Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ön mit szólna, ha telefonoznál...

Ön mit szólna, ha telefonoznál a piros lámpánál, és egy biciklis beszólna az ablakon, hogy egy szabálytalan?

Figyelt kérdés
*Eredeti kérdésben, "Te mit szólnál"

2020. jún. 14. 14:41
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
igaza van.
2020. jún. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
27%
azt, hogy mondja meg, melyik paragrafus szerint az
2020. jún. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Bocsánatot kérnék és elraknám a telefont. És égne a pofám.

Amúgy nem értettem soha ezt a dolgot. Nekem is rengeteg ismerősöm lazán nekiáll telefonálni vezetés közben, lámpánál. És szinte csak felesleges dolgokról. Pl. a barátnőmre rátelefonál az anyja, hogy mit veszünk neki a boltba és fele eszébe sem jut, 5 percig elbeszélgetnek róla. Ezt simán elintézhetné egy sms-el is.

2020. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
Ha nincs mozgásban az autó, akkor nem szabálytalan. Ha elindulás után is ugyanúgy telefonozik valaki, akkor az már szabálytalan. Visszaszólnék, hogy törődjön a maga dolgával.
2020. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%
Örülnék neki, hogy van, aki figyel rám-, és a környezetére is. Nemrég egy autópályán legalább 6 majmot láttam telefonozni 90-130km./h.-közt.
2020. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%

Pirosná állva és álló helyzetben szabad csak telefont nyomkodni.


Nem csak a biciklis szól be.


Még mondanám, hogy köszönöm, hogy aggódik. Azért a pirosban nyomkodom, mert menet közben tilos, itt meg szabályos a KRESZ szerint is. Frissítse az ismereteit. Jó utat kívánnak neki és rá irányítanám mindezek előtt a menetrögzítő kamerámat, hogy azonosítani lehessen, ha ezt az igazságtalan frusztrációit le akarná vezetni máshol is.



Majd megvárám, amíg elhúz a vérbe, nehogy szándékosan balesetet okozzon.

2020. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
És a biciklis azt mondaná, hogy ő ezt most fel is veszi?
2020. jún. 14. 15:19
 8/29 anonim ***** válasza:
42%
Addig csináld, amíg csak "bickilisek" szólogatnak be, nem a rendőrök vagy a mentősök egyszer. Azt meg hagyjuk, hogy szabályos-e piros lámpánál vagy sem. Nem bírsz ki 20 mp-t a telefon nélkül?
2020. jún. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%

Az is lehet, hogy csak azt nézi meg, hogy milyen értesítése jött. Ha zöldre vált a lámpa, és már teszi is el a telefont, kezek a kormányon akkor se szólhat semmit, ha biciklis, ha rendőr. Rendőrök vezetés közbeb szoktak telefonálni, mikor nincs bekapcsolva a figyelmeztető jelzés és konkrétan az ablaknak támaszkodnak neki.

És köszi a lepontozást, leírtam, hogy nem szabálytalan és hogy ne szóljon bele más dolgába...

4-es voltam

2020. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

A biciklis vegye fel. Nézze vissza és utána olvasson KRESZ szabályokat!


[link]


Te meg pontoz el a KRESZ szabályokat. Azok attól még érvényesek maradnak.

2020. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!