértő. A normális embert ez inspirálja. A legtöbb embert ugyanúgy érdekelte volna a te munkád is pl jajj de poénos volt, gáz volt múltkor valaki stb.
2018. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Azért van ez, mert sok ember mindig másokhoz akarja mérni magát. Kell nekik a megerősítés, hogy ők többre vitték, mint XY. Egyébként eredetileg nem erre lett kitalálva.
2018. nov. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az egész iskolával, főleg "alsó" szinteken, hogy mindenféle értelmi szintet kötelezően összeraknak. Én például ki voltam mondva strébernek, csak mert mertem tanulni és nem voltam tök hülye. Az osztály jó része meg éppen 2-esekkel átcsúszott vagy volt köztünk 16-17 éves tanuló míg mi 12-13 évesek voltunk.


Ezek a szintek később is megmaradnak.

2018. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy szerintem alapvetően nehéz történet, mikor egy csomó más társadalmi rétegből, anyagi helyzetből, érdeklődési körből származó ember összeül.


Nekem pozitív élményem egyik haverom esküvője volt. A társasági, baráti köre az én ismerősi köröm is, közös téma is volt egyetem, munka miatt. Kiderült hogy csomó közös projektünk van, közös vállalkozókat, megrendelőket ismerünk. Mi élvezettel beszéltünk erről. Én is élveztem, hogy a munkáról beszélhetek. Nem azért mert felvágok vele, hanem azzal telik a napom nagy része ezaz életem is úgymond.


Persze van ezer hobbim, túrázás, autóversenyek. De ezek réteg dolgok, ami a kutyát nem érdekel csak 1-2 szóváltás erejéig. Vagy régen szerettem gépekről, informatikáról beszélni, vagy játékokról. De azzal megint nem tudott mit kezdeni az átlag. Ahogy én nem tudom átélni a bulizós történeteket.


Másrészt él az emberekben a szomszéd tehene is. Egyik munkatársam ilyen. Sokat dolgozik, stresszes, feszült. És rögtön nem tetszik neki, ha a másik jól érzi magát munka közben.


Na meg ott vannak a kérdezőhöz hasonló kisebbségi komplexusos emberek.


Menő cége van? BMW-vel jár? Külföldön nyaral? És akkor ne beszéljen róla? Miért ne beszéljen arról amit elért? Csak azért, mert más nem teheti meg, ezért ő is fojtsa magába? Még mindig jobb az ha valaki arról beszél mit ért el, mint az, hogy leáll panaszkodni meg mindenkit okolni a saját élete miatt.


Na meg a "rég nem láttunk, hogy vagy?" kérdésre mit felesz? Hogy vagy? Jól. Oké. Beszélgetés vége. Meg azt sem hiszem, hogy úgy köszönnek be, hogy mennyit keresel? A munka megkérdezése meg valahol érthető, azzal már elindítható egy téma, felfedhető a másik érdeklődési, ismeretségi köre, stb. Az mindenkinek a maga baja, ha nem képes az önértékelését rendben tartani.

2018. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, a mai világban egy szakmunkás pl. asztalos, vízvezetékszerelő, ács stb. hülyére keresi magát. Szóval te is tarthatnál ott, mint a sikeresebb osztálytársaid.
2018. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
Elméletileg nem, gyakorlatilag az lesz belőle. Meg hogy a társadalmi elvárásoknak megfelelő lépcsőfokokból hányat pipáltál ki. Van-e diplomád, munkád, házad, autód, párod, gyereked? Azt hogy kiből "mi lett", a legtöbbször ezek alapján döntik el.
2018. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!