Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit tenne? Pártattlan...

Ki mit tenne? Pártattlan vélemények érdekelnének.

Figyelt kérdés

Tehat jelenleg olyan élethelyzetben vagyunk, hogy egy régi házban lakunk 25 éves vagyok.

Nyilászárók szétrohadtak, valamelyik (folyosó) hiányos is, ott jár be a macskánk.

Tehát pl télen hiába fűtjük a házat, hideg van...

3an lakunk, 2felnőtt, 1 gyerek...

Lakáshitelünk van, ami 30.000/hó, ketten együtt 300ezret keresünk...

Rezsi, + az életünk kb el is viszi ezt hónapról hónapra, 5-10.000ft kat tudnánk havonta megspórolni..

Az a helyzet, az összes ablakot kicserélni alsóhangon 500.000 lenne, beépíteni szerencsére be tudom, tehát csak megvennem kell.

A villany hálózatunk 16A, alumínium vezetékek... ez kb annyit jelent, ha megy a bojler, sütő, világítás pl 2 szobában, számítógép? Ilyenkor még beteszünk valamit a mikróba, pakk sötétség az egész házban...

Villanyszerelő haverom ingyen átfűzné a házat,csak az anyagot kellene megvenni, de az is 300.000

Fűtésünk egyelőre 1db kályha kb 50m²-re... + a fürdőszoba egy szieszta kályha.

Már most azon feszülök, hogy közeleg a tél... sajnos elszámoltuk magunkat házvásárlásnál, és nemvárt kiadások elvitték azt a pénz, amiből az alapvető felújítást megtehettük volna, bár rnnek már 2 éve, de csak topogunk egyhelyben, egyszerűen nem tudunk anyagilag kilábalni, fent tudjuk tartani magunkat, de egyszerűen spórolni nem tudunk...

Tehát, szerintetek ilyen helyzetben mennyire lenne őrült ötlet még egy személyi kölcsön, 20-25000ft törlesztéssel?


Van mégegy csavar, szakmám asztalos, 3 év gyakorlattal, a hitelt úgy venném fel, hogy tudjak még néhány alap szerszámot, kisgépet vásárolni, amivel alap bútorlapos munkákat már maszekban el tudnék vállalni, tehát elképzelhető, hogy előrébb is kerülnék a hitellel, mint ahol most topogunk...



2020. jún. 23. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:

En nagyon felnek a hiteltol. Mert elore nem lathato dolgok is lehetnek, es enelkul is fizikai lehetetlensegnek tunik.

Jol hangozhatna, hogy elobbre juthatsz a szakmadban, de. Most meg johet egy igazi Covid-hullam is. Nem lesz penze az embereknek megbizasokra.

A hideg borzaszto, viszont vannak dolgok, amikrol lw lehet mondani atmenetileg.

Ket evig aram nelkul eltem gyertyafenynel villalakasban, mert nem volt penzem az eletveszelyes villanyvezetek cserejere. A furdoszobaban szerkesztettem muszaki rajzokat telen, mert ott volt nagy fenye a gyertyanak. Igen, ez szeldoseg. Arra ertem, mikrosuto nelkul van elet. Viszont nektek semmitek nincsen ahhoz, hogy ekkora kockazatot vallaljatok. Csak egy gyerek.

2020. jún. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mióta van ez a vírus, 2× annyi munkánk van, mint alapjáraton
2020. jún. 23. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!