Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért úgy ábrázolják mindenhol...

Miért úgy ábrázolják mindenhol, hogy ha gazdag valaki, akkor biztos boldogtalan, de ha szegény, akkor élete minden perce színtiszta boldogság?

Figyelt kérdés

A filmekben, sorozatokban, mesékben úgy ábrázolják, hogy aki gazdag, az biztos rossz élete volt, nem foglalkoztak vele a szülei, nem szereti a férje/felesége. De ha szegény, akkor 100%, hogy boldog gyerekkora volt, egy nagyon összetartó családja volt, és sokkal de sokkal jobb élete volt, mint a gazdagnak.


Miért van ez?



2020. jún. 24. 17:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkét rétegnek megvan a maga baja. Én inkább azt látom, hogy ez egy ilyen áll megnyugtatás a szegényebb réteg felé. "Látod, neki mindene megvan, mégsem boldog." Elveszi a céljait, elégedjen meg azzal, amije van, sőt... még legyen boldog is, amiért nem gazdag, hiszen gazdagon nem lehet boldognak lenni.

Tény, hogy a pénz behoz egy csomó újkeletű problémát is, amit ha valaki nem tud kezelni, az is lehet egy boldogtalanság faktor. Ez a szegényebb rétegnél más irányban jelentkezik, de lényegében szerintem ez komoly sarkítás.

2020. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

Lehetnek milliókba kerülő hobbijaid, amelyek boldogságot okoznak a számodra. Lehetnek nagyon drága sportautóid, amit vezetgetsz. Milliókat költhetsz nyaralásra...stb

A drága kocsik és luxusnyaralások pont úgy "viselkednek" mint az alkohol vagy a drogok. Egy idő után hozzászoksz és csökken az ezekhez fűződő boldogságérzet. Több kell ugyan az a szint eléréséhez.

Az biztos, hogy jobb gazdagnak lenni, mint napról napra élni. De a pénzed mennyisége sosem lesz arányos a boldogsággal... Ezzel már azt is kimondtam, hogy nem a pénztől leszel boldogabb. De ez csak az én véleményem.

2020. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
Csak egy szintig boldogít, afölött már illene átgondolni, mire is kellene használni a jólétet.
2020. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

10/13 Annyira egyetértek veled!

Nekem ne mondja senki, hogy a pénz nem boldogít.

2020. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!