Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nárcisztikus vagyok,gyógyíthat...

Szmuki kérdése:

Nárcisztikus vagyok,gyógyítható?Tb támogatott a kezelés?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves kapcsolatom! Nem szerettem,csupán kedveltem amikor összejöttünk,de időközben megszerettem! Viszont a nárcisztikusságom mindig is probléma volt már akkor is.Baszogattam kissebb dolgokkal,múltveli dolgokkal,kivárom még ő kér bocsánatot mert én behisztizek.Ha bocsánatot kértem akkor sem éreztem bűntudatot. Az életterületén tökéletességre törekszem ezért első 1,5 évet beleragadtam ebbe a kapcsolatba hogy tartsam a látszatot,kitűnő voltam gimibem,bejött az hogy engem imádnak a tanárok....

Viszont ezek kezelhetőek voltam ,mostmár hogy 1,5 éve együtt élek a párommal azóta rosszabb lett a helyzet iszonyat módon rámtört.


Láttam egy tiktok vodeót a nárcisztikus ember jellemzőiről és magamra ismertem,így jött az hogy ha gyógyítható akkor szeretnék meggyógyulni. Mamám is nárcisztikus ő nevelt így én is az vagyok ,őszintén remélem nem vagyok a súlyosabb nárcok között.


Igazából az motivál hogy szeretem a férjem,de a nárcisztikus személyem nem hagyja hogy megosszam ezt vele hogy megakarok gyógyulni és nárc vagyok,ezért írom ide idegeneknek.

Nehéz ezt elmagyarázni ,de szeretem mégis ezt teszem vele és van hogy fel sem tűnik csak este elalvás elött,de nincs bennem amnyi hogy másnap bocsánatot kérjek.....

Mindezen felül úgy érzem képes vagyok szeretni,szeretet adni,ezért szeretnék.meggyógyulni,szeretnék megszabadulni ettől mert ő az aki elindított bennem valamit,az hogy rá keressek és.magamnak felismerjem hogy nárc vagyok.



Olyan nárccal szivesen beszelgetnek de oszinten aki teljes eletet tud elni vele,vagy aki kigyogyult belole


2020. jún. 15. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Úgy beszélsz róla, mint ha ez már valami divattá vált volna számodra. Amúgy TB támogatott akkor, ha beutalóval mész pszichológushoz, de azok nem sokat érnek. Javaslom magán úton felkeresni egyet, csak ő tud a mentális problémákon segíteni.
2020. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Először is szerintem a férjeddel kellene leülni és ahogyan most nekünk, neki is mondd el ezeket. Biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok tudni beszélni és kérhetsz segítséget. Pszicjológus is tud neked segíteni, de nagyon erőt kell venned magadon, lássa a férjed az igyekezetedet és a szándékodat.
2020. jún. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves első lehet neked fura egy megfogalmazás hisz normális ember vagy és egy nárcisztikus megfogalmazással nem tudsz azonosulni,ezzel nincs semmi gond!

Azt olvastam hogy alapzavar ,lehet hogy gyógyítható viszont ha felismertem a bajt akkor lehet nem is vagyok az. De ha felismertem és az vagyok akkor egy hanyagabb orvos azt mondja hogy nem vagyok nárcisztilus ezzel nyugtatva engem mert van akiknél csupán ennyiből áll a kezelés,viszont olvastam yat is akinek 10 év alatt silerült teljesen meggyógyulni hosszú Önismeret stb stb után.


Még egy kicsit kutakodok a témában ,majd felkeresem a pszichológusom hátha tud a szakmában ajánlani egy jó pszichiátert. Férjemmek mindenképpen megosztom úgy érzem készen állok rá. Minekután állapotos vagyok így a babámat nem akarom fertőzni azzal hogy nárc vagyok,nem szeretném ha ő is azzá válna, szóval a második legnagyobb motivációm a kislányom! Mégegyszer nagyon szépen köszönöm!!

2020. jún. 15. 18:28
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

#1 vagyok: kezdjük ott, hogy nincs olyan, hogy "normális" ember :D Továbbá tisztában vagyok a nárcisztikus személyiség jellemzőivel, és fogalmával, és továbbra is állítom, hogy az írásod, stílusod alapján nálad nem ez az elsődleges probléma, hanem az, hogy beleélted magadat valamibe, amiről elhiszed, hogy olyan vagy, és ez belemélyedt abba, hogy egyfajta divatként éled meg azt, hogy egy "nárc" személy tüneteit produkálod.

Ha van pszichológusod, akkor nem értem, miért nem őt keresed fel. Nincs szükség pszichiáterre.

2020. jún. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vált számomra divattá! Megvolt az első kissebb konzultálcióm ami szerint csak nárcisztikus jellemvonásaim vannak vagy rejtőzködő nárc. Vizsgálatra sor kerül 1,5 héten belül,majd meglátom mi lesz. Remélem csak nárc jellemvonásaim vannak és nem vagyok az,nem kicsit lenne megkönnyebbülés😀
2020. jún. 19. 23:26
 6/6 anonim válasza:
Majd írd meg mi volt , én kíváncsi vagyok!
2020. jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!