Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valakinek olyan típusú...

Van valakinek olyan típusú félelme ami nem befolyásolja az életét az intenzitásától független? Ha igen, akkor érdekelne a véleményed/etek.

Figyelt kérdés

Szóval azt szeretném kideríteni, hogy:

A, megszűnik e egy félelem ha annak tárgyát elkerülhetetlennek gondoljuk? (Ahhoz hasonlóan ahogy az akaratból vágy lesz, ha úgy gondoljuk, hogy amit akarnánk elérhetetlen számunkra.)

és B, megszűnik e a félelem abban az esetben, ha úgy véljük, hogy nem éri meg (az energiabefektetést), hogy a tárgyát elkerüljük? (Ahhoz hasonló módon ahogy lusták leszünk és elveszítjük a motivációnkat és kedvünk, ha valamit meg kéne csinálnunk, de úgy véljük, hogy nem éri meg a fáradtságot.)


Örülnék ha lenne itt valaki aki szívesen elvégzi ezeket a gondolatkísérleteket, mert nekem jelenleg csak olyan félelemeim vannak, amiket ha felszínre hoznék, komoly hatást gyakorolnának a kapcsolataimra és a mindennapi életemre.



2018. jan. 5. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A eset: Szerintem nem. Mert ez esetben kényszer a félelemmel való állandó szembenézés.


B eset: Inkább lehetséges, mert ez esetben már saját döntésből választjuk a szembenézést egy másik alternatíva ismeretében.

2018. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a cél, hogy megszűnjön a félelem. Lehet megszűnik, lehet nem. Nem ez amit érdemes befolyásolni próbálni. Hanem azt, hogy tudjunk cselekedni, akkor is, ha ott a félelem.
2018. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: kipróbáltad?

2.: nem értek egyet, ha van lehetőségünk megszüntetnie gy irracionális, vagy haszontalan félelemet akkor élnünk kéne ezzel a lehetőséggel

2018. jan. 5. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hiszel a mumusban nem is létezik, de ha hiszel te változol azzá.
2018. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindkettőt kipróbáltam, bár nem nevezném irracionális, inkább eltúlzott félelemnek.
2018. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2018. jan. 6. 01:56
 7/11 anonim ***** válasza:

A. Pl. Halaltol valo felelem attol meg ott marad hogy nem foglalkozol vele. Mert max addig nem erzed amig nem gondolsz ra, de ujra elotor ha igen.

B. Ez esetben peldaul azt tapasztaltam hogy ha nem tanultam vizsgara akkor elotte mar nem gorcsolok, a vesztesek nyugalmaval konstatalom a szitut es nem egyszer megis sikerult at mennem igy ;) ellenben mikor sokat tanultam mindig sz@rrá stresszeltem magam :D

2018. jan. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#3 a félelem elvesztése veszteség is. ez valami információ feldolgozási mód. és annak is tükre aki épp vagy. olyan mint egy észlelés. hanott van egyszerűen szerintem tisztább dolog, ha csak azt mondom félek és nem teszem hozzá, hogy de be féjek. hanem arra figyelek, hogy mit akarok és azt folytatom ilyen színek között, és a félelmet nem is figyelmen kívül hagyva, mert figyelek is rá, mert valamit mond, hanem csak arra törekedve, hogy ez ne lebénítsen, hanem tudhak ettől mozogni.
2018. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as: A félelem nem jelez mást, csak hogy elutasítok valamit. (tehát a kérdés tulajdonképpen arról szól, hogy el tudunk e utasítani valamit úgy is, ha tudatosítjuk magunkban, hogy elkerülhetetlen? stb.)
2018. jan. 6. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy így lenne. vagy akkor valami nagyon szűk definíciót használsz. ez sokkal elemibb dolog. ha bármi szokatlant próbálsz csinálni pl ott lesz ez az érzés.sacc azokban a helyzetekben nincs jelen, amihez már hozzá van szokva valaki. mondjuk valami egyszerű dolognál is. menj be egy elegáns étterembe és közöld, hogy szarni kell és szeretnéd használni a mosdót. és ott lesz. és gondolhatod, hogy elkerülhetetlen bemenni és akkor vajon megszűnik e. a B pontodat nem is tudom, hogy lehet erre ráhzni, de a lényeg, hogy tök mindegy, hogy megszűnik e. a lényeg, hogy képes legyél végig csinálni amit akarsz, akkor is ha ott van a félelem. próbáltam így konkrét példával megvilágítani mire gondolok. így nehezebb félreérteni egymást.
2018. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!