Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Amikor a postás hozza a...

Amikor a postás hozza a családi pótlékot, és aznap más nem hozott, akkor szoktatok neki borravalót adni? Vagy az csak a nyugdíjból szokás?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
A postásnak is szoktak borravalót adni? Köszönök nekik de én még soha nem adtam pénzt.
2020. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a nyugdíjasok közül sokan vannak, akik adnak neki valamennyit.
2020. jún. 10. 16:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig adok, mivel feljön az emeletre lift nélkül, meg az esetek 99%-ban olyan küldemények érkeznek, amit én rendelgetek. Meg én a város szélén lakok, ahol kb a biciklis futárok utolsó címhelyei vannak. A maradék 1% az, amikor tesco negyedéves pontelszámolás van, vagy hasonló. Általában 200-300 forintot adok nekik, örülnek, mint majom a farkának. ☺️ Már ettől is jobb a napom, hogy valakinek én tettem jobbá a napját.

(lakóparkban lakok és a kaja futárok is rászoktak arra, hogy “jaj nem tudom melyik az, gyere le a főútra”.. De van kint egy térkép is, hogy melyik ház melyik.)

2020. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi a postásnak nem adunk borravalót,ha levelet hozz ki, nálunk ez nem szokás. Ha csomagot hozz ki a postás akkor esetek többségében mindig adunk pár száz forintot. Viszont a nagyapám ad mindig 500ftot a nyugdíjából, mert x. ezer 500forintra jön ki havonta a nyugdíjának az összege.
2020. jún. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dudok Andrásné ***** válasza:
Igen mindegy, hogy nyugdij,vagy bármilyen pénz.1-200 ft,vagy csak az apró része,ki mennyit.
2020. jún. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!