Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó vagy rossz, hogy magamba...

Jó vagy rossz, hogy magamba fojtok dolgokat, hogy ne terheljek másokat?

Figyelt kérdés
Sokszor álarc alá rejtem, mi is van bennem. Mint azt oly sokan teszik mások is. Tudom hogy így terhelődik a súly, de másokra nem akarom rakni. Manapság mindenkinkek elég baja van. Viszont egy számomra nagyon fontos személyről tudom, hogy tudni szeretné mindig hogy mi van velem/bennem. De főleg őt szeretném megvédeni. Voltál már hasonló helyzetben? Mi lett a vége? Vagy hogy kezelted? Hogy élted meg?

2019. máj. 16. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
nem, nincs mason is alarc. rajtam sosincs. igen, rossz.
2019. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Pedig általánosságban az emberek onnan tudják, hogy fontosak neked, ha megosztod velük az érzéseidet, akár pozitív, akár negatívak azok. Persze ez nem azt jelenti, hogy eláraszthatsz bárkit a problémáiddal. Az emberek azokat szeretik, akik őszintén beszélnek arról, ami foglalkoztatja őket, de ezt ne keverd össze a panaszkodással. Panaszkodás az, amikor csak mondod és mondod, mennyi bajod van, de ennek most pont az ellentétét csinálod, semmit nem adsz ki. Találd meg a középutat a kettő között.
2019. máj. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A problémát át lehet alakítani kihívássá. A problémát senki nem szereti, a kihívást igen. A panaszt senki nem akarja hallani, de magadba folytod, az káros.

Írd le gondolat naplóban (ha kell leírom hogyan), az segít külső szemlélőként látni a hekyzetet és általában külső szemlélőként jobban látjuk, mit kell tenni. Meséld el egy plüss macinak, mint egy másik személynek és rá jössz a magyarázás közben, hogy mi a megoldás, mert nem magadnak adod elő, hanem másnak. Keress benne olyan pontot, ami feladat, kihívás és azt kérdezd meg a másiktól, miként tudná megoldani.


Nem találkoztam pszichológuson és bárpultos kiszolgálón kívül olyan emberrel, akit érdekel a problémám, vagy hallani akarja egyáltalán.


Ha gyakorin gondjaid vannak, lehet van, akinek a tarsaságodban ugyan úgy megvannak ezek a gondjai. Ezért átfogalmazva lehet róluk érdeklődni. (főleg, de nem csak fiatalok esetében van így)


Aztán ott van az önismeret. Azon is lehet dolgozni, és attól erősebb leszel, több gondodra találsz megoldást.

2019. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezzel nem azt éred el, hogy nem terheled, hanem azt, hogy úgy érzi nem bízol benne, nem álltok elég közel egymáshoz, hogy megnyílj előtte, nem fontos számodra, hiszen ha az lenne, nem rejtegetnéd előle a problémákat. Ettől ő még ugyanígy érezni fogja, ha nincs minden rendben és még jobban is fog aggódni, hiszen nem tudja pontosan, mi a baj és még azt is hiszi, hogy nem bízol benne. Több barátomtól kellett ezt megkapnom, hogy végre felfogjam, hogy nem tarthatok magamban mindent, hiába szeretném. Nekem pont nem könnyít semmit a lelkemen, ha beszélek a problémáimról, azt szoktam meg, hogy csakis egyedül oldok meg mindent, ráadásul eléggé megoldásorientált vagyok, felesleges idő- és energiapazarlásnak érzem a panaszkodást.. sokáig azt hittem ezzel nem ártok senkinek, de kiderült, hogy akinek fontos vagyok, az ilyenkor nagyon is érzi, hogy nincs minden rnedben és nagyon rosszul viselik, ha nem nyílok meg, hanem csak utólag mesélem el miután megoldottam, mint ahogy szoktam. Ezen tudtam tudatosan változtatni, bár most is csak a súlyosabb gondokról mesélek, a kisebbekről nem, de már ez is elég :)

Viszont ha te az a típus vagy, akin könnyít az, ha kiadja magából a dolgokat (mint az emberek többsége, ebből a szempontból én vagyok az UFO), akkor magadnak is ártasz ezzel, bele is betegedhetsz idővel.

2019. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok, szívok is miatta rendesen.
2019. máj. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!