Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más apja is ilyen, vagy csak...

Más apja is ilyen, vagy csak az enyém? 19/l

Figyelt kérdés

Csak a mai történést elmesélve. Csomagot várok, de reggel nem kaptam semmilyen értesítést, ezért hosszabb útra mentünk apukámmal, elintézni a postát és a gyógyszertárat + kutyákat is vittük, hosszabb sétára. GLS futár délben telefonált, hogy ott van a háznál, én mondtam, hogy nem tudom átvenni, nem tartózkodom otthon, vége az, hogy holnap visszajön, mert én mondtam, fél órán belül leszek otthon, neki az meg nem jó.


Apám kijön a gyógyszertárból, mondom neki, hogy hívott a futár, aztán röviden a történetet, hogy holnap jön vissza, mert most nem tudom átvenni.


Erre teljesen kiakadt. Konkrétan követelte, adjam oda a telefonomat, hogy felhívja a futárt, hogy ez nem így megy. Mondom neki, nem. Eljátsszuk ezt háromszor. Hazáig másról sem beszélt, csak erről, hogy ez nem így működik, és szóljak. Mindegyik másik futár előre odaszólt, csak ezzel volt gond, tehát nem szólok senkinek. Megmondta neki, nem is tudom már hanyadszor, hogy ez az én dolgom, ne törődjön vele.


Elkezdi sorolni a példáit, hogy miért nem jó, hogy ezt csinálja a futár, amire mondom, hogy az életben ezer más van, amin idegeskedni kell és lehet, én nem ezen fogok. Erre ő: Igen, mert te és a nagy élettapasztalatod (nem is értem, hogy jön ez ide, de oké).


Folytatja tovább a példákat, amik szerinte azt bizonyítják, hogy én bizony rosszul gondolom. Megmondtam neki, hogy fejezze be, ne szóljon bele, lépjen túl, mert nem ér el semmit. Aztán mondja, de én hátat fordítok neki és megyek a kapu felé, erre ő leszid, mint egy kisgyereket, hogy ne merjem eljátszani ezt vele.


Hála a jó égnek, egy néni a házból beszélgetésbe kezdett vele, ami miatt rögtön eltűnt az éterbe a téma.


2020. jún. 11. 13:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyám ilyen... Minden kis apró ügyintézésen idegeskedik, még ebéd közben sem áll le róla.. Én őszintén nem értem ezeket, mármint értem a lelki mozgatórugóját, de egy pohár, egy elküldendő papír (amire van egy egész hetem mondjuk) nem ér annyit, hogy az idegeimmel fizessek érte, ha összetörik/nem csinálom meg azonnal. Én ezeket nem problémaként fogom fel, hanem feladatként, amit meg kell oldani. A futáros sztori is egy ilyen. Ha nem sürgős, átveszem holnap. Problem?
2020. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Pontosan! Egyetértek, 11-es hsz.


Másrészt, mert látom apámon, hogy majdnem minden apróság probléma, amit meg kell, ergo idegesség, én ezt nem akarom. Régen gyakran vettem át apám mindene problémázását, legalábbis érzésben, kívülről nyugodtnak néztem ki, aztán idővel elegem lett ebből. Egy tényleges problémára sem kell kikelnem magamból, azt is lehet nyugodtan megoldani. Az meg nonszensz, hogy élettapasztalat kelljen ehhez, egyáltalán ahhoz, hogy ennyi idősek véleményem legyen. Szerinte hány évesen mondhatom, hogy élettapasztalat, talán 38? Nekem is van élettapasztalatom, csak más, és még természetesen nem annyi, amennyi neki.

2020. jún. 11. 17:04
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én apámmal sem lehet értelmesen kommunikálni.

Bármit meg akarok beszélni vele, csak fekszik a sírjában és nem reagál semmit...

2020. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!