Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a legnehezebb feladat a...

Miért a legnehezebb feladat a megbocsáltás?

Figyelt kérdés

-Megbocsáltani az ex felesègnek/férjnek a hibáiért, elkövetett sérelmekért.

-A tulajnak, amièrt nem becsült meg minket a munkahelyen.

-A munkatársnak, aki eredményesebben dolgozott, még ha agresszìv is volt.

-A főnöknek, aki piszok gyorsan tudja változtatni a hangulatát, hozzáállását velünk szemben. Délelőtt még ellenség, délután már barát. Miért nem tudunk rögtön mindenkinek megbocsáltani?


2020. jún. 1. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már egyszer megbízunk valakiben, közel engedjük magunkhoz akkor utána ha megbánt akkor összehúzódunk.

Mikor már folyamatosan megbántanak a megbocsátás a legnehezebb. Olyan mintha egy új esélyt adnánk egy újabb fájdalomnak.

Sose tudtam megbocsátani az embereknek, amit velem tettek és még mindig bennem lakoznak azok a tettek amiket műveltek, szóval ez egy nehéz értés.

2020. jún. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert ez egy olyan dolog ami nem ad hozzá az életedhez, mégis rakenyszerited magad.

A népszerű tévhittel ellentétben nem csak akkor lelhetsz lelki békére, ha mindenkinek megbocsátasz, aki keresztül tapos rajtad.

Már az is elég, ha kiűzöd a gondolataidból, és meghagyod a múltadban egy olyan személyként aki ártott neked, és szerencsés vagy, hogy sikerült megszabadulnod tőle.

2020. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem olyan nehéz a megbocsátás, de megértem, ha valakinek nem megy. És jogosnak is érzem. Az a helyzet, hogy rengeteg ember nem akarja vállalni a tetteiért a felelősséget és másokat lazán bánt. A bántott személytől teljesen jogos, hogy nem bocsát meg, mert általában felesleges is.

Én megszoktam bocsátani, de ettől függetlenül megjegyzem, hogy ki és mit tett és az alapján kezelem. Az általad említett példákban, ha az ex megcsal, akkor elbúcsúzok tőle és nem vagyok rá kíváncsi. Ha a tulaj nem becsül meg a munkahelyen, pedig jól végzem a munkát, akkor én sem becsülöm meg őt és az általa adott munkát. A főnököm pedig, ha délelőtt az ellenségem, akkor délután nem lesz a barátom. De, egyikükre sem pazarlok sok időt a haragommal.

2020. jún. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert ha valakiben egyszer elvesztetted a bizalmad, onnantól már nagyon nehéz visszaszerezni és valószínűleg soha nem is lesz már olyan, mint régen.
2020. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!