Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ön mit szólna, ha telefonoznál...

Ön mit szólna, ha telefonoznál a piros lámpánál, és egy biciklis beszólna az ablakon, hogy egy szabálytalan?

Figyelt kérdés
*Eredeti kérdésben, "Te mit szólnál"

2020. jún. 14. 14:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
58%
De Magyarországon nem. Ha leírtad volna eredetileg, hogy Angliában történt akkor nyílván máshogy válaszolunk.
2020. jún. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
61%
Miért írta volna le? Az úgy nem lett volna elég kötekedésre okot adó kérdés.
2020. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Nem akartam, hogy kötekedés legyen, tényleg nem tudtam, hogy közlekedésben résztvevő, de álló autóban Magyarországon SZABAD mobilozni.

Én úgy gondolom, hogy semmi sem lehet olyan fontos, én most itt a folyamatos okostelefon nyomtatást értem, ami nem várhat addig, amíg meg nem érkezel, ahová mész.

2020. jún. 18. 09:27
 24/29 anonim ***** válasza:
Ha például egy másik embert keresel egy idegen városban, és nem találod őt, akkor szerintem lehet olyan fontos.
2020. jún. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Én ebben a helyzetben leállok a parkolóba, és onnan telefonálok.


Sokan meg Facebookoznak meg instaznak vezetés közben. De amúgy tényleg nem vitarobbantó kérdésnek szántam.

2020. jún. 18. 09:48
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Alapból nem szoktam nyomogatni a telefont autóban. Ha azonban mégis megtörténne, mert egy fontos hívást/Sms-t stb várok, és beszólna egy biciklis, akkor azért elbeszélgetnék vele egy kicsit. Pl hogy miért van az, hogy a biciklisek miatt kellett eddig a legtöbbször a fékbe taposni, mert körülnézés nélkül, fülhallgatóval csak úgy kivágódik elém, és ha rá merek dudálni, akkor még neki áll feljebb és ő kezd el mutogatni. Vagy miért mennek át úgy a zebrán a biciklin ülve, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. Napestig sorolhatnám tovább, de csak felidegelném magam.
2020. jún. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
25%
Nem mindneki szorakozásból nyomkodja. Van, aki munkáját végzi. Pl a futár...
2020. jún. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mit kell belekötni ezért valakibe. Persze nem ugyanaz ha úgy belemélyed hogy észre sem veszi ha vált a lámpa, vagy ha gyorsan megnéz egy üzenetet. Az utóbbival szerintem nincs semmi probléma, kressz ide vagy oda.
2021. febr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Gépkocsik esetében a forgalmi okból történő megállás alatt (pl. piros lámpánál) ugyanakkor van arra lehetőség, hogy akár a fentiek miatt, akár más okból a sofőr kezébe vegye mobiltelefonját. Amint azonban a forgalom elindul, a tilalom ismét életbe lép. Ezzel szemben kétkerekű, illetve gépkocsinak nem minősülő háromkerekű járművek vezetői még a forgalmi okból történő megállás közben sem használhatják telefonjukat. Ne feledd, hogy a kerékpár is kétkerekű járműnek minősül, tehát a KRESZ szabályait betartva biciklizés közben sem lehet kézben tartott mobiltelefont használni."

[link]


"ha forgalmi okból állunk meg (például piros lámpánál vagy dugóban), ebben a pár percben használhatjuk a telefonunkat. Ilyenkor hívás mellett a navigációs alkalmazást is elindíthatjuk és kezelhetjük, de amint mozgásba kerül az autó, le kell tennünk a készüléket. Fontos, hogy amint egy kicsit is előre gurulunk mobilozás közben, máris szabályt sértettünk, hiszen a jármű halad."

[link]


"...aminek lényege, hogy álló gépkocsiban nem tilos kézben tartott mobiltelefont használni."

[link]

2022. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!