Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy viszonyultok a menstruáci...

Hogy viszonyultok a menstruációtokhoz? Szeretitek? Utáljátok? Milyen érzéseket vált ki belőletek? Miben hátráltat és miben előny?

Figyelt kérdés
Fiú vagyok és érdekel. Nem bántásból.

2020. máj. 26. 08:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Mit lehet ezen szeretni vagy utàlni? Ez olyan termeszetes mint kb hogy pisilsz meg stb a wc -n.te szeretsz vagy utálsz pisilni? Kb ez ez a szint
2020. máj. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Én utálom,1hét nyűg.
2020. máj. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Útálom, csak nyűg és rohadtul fáj. Mit lehet ezen szeretni? Semmi előnye nincs. Hátránya, kb 4-5 napig vérzem, fáj mindenem és hangulatingadozásaim vannak.
2020. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
27%

Valóban elég hülye kérdés. Szerintem egy átlagos nő egyszerre szereti és utálja. Macera van vele, ingerlékenyebb, görcsölhet, de ezzel szemben tudja hogy egészséges és nincs nem kívánt baba.


Én az első komolyabb barátnőmmel (15 évesek lehettünk) emlékszem hogy minden hónapban ha bejelentette hogy megjött, lepacsiztunk vigyorogva hogy jók vagyunk!

2020. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

1-es:

Azért a menstruáció nem olyan, mint a pisilés! Normálisan kéne válaszolni.


Kérdező:

Rosszul viszonyulok hozzá, mert utálom, gyűlölöm. Undorító az a vér, aki kijön belőlem. És az, hogy mestruálok, alapból felesleges, mert nem akarok gyereket. Utálom a vért, utálom a görcsöket, és ha sokáig ülök és felállok, vagy köhögök, tüsszögök, akkor érzem, hogy megindul a vér. Ilyenkor gyakrabban is kell pisilnem, ami gáz. Folyton azon aggódok, hogy vajon, átáztam-e. Előnye nincs, hátránya: félek, hogy átázok, tesin félek megcsinálni különböző gyakorlatokat, fáj a hasam, éjszakánként fel kell kelnem betétet cserélni, mert félek, hogy átázok, emiatt nem tudom magam kipihenni. Sok mindenben hátráltat még egyébként. Véleményem szerint ez azért van, hogy lehessen még egy dologgal sz.o.patni a nőket.

2020. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
37%

Ma 08:19 vagyok:


"...de ezzel szemben tudja hogy egészséges és nincs nem kívánt baba."


Ez nem garancia rá! Egy meddő vagy nőgyógyászati problémával küzdő nő is ugyanúgy menstruálhat. De egy terhes nő is menstruálhat. Itt bukott meg az elmélet.


Egyébként nem kell hülyének titulálni valakit, mert meg mer kérdezni egy olyat, amiről fogalma sincs. Sok weboldal hangoztatja, hogy a menstruáció áldás, de sokan mondják, hogy nem az. Ameddig én nem menstruáltam, en se tudtam hova tenni a dolgot.

2020. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

#1-es, ha nem tudod, hogy mit lehet ezen utálni, akkor szerencsés vagy.


Én utálom. 11 éves koromban jött meg először. Mindig nagyon erős volt a vérzés, és nagyon erős görccsel, hasmenéssel és hányingerrel járt. Ehhez még hozzájött a hangulatingadozás, az éhségrohamok és a pattanások. Ráadásul általában több, mint egy hétig tartott. Gyakran nem tudtam menni emiatt iskolába.


17 éves koromban elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Életem legjobb döntése volt annak ellenére, hogy eleinte híztam tőle és azóta gyakrabban fáj a fejem is. Ezt a gyógyszert folyamatosan kell szedni, nincs mellette megvonásos vérzés. Jelentősen javult az életminőségem.


Egyszer megpróbáltam abbahagyni a gyógyszert, és 6 hétig megvolt. Folyamatosan, minden nap. Maga volt a pokol. Akkor már dolgoztam, így nem tudtam otthon maradni. Egész nap az irodában szenvedtem. Hiába szedtem fájdalomcsillapítót és görcsoldót, semmire nem tudtam koncentrálni. Többet nem hagyom abba a gyógyszer szedését.

2020. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
66%
Nekem ritkán fáj a hasam, ennek ellenére utálom az egészet. Gusztustalan, macerás időszak, nyűgös vagyok ilyenkor.
2020. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

Sokszor vitt be a mentő, mert kiszáradásig hánytam a görcsöktől. Szerinted?

Semmit se találtak soha. Se endometriózis se ciszta semmi, egyszerűen alkatilag vagyok ilyen elcseszett. Minden hónapot rettegve várok. Szedtem miatta fogamzásgátlót. Többet is kipróbáltam: az összes elb.szta a hormonháztartásomat, a libidómat.

Álom volt az a 9 hónap amikor terhes voltam, mert híre hamva nem volt.

2020. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
40%

Utálom, mert:

- általában brutálisan fáj.

- folyton ügyelni kell a nadrágjaimra, hogy úristen, ugye nem ázott át.

- nem tudok miatt úszni menni.

- muszáj úgy igazítani a nyaralásokat, hogy ne akkor jöjjön meg, mert az rendesen tönkre fogja vágni, főleg, ha a strandolás gyakori program lett volna.

- nem épp a leggusztusosabb látvány.

- jobban kell ügyelnem arra, hogy igyak és egyek eleget, mert volt, hogy kiszáradás miatt ájultam el.


Őszintén, mit lehetne szeretni ebben?

2020. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!