Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik most a trendek a fiatalság...

Mik most a trendek a fiatalság körében?

Figyelt kérdés
Milyen videojátékokkal játszanak, még menő az Iphone, Facebook, illetve most melyik sztár a példaképük?

máj. 16. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Hát most b*zinak lenni pl. trend.
máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
1, Igen az is. De az ízesített dohánytermékek is ilyenek.
máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Bármi, ami képernyőbámulással jár. Tiktok, insta, videójátékok.
máj. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Melyik fiatalság? Gyerekek? Tinik? Huszonévesek?


Videojátekoknál a Minecraft még mindig dobogós mindháromnál. Utana jönnek egyre jobban a multiplayer alapúak (pl Fortnite). Konkrétan bármi, amit lehet barátokkal vagy random ismeretlenekkel játszani, és legyőzni őket.


A Facebook már egy jó ideje (5 év minimum) kezd a nyugdíjasok platrformja lenni. Inkább Instagram.


A YouTube helyét is kezdi átvenni a TikTok.


MÉG menő? 23 vagyok, de az én tinikoromban is csak felesleges rongyrázás volt.


Hasonló a helyzet a példaképpel.

Főleg hogy az mindig is rég rossz volt, ha valaki olyan akar lenni, mint valaki MÁS. Egyedi emberek vagyunk...



Azt meg aztan meg sem említem, hogy az hogy ki mikor született, azért egy eléggé rossz csoportosítási mód. Sokkal fontosabb a családi háttér vagy az edukáltság abban a tekintetben, hogy ki inkább hogy viselkedik.

máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

#1

Egy megalázott és kirekesztett csoporthoz önként tartozni maximum a mazochistaknál lehet trendi.


#2

A "manórúd" az idősebbek közt is elterjedt. Maximum aki már 30 éve szívja a sima cigit, kevésbé szokik át az új cigire, mint az, akinek mindkettő új. Dohányzás mind.


#3

Mert szerinted a napi 10+ virágos idézetet megosztó 70 éves Ilonka néni mit csinál otthon? Ha nem is a telefont vagy a laptopot néznik az idősek, mert lustak megtanulni görgetni, napestig nézik tévét. Ez ugyanúgy képernyőbámulás. A sima rádió otthoni hallgatasa a szobában jóformán teljesen eltűnt.


Maximum úgy fogadom ezt el, hogy az olvasás is egyre jobban átmegy a digitális térbe a fiataloknál, ami azért jócskán megdobja. De a pdf-ek osztása és olvasása 1001 csoportban tuti nem az, amie te gondoltál...

máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

A fiatalok alatt konkrétan melyik korcsoportot értjük? És milyen egyéb demográfiai adatokkal bíró egyénekre kell gondolni? Globálisan, vagy az országra értve? Vagy a mi (mikro)környezetünkben?


Én mondjuk 23 vagyok, a korombeli ismerősök körében, akikkel ilyen téma eddig feljött, olyan videójátékok a népszerűek, mint például Fortnite, Minecraft, Grand Theft Auto, én pedig inkább a Five Nights at Freddy's (FNaF), I'm on Observation Duty, és Asphalt 8-9 játékokat szeretem. A FNaF mondjuk inkább kifejezetten külföldön tűnik népszerűnek, de ahogy láttam, azért a filmjére itthon is elég nagy érdeklődés volt. (kíváncsiságból ránéztem a helyi mozira akkor, 2 estén is majdnem teljesen meg tudta tölteni a ~80 fős termet, ami itt ritkább, megyeszékhelyen még jobban teljesített)

Meg talán még a Just Dance! a lányok körében népszerűbb.


A FB-n már pár éve nem túl aktívak a nálam fiatalabbak, azt az idősebb generációk használják, a fiatalabbak már jóval inkább az Instagram-ot, TikTok-ot. Részben azért, mert ezek dinamikusabbak, jobban illenek a fiatalokhoz, mind tartalomban, mind felépítésben, mind funkciókban. Másrészt pedig kellett nekik egy olyan platform, ahol nincsenek fent aktívan a szülők, nagyszülők. (Guld Ádám írt, többek közt, erről könyvet, a második gondolat pl. tőle van)


A fandomok körében az X (régen Twitter) felkapott, bár elég borzasztó, amik ott mennek. Elon Musk mióta felvásárolta, újrabrandelte a platformot, egész sokan át-/visszatelepültek Tumblr-re, vagy inkább beregisztráltak Threads-re, ami azóta született. Az utóbbi olyasmi hivatott lenni, mint a Twitter, igazából talán kimondott versenytárs is.


A példakép pedig elég sok mindentől függ. Nehéz lenne őket felsorolni.

máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!