Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyenek a vegetáriánus/vegán...

Milyenek a vegetáriánus/vegán emberek?

Figyelt kérdés
Vannak vega/vegan ismerőseitek? Mi a véleményetek róluk?

2020. jún. 23. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%

Olyanok, mint a szektások. Eleve miért kell jelzőket aggatniuk magukra? Hé, vegánok, én mindenevő vagyok! Ki is írom a Facebook oldalamra, hogy mindenevő vagyok, hadd tudja mindenki. Ha kell, ha nem, elmondják, hogy ők nem esznek húst, meg állati eredetű dolgokat. Próbálom megérteni őket, szoktunk erről beszélgetni is, de sosem jutok közelebb a megfejtéshez. Abból indulok ki, hogy én eszem húst, de mégsem érzek kényszert, hogy mindenkinek elmondjam, hogy én eszek ám csirkét, meg tojást, meg tejet is iszom.

A másik, amit nem értek, hogy ha nem akarnak húst enni, akkor miért kell nekik mégis vegán kolbász például? Egyenek akkor zöldséget, de minek a vegán kolbász? Ez olyan nekem, mint ha húsból akarnék salátát csinálni...

De akad néhány normális is, akiről tudom, hogy azért nem eszik húst, mert sportol, és jobban érzi magát nélküle. Ő mondjuk nem vega, mert megeszi a húst, csak mostanában kezdi hanyagolni. Őt meg is értem.

2020. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Borzasztoak! Saját szememmel láttam, hogy egyik-másikuknak két füle van! Na most képzelheted!
2020. jún. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vérvegán,akkor nincs velük bajom. Kicsit olyan mint a vallás. Nem zavar míg nem vágja a képembe és nem akar téríteni. A tesóm vega már lassan 20 éve, évekig volt vegán is. Soha nem erőltette,hogy én is vagy bárki a családból legyen vega. Normálisan fogja fel.
2020. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Huh, hát közel sem olyan borzasztóak, mint a mindenevők, akik folyton meg akarják magyarázni, hogy húst KELL ennie mindenkinek, különben éhen hal, beteg lesz, elgyengül, stb.


Én nem vagyok vega, de kevés húst eszek, és soha nincs olyan, hogy a barátok ne poénkodnának rajta, ha elmegyünk pl. étterembe és soha nincs olyan, hogy ha egy idegen meghallja, el ne kezdene okoskodni nekem.

2020. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%

A legtöbb rohadt ítélkező és erőszakos. Emberileg undorítóan tudnak viselkedni, burkoltan vagy nyíltan tolják az étrenddel egybekötött vallásuk a pofádba. Sajnos a legtöbb vegán nem azért vegán, mert nem kívánja a húst, hanem az ideológia miatt és egyfajta aktivizmus céljából.


Sok speckó étrendet folytató ismerősöm van, candidások, paleósok, gyúrósok, cukorbetegek... Egyikük sem úgy mutatkozik be, hogy szia, én nem eszek ezt vagy azt. Kivéve a vegánt. És egyiküket sem érdekli, hogy te mit eszel. Kivéve a vegánt. Az belepofázik, ha kell, ha nem. És ha kedvesen szólsz neki, azt is magáraveszi.

2020. jún. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Van vegán meg vegetáriánus ismerősöm is, én magam vegán vagyok.

Nem tudom, hogy milyen tulajdonságokra vagy kíváncsi, van többdiplomás meg diploma nélküli, visszahúzódó meg harsány is közöttük.

Se a vegán sem a vegetáriánus ismerőseim és én sem vagyunk a "étrendünket a pofádba toló" típusok. Sőt, azt vettem észre - és vegán ismerőseim is -, hogy amint kiderül, hogy vegánok vagyok, a húszabálók/mindenevők kezdik rá leghangosabban, hogy "DeaKKoRhogYEszELElégFehérjÉT? meg "Eww akkor te ilyen fröcsögő vegán vagy? pedig a hús milyen finom!!!" Eszünk elég fehérjét, senkinek nem kell aggódnia, a hús meg nekem pont nem finom, azért nem eszem :D Viszlát :D

2020. jún. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Na, fel is bukkant az első agresszív vegán...
2020. jún. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

6

Ne akard már jobban tudni, hogy milyenek az ismerőseim. Nem az volt a kérdés, hogy milyen vagy, vagy milyen a halál faszán fejjel lefelé élő vegán. Nekem ilyenek az ismerőseim és nem azért, mert én ilyennek akarom látni őket, elhiheted. Ha nem tetszik, gyere ide, neveld meg őket, látszólag túl sok a fölösleges energiád

2020. jún. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Vegetáriánus voltam 6 évig, tojást, tejterméket ettem. Sosem csináltam belőle ügyet, pl vendégségben, étteremben, én elvoltam köreten is. Senkire nem akartam erőltetni ezt az életmódot, mégis páran elkezdték csinálni a hatásomra. Amúgy nekem nem szolongatott be senki ezért, csak néhányan nem értették hogy lehet nem szeretni a húst.. Anyám, mamám akik nem tudtak megérteni. De ők reggelire is csülök pörköltet esznek kb (nem tulzok). Szerintem attól hogy valaki vega teljesen normális. Ez ugyanolyan hogy pl valaki nem szereti a spenótot. Vannak persze bolond diéták, pl a vegánság már sztem túlzás és nem hiszem hogy hosszú távon egészséges.

Amúgy amiert vega lettem, kiskoromban sok állatunk volt, mindet imádtam, de ugye falun...disznótorok stb levágták a kedvenceim. Így sokat "sztrájkoltam", nem tudtam utána húst enni, pláne nem őket. A hús íze se ízlett sosem. Így 21 évesen elhatároztam, hogy kényszerből meg hogy nem esik jól nem eszek. Tökéletes egészségi állapotom volt, tökéletes vérkép mindig stb. Halalfélelmem pánikrohamjaim voltak előtte, amik jelentősen lecsökkentek. Fejfajasom is elmúlt. Aztán hogy közre játszott e a hús elhagyása ezekben...

27 évesen lettem terhes, nagynehezen elkezdtem a baba miatt leerőltetni a húst. De nagyon nem esik jól. Most nem jó a vérképem meg vérszegénység stb. De ez a terhességnek tudható be. Szerintem szoptatás után le is minimalizálom a hús evést. Persze a gyerek mindenképp kap, a férjemnek is mindig főzök húsos kajákat. Sosem erőltetném rájuk ezt az életmódot, sőt a fiamnak nem is engedném hogy ne egyen húst, egy fejlődő szervezetnek azért kell. :)

2020. jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Sunshinedoll ***** válasza:
73%

8 Hozzád egy darab névelőt nem intéztem az előző válaszomban, a kérdésre válaszoltam. Nem is agresszíven nem is személyeskedve.

Nem akarom tudni, milyenek az ismerőseid, bőven elég volt belőled ennyi is.

2020. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!