Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja szinte mindenki,...

Miért mondja szinte mindenki, hogy nyugdíjból lehetetlen normálisan megélni?

Figyelt kérdés

Én nem értem. Akárhányszor osztályban is az ofővel szóba jön a téma mindig mindenki azt mondja, hogy háát igen a nyugdíjasoknak nagyon rossz, meg alig bírnak egy kislakást fenntartani, plusz a felét elviszik a gyógyszerek.

Ez most hogy van? Apukámat 48 évesen nyugdíjazták, azóta 520e Ft-ot kap nyugdíjnak. Minden hónap 12.-én fizet az állam. Ebből mire nem telik???

49 éves korában születtem (tudooom kicsit "későn", de az van, az ő dolga) most 16 vagyok. Közben utána néztem és a nyugdíj korhatár 65 év. Ez most hogy is van? Most így visszagondolva tényleg furcsának is tartom, hogy óvoában iskolában akárhányszor kérdeztés, hogy apa meg anya be szokott-e vinni a munkahelyükre és akkor mindig mondtam, hogy nem, apa nyugdíjas. Anya meg német tolmács.


Egy hónapja kezdett el foglalkoztatni a dolog, azelőtt egyáltalán nem érdekelt.


2020. máj. 29. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Mert apukádnak kiemelkedően jó nyugdíja van. Az átlag nyugdíj nőknek 100-150 ezer, férfiaknak 150-200 ezer forint.
2020. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És mitől függ, hogy mennyi nyugdíjat kap valaki? Nem ugyanannyit?
2020. máj. 29. 16:30
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon ritka, akinek ilyen magas a nyugdíja. A leggyakoribb a nettó 100-120 ezer Ft.
2020. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó tévedés. A nyugdíj nem segély. Azért megdolgoztak. A nyugdíj attól függ, hogy mennyi nyugdíjjárulékot fizetett be a fizetéséből. Magyarul, ha jól keresett, és be is volt jelentve, akkor több a nyugdíja is. De függ az aktuálpolitikától is, amikor elmegy nyugdíjba. Volt olyan kormány akiba nettóból számolta ki a nyugdíjat, volt aki a bruttóból.
2020. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
#3: 65-70 évesen menjenek külföldre mosogatni?
2020. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Bocsi a sok kérdésért, de mi az a 13. havi nyugdíj? Olyan, mintha a 12 hónapban 2x annyit kapnának?
2020. máj. 29. 16:37
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Az MSZP vezette be a 13. havi nyugdíjat. Amit a válság miatt Bajnai visszavett. Amíg járt, minden novemberben 2 teljes havi nyugdíjat kapott minden nyugdíjas.
2020. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Quatermain ***** válasza:
90%
Kivételes eset édesapád, a többség jóval 100 ezer alatti nyugdíjat kap, abból próbálj megélni. Sokan még elmennek mellette dolgozni, hogy megtudjanak élni.
2020. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%

Hát figyelj, biztosan meg lehet élni a nyugdíjból, legalább is én nem hallottam még olyat, hogy nyuggerek hullanának kifelé mert kenyérre se jut nekik.

Meg egy nyugdíjasnak nettó 100 az felér egy fiatalnak nettó 300-al. Nyilván egy fiatalabbnak nagyobbak az igényei, nagyobb házat tart fenn, ott van az autó, gyerekek vannak akiket el kell tartani, nyaralni kell menni. Míg a nyugdíjas nem nagyon csinál semmit. Elüldögél otthon egész nap, nincs szüksége autóra, hisz ingyen buszozik, nincs szüksége nagy házra, nem jár nyaralni, gyereket sem kell eltartani....

Így lehet megélni belőle :)

2020. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Hivatalban dolgozok, nem igen látok nyugdíjat 150 felett, bár tény hogy letezik, szomszédomnak 200 például.

Attól függ a nyugdíj mértéke, hogy mennyit, és mennyi pénzért dolgozott életében az adott ember.

Nagyon sokan néhány tízezret kapnak, 50 k korul, van aki semmit. :)

2020. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!