Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megtanulni normális...

Hogy lehet megtanulni normálisan beszélni? Tájszolasrol normál magyarra?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, én magam nem érzékelem, csak mondták már idegenek és visszahallgatva tényleg hülyén beszélek ha hallom mondjuk felvételről és rohadt gáz. De én magamat nem így hallom. (nem az hogy elsiklik a figyelmem, beszélek mondjuk a kutyahoz direkt figyelem, semmi gond), tökéletesen ejtem ki a szavakat, jól gesztikulalok, de felvételről tényleg kivehető, körülöttem mindenki normálisan beszél, szóval nem értem, nem tanult dolog. Már sokszor félek megszolalni és ha telefonban meghallom visszhangban a hangomat depressziós vagyok tőle.

Azt tudom hoyy magunkat mélyebb hangúnak halljuk, de hogy tajszolassal beszélnék aztv nem venném észre!? Belegondolva már nem merek mondani valami frappánsat, mások csak egy nyomorék parasztnak gondolnak fix, amit hallok azt szeretem, de nem az a valós.



2020. jún. 18. 22:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Logopédus segítségével, nyelvi gyakorlatokkal. Úgy hogy valaki mindig rád szól ha valami nem tökéletesen ejtesz ki, és újra és újra gyakorlod. Nagyon sok szorgalom és kitartás kell hozzá. De menni fog, ha nem adod fel :)
2020. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De én miért nem hallom? Azt értem hogy a hang mélységét nem úgy halljuk, de hogy a betűket, szavakat hogy ejtem ki, hogy tajszolassal beszél az ember azt hallani kéne nem? Én nem hallom, akármennyire figyelek, tökéletes a kiejtés.
2020. jún. 18. 23:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem hallod, mert a füled azt veszi természetesnek, ahogy beszélsz. A többiekét pedig azért nem hallod másabbnak, mert ez az anyanyelved.
2020. jún. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy a többieket azért nem hallom másabbnak mert az az anyanyelvem. Pont hogy de ők jól beszélnek, én nem és köztük miért lenne nekem tájszólásom, ezt nem értem, én nem tanultam rosszul beszélni, magamat sem hallom úgy, mások viszont azt hiszik erdélyi vagyok, vagy szabolcsi... Pedig olyan vidékről származom ahol hivatalosabb beszed van mint Pesten, ha jól tudom a mi környékünk beszéde lett az általánosan elfogadott... Azon is gondolkodtam hogy ideges vagyok ha felvétel van és azért. Fogalmam sincs.
2020. jún. 18. 23:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Vggy lehet bevan dugulva az orrom tartósan azért ilyen, mert régen nem volt vele baj, jó lenne tudni.
2020. jún. 18. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs a nyelvjárásokkal, az a tahó, aki emiatt leszól. Volt felvidéki és erdélyi osztálytársam is, fél családom Vas megyei, nekem mindegyik nyelvjárás különleges volt eddig, amivel találkoztam. Merre laksz?
2020. jún. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!