Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma van a szülinapom -pom-pom-p...

Ma van a szülinapom -pom-pom-poropom-pom... És ez mérhetetlenül lehangol. Más is van így?

Figyelt kérdés

Általában lehangol a saját születésnapom, de ez a kerek évforduló teljesen kikészít. Azt hiszem főleg emiatt, már 2 hete depressziós vagyok. Tegnap kicsit jobban voltam, de ma, miután megköszöntött az az 1-2 ember aki szokott, újra szarul vagyok.

Ilyenkor az ember számot vet, hogy mit ért el az életében. Én úgy érzem, hogy a húszas éveim nagyrészt mentek a lecsóba. Kevés dolgot értem el, amit szerettem volna.

Nem sikerült kigyógyulnom a pszichés betegségeimből, emberileg megtört vagyok és céltalan. Gyakorlatilag nincs szociális életem, bár igényem sincs rá, ez igaz. Egy barátnőt sem sikerült felmutatnom, pedig titkon mindig szerettem volna, incel nőgyűlölő lettem. Emiatt is kapom a (szerencsére jószándékú) megjegyzéseket. Szakmailag, bár sok dolgot elértem, de anyagiakban nem sikerült teljes mértékben kihasználnom az adódó lehetőségeket (részben önhibámon kívül). Az anyagiak miatt mondjuk így sincs sok okom panaszkodni.


Más is van így? Mást is lehangol a saját születésnapja?



2020. máj. 22. 09:32
1 2
 1/15 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
26%

Ahj, engem is kicsit lehangol. 25 éves vagyok, még előttem az életem java, de egy modern ember felfogása az, hogy bizonyos kor után, hiba van még sok hátra, "kenyered jobbik felét már megetted" :D

Nem akarok idősödni, meghalni, nem akarom hogy bizonyos lehetőségek már kicsússzanak a kezem közül.

Ahj, nem jó öregedni:D


De más egyéb gondom nincs vele, nincs pszichés betegségem.


Amúgy Isten éltessen sokáig!

2020. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Én is kb emiatt vagyok lehangolt,most reggel jött rám, pedig szülinapom sincs épp.


Azzal próbálom nyugtatni magam, hogy mindenki a saját tempójában, ritmusában halad. Változó, ki mikor érkezik el a ,,vágyott" dolgokhoz...Én a 27-et töltöm decemberben, jelenleg nincs kapcsolatom kilátásban. A korombeliek nagy része most szül/szült. Nekem van egy kutyám.

A munkám nem fizet jól, de szeretem. Fejlesztenem kellene magam, képzésről képzésre járni, de nem tudom, hogy egyesek, hogy hoznak össze annyi rengeteg továbbképzést, képesítést. A jó részére nincs támogatás, és iszonyat pénzekről van szó, és hát ebből a fizuból...


Nekem a sport szokott segíteni, lehet neki is állok. Még itthonról dolgozom, szóval rugalmasabb a beosztásom. Ha van még mára munkád, csináld meg, aztán töltsd valami olyannal a napot ami feltölt. Legyen szó bármiről. Olvass, nézz egy filmet,menj sétálni,vagy főzz valami jót, vagy csak rendelj házhoz, hogy kicsit ünnepelhess.


Nem tudom, azon gondolkoztál-e, hogy valami kisállatot magadhoz vegyél? Nekem mióta itt a kutyám lelkileg nagyon sokat segített. Néha nem egyszerű, de feltölt a bohóckodása, szeretem a közös sétákat is. Tanítani is szoktam, ez is értékes idő. Ha meg szar kedvem van, egyszerűen elfekszünk az ágyon nézünk egy filmet és máris jobb.


Isten éltessen amúgy! Remélem végül jól telik majd a szülinapod!

2020. máj. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mennyire súlyos a betegséged? Ha normálisan tudsz dolgozni, akkor azért annyira sok mindenben nem akadályozhat.

Járt kezelésre, továbbra is kérj segítséget. Főleg a nőgyűlölés miatt.

Ne hasonlítsd magad máshoz, hogy kinek, mit sikerült elérni. Ez nem verseny.

És nem kell a szülinapon számvetést csinálni. Szokj le erről. És sose tettem. Nem is hallottam róla. Inkább év végén szokták, de akkor sem kell.

Nem ment egy éved se a lecsóba. Túl vagy azokon, amik akkor történtek. Nyilván levontad a következtetéseket. Ennyivel már előrébb vagy. És tök felesleges a múltkor keseregni, nem fogod tudni megváltoztatni.

Nagyon sok minden történhet még veled. De tényleg folytasd a kezelést, mert ilyen hozzáállással sose fogod tudni élvezni a jelenben az élet apró örömeit.

2020. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, szerintem nem a szülinapod hangol le, hanem az, hogy idióta túlzó elvárásokat állítasz magad elé. Minek méricskélsz? Arra koncentrálj, hogy mi sikerült. Persze érdemes számon tartani, hogy mi nem, és főleg hogy miért nem, mert ebből derül ki, min érdemes változtatnod.


Ez a hülye méricskélés valahogy benne van az emberben, de ettől még ártalmas. Nem könnyű abbahagyni, de érdemes :-)

2020. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, hogy ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nincsenek igazán közeli barátaim és hogy soha sem voltak.


Vagyis ... mindig is voltak barátaim és köztük voltak közeliek is, de olyan szintű soha sem volt aki bármilyen kéztetés nélkül mondjuk meglepet volna vagy tortát sütött volna.


Maximum az a típus, aki ha én szervezek valamit eljön megünnepelni vagy ha éppen feljön, hogy szülinapom lesz nem sokára, akkor elhív pár sörre.


Pl.: A legutóbbi szülinapom is annyira átlagos nap volt, hogy teljesen elfelejtettem, hogy aznap van és a barátnőm köszöntött fel izgatottan és akkor realizáltam, hogy "ohhh tényleg".


Szóval nekem is lehangoló, de nem, mert nem tudom élvezni, csak látom hogy milyen mély baráti kapcsolatok vannak és ilyenkor eszembe jut, hogy nekem nincs olyan barátom (barátnőmön kívül, aki legjobb barátom is) aki mondjuk csak miatt szabadságot venne ki, utazna 100kmt és mondjuk összehívná titokban az ismerőseimet.


Ez csak egy emlékeztető.

2020. máj. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanígy vagyok. Sőt névnappal, karácsonnyal, meg minden ilyesmivel is
2020. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Boldog szülinapot, Balázs, aztán igyekezz életed hátralévő kétharmadát már kevésbé bszni el. Mindig újra lehet kezdeni.
2020. máj. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

"Ma van a szülinapom -pom-pom-poropom-pom"


Te miért írsz úgy, mint egy 8 éves?

2020. máj. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

5: Miért te meglepted ilyesmivel a barátaidat? Családtagjaidat? :D


Ez tipikusan az, amikor vár valamit az ember, elképzelte magának, mert látta pl. egy filmben. De közben ez nem is szokás a társaságukban. De azért szomorú, hogy miért nincs így.

Annyira felesleges ilyenek miatt így kikészülni.

2020. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat és a köszöntést, nem kellett volna. Nem azért írtam ki a kérdést, hogy most sajnáltassam magam. Inkább azért, hogy kiírjam magamból a bánatomat és lássam, hogy más is van-e így.

Annyi haszna lesz talán ennek a mostani évfordulónak, hogy végre rászántam magam, több év után újra, hogy elmenjek egy pszichológushoz. Persze akit kiválasztottam, telt ház van nála... Sebaj, keresek tovább.

2020. máj. 22. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!