Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért úgy ábrázolják mindenhol...

Miért úgy ábrázolják mindenhol, hogy ha gazdag valaki, akkor biztos boldogtalan, de ha szegény, akkor élete minden perce színtiszta boldogság?

Figyelt kérdés

A filmekben, sorozatokban, mesékben úgy ábrázolják, hogy aki gazdag, az biztos rossz élete volt, nem foglalkoztak vele a szülei, nem szereti a férje/felesége. De ha szegény, akkor 100%, hogy boldog gyerekkora volt, egy nagyon összetartó családja volt, és sokkal de sokkal jobb élete volt, mint a gazdagnak.


Miért van ez?



2020. jún. 24. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
szerintem azt próbálják reprezentálni,hogy a pénz nem boldogít. ami amúgy szerintem hülyeség.
2020. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A pénz csak akkor nem boldogít, ha gazdag vagy :D Ne mondjuk már, hogy egy embert nem boldogít, ha normálisan étkezhet, tisztálkodhat, normális helyen lakhat, stb, stb... :D
2020. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ hol ábrázolják. Hányok a mesefilmes "a gonosz bűnhődik a jó pedig szép életet él" klisétől. sosem volt így, és szerintem egy jó ideig nem is lesz. A semmirekellő, legrohadtabb emberek viszik esetenként a legnagyobb sikert a vállukon, aki pedig meghunyászkodó, jólelkű, segítőkész alkat, pedig lelkiismeret nélkül lehúzzák, kihasználják, és a többi. Nyilván általánosítás, de én eddig úgy vettem észre a közegemben és a médiában is, hogy általános igazság. Tudok egy-két vállalkozóról, akik nyíltan zsákmányolják ki az embereiket, de nem ám úgy, hogy "jaj, dolgozni kell a pénzért?" hanem a tényleges rohadt rabszolgatartó módszerekkel. A halálra dolgoztatásért aprópénz, míg ő négyhavonta cserél autót. Például. Szóval nagyon is boldogít a pénz, és mindenhez az kell az életben (90%-ban legalább). Elég pénz nélkül még egy párkapcsolat sem tud zökkenőmentesen működni, ott vannak a gondok amik beárnyalják a pár hangulatát, még ha tisztán szeretik is egymást. Mindenbe beleszól a papír.
2020. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Én se értek vele egyet de ha mindenképpen bele kéne magyarázni valamit:


A gazdag folyton a pénzt hajtja mert ebben keresi a boldogságát. Minél több van neki annál többet akar ezért sose lesz igazán boldog.

A szegény meg van elégedve az életével és azokra a dolgokra koncentrál amiket igazán szeret és nem az anyagi helyzetétől függenek.

2020. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

A gazdagéknál megy a harácsolás, a manika hajszolása, a másik lealázása.

A szegényebbeknél meg még jut idő egymásra, egyszerűbb életet élnek, mivel kevesebb a lehetőségeik, de azért is megküzdenek. Jobban egymásra vannak utalva, és jobban elfogadják egymást. Talán ezért.

2020. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az ötös nem értette meg a lényegét a témának.


Két szép általánosítást hoztál, aminek semmi, de semmi értelme, max forgatókönyvbe illene.

2020. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem törvényszerű, hogy a szegényeknél jut idő egymásra. Írtad, hogy sokat küzdenek-> emiatt nincs idejük egymásra okoska.
2020. jún. 24. 19:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal tobb ember el rosszul, es a nepnek opium kell.
2020. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyolcas, ebben támogatlak. A "hajszolható álom" kiállítása ugyanúgy szükséges, mint egy "üldözendő gonosz". El kell kussoltatni az embereket, hogy azt gondlják, tényleg szabadok. Nagyon jól működik, láthatjuk: egész országokat, többmilliós, tízmilliós (Kínában pl nagyobb) társadalmi rétegeket tartanak a kaptárokban élő rabszolga szintjén. Félig-meddig irodalomból van szedve amit most leírtam (saját gondolatokkal átfűzve), de nagyon igaz. Ha valaki nem ismeri:


George Orwell - 1984


Ebben mindent megtalál az informálódni vágyó :)


Hármas voltam.

2020. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én örömmel lennék boldogtalan gazdag, szóval ha valaki boldog szegény akar lenni, az adja nekem a pénzét. Szenvedek helyette is. Privbe adok számlaszámot.
2020. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!