Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ingyenes ,jó IQ tesztek?

Ingyenes ,jó IQ tesztek?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani, linkelni olyan IQ teszteket amik ingyenesek, és nem kell valami SMS-t küldeni vagy valami?Jó lenne ha magyar lenne.


A válaszokat köszönöm.



2020. máj. 26. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Két ingyenesen használható szintfelmérőről tudok, az egyik a hírhedt mensa, a másik egy alfawebes.


[link]


[link]


Viszont önmagában egy ilyen teszt csak hozzávetőleges szintet mutat.

2020. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BringaManó ***** válasza:
100%
hogy érted, hogy "hírhedt"?
2020. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Lehet nem a megfelelő alakot használtam, de pozitív értelemben értem. (híres, elismert)
2020. máj. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BringaManó ***** válasza:

köszi!


(manapság ezt 'rossz hírű' értelemben használják – azt hiszem, hogy az iskolában is ilyen megkülönöztetéssel tanítják a híres/hírhedt szópárt –, bár régen tényleg jelentett pozitívat is. :-)

2020. máj. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A "hírhedt" az mindig negatívat jelentett és sosem pozitívat!

Híres hadvezér, költő, színész..., de hírhedt ellenség, gyilkos, betörő...

2020. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BringaManó ***** válasza:

a te életedben lehet, hogy így volt, de ha belenézel az értelmező szótárba, akkor láthatod, hogy "elavult" jelzéssel 'híres, nagyhírű' jelentése is van (/volt)


vagy ebben a régebbi kiadásban is:

[link]


meg a Cz–F-ben is említtetik a pozitív jelentés:

[link]


de emellett én is tudom, hogy mi már ennek megfelelően tanultuk/tanuljuk:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

2020. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6,

tényleg van a Magyar Értelmező Kéziszótárban 2.jelentéseként ilyen magyarázata (híres), de ahogy Te is írod: elavult.

Akkor miért kell 2020-ban elavult, ráadásul épp ellenkező jelentésű formáját használni egy szónak?

2020. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Akkor miért kell 2020-ban elavult, ráadásul épp ellenkező jelentésű formáját használni egy szónak?"


Azért ti is bőven átnyálaztátok az értelmezőt. Tévedni emberi dolog, mire jó ez a mellveregetés? Legalább mindannyian egy életre megtanultuk ebből a kérdésből. :D

2020. máj. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 BringaManó ***** válasza:

"Akkor miért kell 2020-ban elavult, ráadásul épp ellenkező jelentésű formáját használni egy szónak?"


"kell"? nem is értem a kérdést, mármint hogy hogy merült fel.

nem kell. egyszerű a szitu:

azt írta valaki, hogy "A "hírhedt" az mindig negatívat jelentett és sosem pozitívat!"

én megmutattam, hogy nem így van. ennyi.


BTW:

"épp ellenkező jelentésű formáját":


igen, most éppen ellenkező, bár ez nyilván nem mindig volt így, érdekes lenne tudni, hogy hogyan alakult ez át, hogyan hasadt ketté a szó jelentése a két forma mentén. :-)


BTW2, kis színes:

vannak még olyan szavak amelyek a jelentésük ellenkezőjét is jelentik, pl. a kies, kitakar, kölcsönöz, idejekorán.

enantioszémiának hívják ezt, érdekes dolog, ld.:

[link]

ezek a furcsa jelentéspárok általában teljesen jól elvannak egymás mellett (a szövegkörnyezet egyértelműsíti), de azért időről időre vitát generálnak... (ma sem úsztuk meg :-)

2020. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!