Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet, hogy picit bután...

Lehet, hogy picit bután hangzik, de hogy kell magázódni egy tanárral vagy egy doktorral?

Figyelt kérdés

Ma volt az, hogy megkérdeztem digitális oktatáson a tanárt, hogy: Maga is ott lesz? Erre azt mondta, tegyem fel a kérdést újra, mert nem helyes. Erre azt mondtam: Ott lesz Maga is? Erre azt mondta, fussak neki mégegyszer: Ön is ott lesz? Erre azt mondta, hogy mi az, hogy én úgy szólítom meg, hogy Ön vagy hogy Maga, és tanuljak meg rendesen köszönni, addig nem válaszol a kérdésemre, mert úgy gondolja, hogy a házi orvosomot se úgy szólítom meg egy mondatban, hogy Ön vagy Maga.

De én úgy szokam megszólítani, na mindegy.


Hogy hangzik helyesen a mondat, ha azt akarom egy tőlem 3x idősebb embertől kérdezni, hogy ő is ott lesz-e?


Ön is ott lesz?

Ott lesz Ön is?

Maga is ott lesz?

Ott lesz Maga is?

Ezek gondolom kilőve, mivel nem mondhatom neki, hogy Maga vagy Ön.

Hogy kell megszólítani? Mi nem nénizhetjük meg bácsizhatjuk a tanárokat, csak a vezetéknév + tanárnő vagy tanárúr kifejezés. De azt magyarba nem mondhatom nekik, hogy Mrs. Szabó vagy Ms. Tóth.


Tudom buta a kérdés, de tényleg nem tudom.



2020. jún. 4. 18:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

De hiszen, amit írtál, hogy "nem mondhatod, hogy Mrs Szabó" abba kell csak behelyettesíteni a "tanárnő"-t.

Szinte hihetetlen, hogy nem tudtad. De most már tudod. Megköszönheted ennek a tanárnak, hasznos dolgot tanultál meg a jövőre.

2020. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

#Magázni szintén azok a műveletlen emberek magáznak, akik nem tanultak meg normálisan köszönni.#


Semmi baj nincs a magázással, nem véletlen hivjuk magázásnak a tegezés ellentetjét.

2021. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!