Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért írják sokan így ezt a...

Miért írják sokan így ezt a szót: "nőlnek"? Vagy ez így helyes?

Figyelt kérdés

Neten egyre több helyen olvasom, hogy sokan így írják ezt a szót. Előbb is láttam: "tuják hosszú évekig nőlnek" vagy "meg fognak nőlni a fák".

Életemben nem tanultam ezt, de már kezdek kételkedni benne, hogy mi a helyes.


2020. máj. 30. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A neten sok marhaságot írnak. És sokan átveszik a hibás formákat egymástól, mint ebben az esetben is. Nekem az egyik kedvencem a "hadják"
2020. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes, ahogy a "muszály" sem, ettől mégis sokan így írják. Műveletlenség, esetleg diszlexia/diszgráfia, de nyilván az a ritkább.
2020. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokan használják így, de nyelvtanilag nem helyes. Engem mindig idegesít, ha valaki így mondja, de sose szólok érte, csak magamban duzzogok egy kicsit :D Mindenki úgy mondja, ahogy akarja :)
2020. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki szerint ez tájszó és emiatt ez így helyes.

Nem tudom, igaza van-e.

Élő beszédben észreveszem, de nem zavar, írásban viszont sajnos már-már igénytelennek hat számomra.

2020. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mint a "fennt" szó. Abszolút helytelen így írva. Vagy fenn, vagy fent. De még hány ilyet lehetne sorolni.
2020. máj. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A leánygyermek az nő (nyelvtanilag alany: ki, mi?) és havonta nő (nyelvtanilag állítmány, mit csinál?) pár centit.

Azért, mert egy szó tájszó, nem jelenti azt, hogy nyelvtanilag helyes.

2020. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Még tájszóként sem hallottam soha.
2020. máj. 30. 18:24
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Tájszó, az egyik tanárom is rendszeresen használta, hogy "nőlnek a fák" stb.
2020. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na meg amikor azt írja a házaspár, hogy a fiúnk már két éves. Miféle fiÚNK?? FiUNK a helyes. Érdekes, a lányunkra soha nem írják azt, hogy lányúnk.
2020. máj. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Iligykedsz?
2020. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!