Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az miért szégyen és miért...

Az miért szégyen és miért lenézendő dolog, ha valakit anyagilag támogatnak a szülei?

Figyelt kérdés

Nekem minden elismerésem és tiszteletem azok iránt, akik egyedül, a semmiből építettek várat, 0 segítséggel. De miért lenézendő és elítélendő dolog, ha valakit támogatnak a szülei? Ha a szülők megengedhetik maguknak ezt, akkor miért baj?

Például fizetik a gyerek iskoláját, vagy segítenek a vállalkozása elindításában. Ez miért szégyen? Miért csak az a király, aki önerőből lett valaki? Miért baj, ha valakit segítenek az élete elején? Attól, hogy más önerőből lett valaki, az egy tisztelendő dolog, de nem több annál, akit segítettek az élete elején.



2020. jún. 19. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem elítélendő, ha nem dicsekszik olyan dolgokkal az illető amiket nem is ő vett magának.


Az a lenézendő amikor valaki nagyra van magával miközbe anyuci teremt meg neki mindent és mellé még a pofája is nagy.

2020. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Így van, senki nem nézi le pl páromat sem, aki csak úgy tudott venni autót (20 éveset..) hogy a szülei besegítettek.

Valóban, az a lenézendő, aki úgy dicsekszik az ilyen dolgokkal, mintha az ő érdeme lenne.

2020. jún. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Pusztán irigység.

Meg persze van az a réteg aki kb. életképtelen és nem jutna sehova ha nem érkezne a folyamatos, túlzó családi hátszél. De ez már más kategória

2020. jún. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem nézem le, csak nem tartom sokra sem. Van aki 20 évesen lakást kap, van aki 10 évig albit fizet, óriási különbség minden téren. Nekem 30 éves koromra jött össze egy saját lakásra pesten, és durva belegondolni hogy van aki ezzel startolt.
2020. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a lenézendő, ha valaki azzal dicsekszik, amiért nem is tett semmit. Én 10 évig gyűjtöttem saját lakásra, besegítettek kis mértékben a szüleim, a nagyját én szedtem össze, de másnak meg a feneke alá teszik készen, és azzal van nagyra, hogy 20 évesen elköltözött saját lakásba úgy, hogy annyit össze sem tudott volna gyűjteni, ha ő keresi meg rá a pénzt.

Nem vagyok irigy, mert az ilyenek általában nem tudják a pénzt kezelni, és ha kicsúszik alóluk a talaj, ötletük sincs, hogyan álljanak talpra.

2020. jún. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Azért a te eseted is messze átlag feletti a másik oldalról 8 év alatt összeszedni 30 milliót nulláról indulva sem tud mindenki önerőből albérlet mellett
2020. jún. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 5 éve vettem lakást Budapesten, másfél szobás panelt, akkor 9 millióért. Most ugyanaz a típus ugyanazon a környéken 23 millió.
2020. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szégyen,általában csak irigyek.
2020. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 vantel ***** válasza:

Lenézés ott kezdődik amikor úgy tűnik ,hogy rajtuk élősködik"segítség"fogalma mögé bújva!

Ha csak segítik az teljesen rendjén van.

Másik probléma ,hogy olyan szülők példájával nem találkoztam aki nem várt cserébe semmit.

Mindig volt valami ki cserébe ide gyere,légy ott,csináljátok így stb.

2020. júl. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!