Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ahogy eljön az este, besötéted...

Ahogy eljön az este, besötétedik, a gondolataim is besötétednek, tele leszek félelmekkel. Miért van ez? 28/L

Figyelt kérdés

Irracionális és többé-kevésbé racionális félelmekkel.. pl. NAV tartozás, betegségek, örök magány, értelmetlen élet, anyagi gondjaim lesznek és nem fogok tudni megélni és hasonló félelmek kerítenek a teljes hatalmukba.

Reggelre kitisztulnak a gondolataim.


Mitől lehet ez? 4 éve egyedül élek és nagyon magányosnak érzem magam.

Lehet ez az oka? Hol az összefüggés?


2020. máj. 28. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Ugyanez nekemis.30/f mondjuk tartozás nincs. Ez attól van mert egy ilyen helyzetbe vagy benne és normális hogy vannak aggodalmaid.
2020. máj. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Túl sok időd van este ilyeneken gondolkozni és ezt csinálod. Keress valamit ami leköt ilyenkor is akár valami lakótársat vagy háziállatot vagy új hobbit bármit :)
2020. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Mit dolgozol?

Milyen barátaid vannak?

Városban vagy faluban élsz?


Lehet hogy azért vannak ilyen gondolataid mert egyedül élsz, de ezen is lehet segíteni. Mesélj magadról valamit. Mik az álmaid? Mi érdekel. Írj le bármit :) ezekből tudunk majd kovácsolni valamit.

2020. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez elég gyakori, van róla egy rakás pszichológiai témájú cikk is(amiket nem olvastam el részletesen, szóval bocs, de a pontos okát nem tudom)

Nem kell ehhez depressziósnak se lenni.

Amúgy testi problémák is az okai lehetnek, pl asszem az inzulinrezisztencia, szóval ha rossz az étrended, és mozgásszegény az életviteled akkor az is közrejátszhat.

2020. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően mindenki így működik.


Estére elfárad a szervezet, kevesebb az interakció és ezek mellett éberebb az agy így mélyebb gondolatok tudnak elő jönni. Én nagyon sokáig éjjeli bagoly voltam és a mai napig sokszor érzem azt, hogy este vagyok igazán ébren, nappal meg csak vegetálok.

2020. máj. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy időben. 23,00 körül jöttek a gondolatok, és úgy 1-1,30-ig tartottak. A végén már a hangulatomból tudtam hány óra van :D
2020. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kevés inger ér, vagy ami ér inger az nem éppen téged táplál.

Simán ezeket a rémisztő gondolatokat bevetted mástól, hallottad fél füllel, tévében, valaki beszélte melletted és ott van az ingerszegény környezeted. Ez nem normális egyébként, mármint sok ember van így ezzel de ezek a gondolatok egyike sem hozzánk tartozik. Lehetnek ezek entitások,előző életekbeli traumák...stb Kilehet ezeket tisztítani. :)

2020. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyedül maradsz, a saját gondolataiddal, nincs már tennivalód, nem foglalják le a gondolataida egyéb teendők. Ha ilyen aggódósabb pesszimista beállítottságú vagy, akkor ezek a gondolatok erősödnek fel. Te magad kezded felerősíteni magadnak. Ilyen ez. És ha magyányt érzel, az eléggé negatív (nem mindegy, hogy magányos vagy, vagy csak egyedül vagy, és amúgy jól érzed magad)


Szerencsére ezt könnyen lehet változtatni, tanulható a pozitív szemlélet, optimizmus.


Régen én is ilyen voltam, pesszimista. Manapság pont ez azbesti elalvásos elmélkedés az egyik legjobb visszajelzés, hogy jó úton járok továbbra is, boldog vagyok. Esténként a jövő jut eszembe, hogy lesz munkám, hogy lesznek gyerekeim, hogy holnap új lehetőségek várnak, hogy milyen kalandom lesz most hosszúhétvégén, meg néhány érdekes dolog aznapról, amikről még szoktam elmélkedni. Meg élvezem a pihe-puha ágy melegét 🥰

2020. máj. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!