Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkoztatol már azon ,hogy...

Gondolkoztatol már azon ,hogy a jelenlegi életforma amit élünk ,hamis?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a , szórakoztatóipar,a legtöbb értelmetlen munkahelyeket, a különféle osztóba életfilozófiákat...
2020. jún. 6. 09:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért...:)
2020. jún. 6. 09:55
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Tévedésben vagy. Ha valaki egészséges mozgásban gazdag életmódot folytat, foglalkozik önismerettel, meditál, harmóniában és békességben van saját magával, vannak céljai, motivált, olyan munkahelyen van, amit szeret, akkor az miért hamis?

Régebben César is megmondta, hogy cirkuszt és kenyeret az embereknek. Az élet nemcsak kemény munkából áll, hanem szórakozásból is, amikor kikapcsolódhat az ember. És mivel nagyon sokfélék vagyunk, ezért mindenkinek más a szórakozás. Van, akinek az, hogy minden hétvégén buliban beb..szik, másnak meg egy jó kirándulás a szórakozás.

Számodra mi az értelmetlen munkahely? Milyen életfilozófiára gondolsz?

A legtöbb magyar olyan negatív, búvalb.szott, pesszimista, hogy csak na. Hiába mondom, hogy az élet szép, álljunk pozitívan a dolgokhoz, ez a legtöbb embernek kínai.

Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.

2020. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát most kimásolok egy válaszomat,és értelmezd...


Maga az értelem nem a haszonból származik.Mi értelme van annak , hogy tudsz valamit, mégsem úgy teszel.A gyárakban tulajdonképpen ez folyik.Gyártunk valamit ,amit tudunk ,hogy jobban meg tudjuk gyártani,vagy haszontalan cikk, esetleg egy az egyben hulladék.


Ha ezt alaposan megvizsgálod, apszolút ellenkezőirányba megy az értelemmel.A legtöbb ember haszontalanul éli az életét,vagy hisz valamiben ami kreáció.


Én úgy gondolom hogy az élet sokkal magasztosabb célt szolgál.Azt hiszem Freud mondta ,hogy az agy az egyetlen olyan szervünk, ami önmagát akarja megismerni.


Tehát az értelem maga az, ha megakarjuk önmagunk és környezetünket érteni.Ehelyett teljesen az ellenkezője folyik.


Én úgy érzem , hogy 4 alapvető dolog van az életben ami értelmet ad az életben, és szolgálja a közjót.


-alapíts családot ( észérveken belül)


- tanulj és taníts


- tedd jobbá a környezetedet


- szeress


A többi mint mondjuk a sztárság , a focicsapatrajongás, menő rockjánál dolgok kreációk.Amik nem viszik előre a világ jólétét.Az ilyen szórakoztatás , olyan rétegeket érdekel, akik értelmetlenül élik az életüket.Az ilyen dolgok rabolják az emberek életét.


Szeretek gitározni, de tudom hogy ez csak zené.Szeretek sportolni, de nem azért mert menő, hanem mert egészséges.Szeretek filmet nézni, de nem élem bele magam.


Ez mind bálványimádat, ami az emberek hitét rombolja.


Rettentően oda kell figyelni, miben hisz az ember, mert szinte minden hazudik.

2020. jún. 6. 10:30
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, a zenének van gyógyító ereje. Nézz utána, hogy ez mit is jelent. A tudomány is bizonyította ezt.


"Gyártunk valamit ,amit tudunk ,hogy jobban meg tudjuk gyártani,vagy haszontalan cikk, esetleg egy az egyben hulladék."

Ja, mert az ember azt hiszi, hogy mindig mindent jobban tud.. na persze, ez nem így van. Hiheted azt, hogy te jobban tudod, csak ez koránt sincs így.


És gondolom, ezért kellett leszavaznod a válaszom, mert teljesen más nézőponton vagyok, mint te. Na, ez pedig gyerekes, éretlen viselkedésre vall. Hiába hivatkozol itt Freudra, de az érzelmi intelligenciád nem valami fejlett, ha mindent agyból akarsz megcsinálni.


És nehogy te mond már meg, hogy mi az értelmetlen. Régen is a zene az élettől elválaszthatatlan volt, mint most is. Az, hogy most rengeteg stílusú zene van ez az élet velejárója, mert fejlődött az emberiség.


Inkább hagyjuk, te teljesen elvont ember vagy, ami nekem már magas.

2020. jún. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A zene jó dolog ,egyet értek vele, de rajongani a zenéért már egy teljesen más dolog.Amikor egy zenészt istenítesz pl...maga a zenével nincs gond.


Hát most had mondjak már egy plást a gyártással kapcsolatban.Mért van az ,hogy az autó 150 éves történelme alatt szinte semmit nem fejlődött.Ezt az elavult motorra értem.Mért van az , hogy csak mostanában kezd piacra kerülni az elektromos autó?

Miért egyre szárazabb minőséget gyártunk?

Tudom,tudom...haszon.De ez kárra épülő haszon.Van az ilyennek értelme?

Dolgoztatod az embert de nincs értelme?


Ja ...És nem én szavaztalak le.Sorry:)

2020. jún. 6. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!