Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bennetek mikor alakult ki a...

Bennetek mikor alakult ki a "nekem sem segít senki, én minek foglalkozzak mások boldogulásával"-féle érdektelenség?

Figyelt kérdés

18-20 éves korom előtt tipikus idealista voltam, bár nagyon rossz gyerek- és ifjúkorban volt részem, valahogy hittem az emberekben, a jóságban, egymás megsegítésében, abban, hogy valtoztathatunk a világon a saját hozzáállásunkkal. Pozitívan néztem a jövőbe, önkénteskedtem, fontos volt számomra, hogy segítsek másoknak.


Úgy erzem, jó ember voltam.


Aztán érettségi után "elmenekültem" a rossz családi háttérből és annyi rossz dolgon, csalódáson mentem keresztül, hogy teljesen kihalt belőlem ez az érzés. Megutáltam az embereket. Szegény voltam, minden sz*rt el kellett vállalnom, hogy megéljek, gyárakban dolgoztam az egyetem mellett csupa-csupa megkeseredett, folyton veszekedő emberrel. Mindig mindenről le kellett mondanom, megalázkodnom a pénzért, és nem volt, aki segítő kezet nyújtott volna.


Ma már viszonylag anyagi biztonságban élek, van szerető férjem és terveim, de úgy érzem, teljesen kihalt belőlem a jóra való hajlam. Nem erdekel, kivel mi van, úgy állok másokhoz, hogy oldják meg a dolgaikat, nekem sem segített senki - pedig régen elítéltem ezt a fajta hozzáállást.


De mintha az élet kiölt volna belőlem minden hajlandóságot mások megsegítésére. Az agyam azt mondja, ez nem jó dolog, próbáltam is változtatni, de mindig felülemelkedik az érdektelenség...



2020. máj. 26. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy időben kialakult bennem is, de aztán belefutottam önzetlen emberekbe is, és a meglepődés után rájöttem, hogy ez a hozzáállás téves.


Meg kell találni az egyensúlyt, és ki kell fejleszteni az emberismeretet, hogy képes legyél látni ki az akire valóban érdemes időt fordítani.

2020. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Legtöbbször engem is hidegen hagynak az emberek. Szeretném, hogy ez máshogy legyen, de én ilyen vagyok. Sokszor önzőnek érzem magam, és szerintem eléggé az is vagyok.

Ha van valami problémád, nem nagyon fognak neked segíteni a megoldásában. Csak magadra számíthatsz. Esetleg a barátok vagy a család. De nekik is véges az erejük.


Nem hiszem, hogy kényszeríteni kéne az embereket az örökös segítségnyújtásra, vagy éppen a pozitív jövőképre. Ha akarsz, akkor segíts másokon. Ha nem, akkor meg nem. Ennyi. Majd valaki más... szokták mondani vagy gondolni. Sajna ilyenek az emberek.

2021. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!