Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki fiatalkorúként...

Ha valaki fiatalkorúként terhes lesz, az miért nem veteti el? Miért tartsa meg? Miért szül a szülei nyakára? Nem fél, hogy nem lesz apja annak a gyereknek? Az apa is kicsi még, megijedhet a gyerekvállalástól és lelécelhet.

Figyelt kérdés
2020. jún. 14. 20:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Lehet túl késő már (mert mondjuk az anyuka nem meri elmondani a szüleinek), a család lehet valami ultra vallásos, anti abortuszos család, nem vállalja az abortusz kockázatát vagy következményeit és még sok, személyes indok.
2020. jún. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

Engem is 16 évesen szült anyám (én most 19 vagyok, ő 35), faterom ekkor volt 21 éves. Ennek ellenére boldog családban nőttem fel, bár tény, hogy nagyanyámék sokat foglalkoztak velem (többet is mint a normális), de a szüleim részéről is megkaptam a kellő nevelést. Faterom kimaradt kicsit mert németbe ment melózni, hogy meg tudjunk élni. Állítólag havi 23 ezerből éltünk 2001-ben. Az meghát nem sok, de mégis megvoltunk.

Nagyanyám anyámat szintúgy nagyon fiatalon (17 évesen) szülte. Nálunk ez volt a hagyomány. Mai napig élnek dédnagyszüleim is. Szerintem ilyen szempontból még előnyös is. Legalább elmondhatom, hogy megismerhettem őket. Nincs ezzel semmi probléma, ha elég érettnek érzik magukat a gyerekhez a partnerek. Sokan 30 évesen se érnek meg a gyermekneveléshez.

2020. jún. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Tininkorban még az anya is egy gyerek, így egészen konkrétan nincs még teljesen kifejlődve az agya azon része, ami a hosszútávú döntésekért felelős. Nem lehet rajta számon kérni, hogy a létező legnagyobb döntést mi alapján hozzá meg, hiszem nincs meg hozzá a kellő kapacitása. Pont.


És baromi jó lenne, ha nem úgy állítanád be, mintha a lány lenne az, aki kib aszik mindenkivel, mivel pont, hogy az ő élete az, ami leginkább kettétörik, döntsön bárhogy is. Ha ne adj isten ez történne a lányommal, akkor érte szakadna meg a szívem, nem pedig azért, mert ó jaj nagyszülőkémt felelősséget kell vállalom.

2020. jún. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
mert embertelen dolognak tart megölni egy meg nem született gyereket \ keresztény \ már túl késő \ azt hiszi megbirkózik a feladattal
2020. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Sokan brutálisnak tartják az abortuszt(ezzel részben egyet is értek, de sajnos a szegénységre szülni sem a legjobb ötlet), vagy esetleg nagyon elkötelezett hívő. Létezik olyan is, hogy az apuka beszéli rá a fiatal lányt arra, hogy tartsa meg, vagy nem rábeszéli, hanem megfenyegeti, esetleg már túl késő(tudtommal 3 hónapos korig veszik el), vagy nem is gondolkodik, hanem "majd lesz valahogy" elven megszüli a semmire. Egy gyerekkori barátnőm jelenleg 19 éves, és felcsinálta a pasija(aki amúgy egy elmebeteg, eltiltotta tőlem, meg minden barátnőjétől/barátjától, még a saját anyjától is), és megfenyegette, hogy meg kell tartani a gyereket, a csaj családja is nagyon szegény(ő is szegénységben nőtt fel, most sem élnek jobb körülmények között), és most megszüli a semmire a gyereket is. Nem tudja igazából mit vállalt be, de ez borzasztó. És mennyi hasonló eset van...
2020. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Van aki nem akar azzal a tudattal élni, hogy nem adott lehetőséget a saját gyerekének az életre.
2020. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Én is 18 évesen szültem nem a legjobb kapcsolatba..

Baromi szerencsés vagyok, mert a azüleim sokat segítettek, hogy tanulhassak stb, de fogalmam sem volt mit vállalok.

Imádom a gyerekem, de mikor 20 évesen tanultam+két helyen dolgoztam éhbérért, hogy meglegyen minden ami kell, miközben a barátnőimnek az volt a legnagyobb gondja mit vegyenek fel a szombat esti buliba... hát.. hamar fel kellett nőnöm, túl hamar. Pedig azért nem 15-6 éves voltam, de így is korai volt.

Hogy miért tartottam meg?

Egyszerűen nem volt szívem másként tenni. Az apjába is épp nagyon szerelmes voltam, aki akarta a gyereket. Szüleim is örülltek az első sokk után. Más kérdés, hogy kva nehéz volt.

2020. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Nézd, senki ember nem tudja neked biztosra megmondani, hogy mikortol van lelke egy emberi lények, mikortól gyilkosság az amit orvosilag abortusznak hívnak.

Ha elmész abortuszra vagy gyilkos vagy vagy nem. Valaki nem akar kockáztatni, mert ösztönösen úgy érzi hogy az embrió már egy élet.

Nem partolom persze a nyomorba szulest. De nem kötelező kockáztatni a terhességet. Persze mindig mindenki hárítja a felelősséget. Pedig az hogy igazán nem tehet róla olyan kb sosincs.

2020. jún. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
És például olyan, hogy örökbefogadás?
2020. jún. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
9: kilenc hónapig akkor is végig kéne hordani a gyereket + egészségügyi kockázatok a terhesdég és a szülés alatt (ha túl fiatalon szülsz nagy a kockázat) meg a gyereknek se lesz a legjobb a rendszerben, mert nem biztos, hogy örökbefogadják jó családba.
2020. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!