Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak nekem van rossz tapasztal...

Csak nekem van rossz tapasztalatom az internetes eladással vagy ez egyszerűen ilyen?

Figyelt kérdés
Most először tettem ki egy hirdetést a Facebook Marketplace-en belül (egy biciklit szeretnék eladni). Sokáig nem érdeklődött senki, majd nagyon örültem mikor jöttek az üzenetek, de így utólag már kicsit megbántam, hogy egyáltalán kitettem oda... Az, hogy 10 emberből talán egy tud köszönni vagy egyáltalán normális stílusban leírni azt az egy-két mondatot, az egy dolog. Ha az ember nem válaszol rögtön, abban a szent minutumban, amikor az érdeklődő ír (mert mondjuk nem ez az élete fő iránya, hogy telefonnal a kezében ül és vár), akkor küldik a 20 millió kérdőjelet, háborognak és hívogatnak messengeren. Az első kérdés rögtön az, hogy lehet-e alkudni, amivel nem is lenne baj... de rögtön kb. az 50%-át szeretnék, amiért az ember nem fogja odaadni, hiszen nem véletlenül ad meg egy irányárat. Ha megmondom, hogy ennyiért nem, akkor jön a háborgás és az, hogy “ezt a sz**t annyiért sose adod el, a kutyának sem kell, tűzre lehetne dobni ahogyan van” stb.,stb... Konkrétan egy normális érdeklődő nem volt még. Most azon gondolkozom, hogy lehet inkább elviszem egy használt cuccokat áruló boltba, hogy adják el ők.
2020. máj. 22. 11:51
 1/3 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem a kultúra gyűjtőhelye a marketplace, irreálisan alacsony áron akar mindenki mindent, és nagyon sok a bunkók. Vevő oldalról sem sokkal könnyebb, sok az idióta eladó, akik nem válaszolnak, követelőznek, és bármennyire is igyekszel rugalmasnak lenni az utolsó utáni pillanatban áll vissza az eladástól, mikor én már a találkozó helyén várom, hogy feltűnjön, meg ilyenek...

Én marketplace-re csak olyan cuccokat teszek, amitől nagyon meg akarok már szabadulni.

Mondjuk voltak nagyon jó és szerencsés eladásaim is, de azok szinte kivétel nélkül mindegyik a külföldi egyetemista diákok csoportjaiban fordultak elő, nem pedig a helyi település vagy megyei csoportokban.

2020. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát én jó pár dolgot eladtam már, de ennyire alja emberekkel nem találkoztam. Vannak sokan akik köszönés nélkül írnak, meg eltűnnek, meg egyből pofátlanul alkudnának, de egy válasszal le lehetett szerelni őket mindig.
2020. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ilyen taplok, bar nekem 80%ban pozitiv a tapasztalatom, igaz en csoportokban hirdetek. Amivel en talalkoztam, hogy koszones szinten nuku, illetve a hitegetesek, az "atgondolom". "majd irok" (persze nem ir), aztan "biztosan kell, csak keson erek haza de majd mindenkepp jelentkezem este!!" (persze ez sem tortenik meg) es hasonlok. viszonylag magas arkategoriaju termekeket hirdetek, sznobraktarban vagyok tobbnyire jelen, ott nagyon korrektek, viszont azt eszrevettem, hogy minel olcsobb kategoriaju termekeket kinalo csoportban vagy, annal tobb a kreten, ezekbol en ki is leptem, nem erdemes ilyenekben hirdetni. szerintem keress valami bicos csoportot es ott probalj hirdetni, ne a marketen.
2020. máj. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!