Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimegyek Ausztriába dolgozni...

Kimegyek Ausztriába dolgozni 0 némettel?

Figyelt kérdés

Nagyon félek.. 6-7 éves koromtól 14 éves koromig tanultam emelt németet ( német tagozatra jártam) de általános után már csak angolt használtam. Elfelejtettem. Régen emlékszem,hogy a német csatornákat néztem és értettem mindent. Most megnézek egy videót és semmi. Egyedül a közép angolomra hagyatkozhatok. Nem lesznek magyarok és a főnök is csak picit beszél angolul. Nagyon nagyon félek. Szerintetek elfelejtettem végleg a nyelvet? Visszajön magától? Mennyi idő?


24/L


2020. jún. 25. 13:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
De ha esetleg mondanak valamit hogy hozzak fel bármit? Hát nem fogom érteni :D mondjam hogy légyszi angolul?
2020. jún. 25. 13:53
 12/22 anonim ***** válasza:

9: köszi!

Szerintem kb. az első pár hétben felszeded azt a tudást, ami ahhoz kell, hogy megértsd a kollégákat... Hogy mit kérnek tőled.

2020. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"De ha esetleg mondanak valamit hogy hozzak fel bármit? Hát nem fogom érteni :D mondjam hogy légyszi angolul?"

Akár. :)

2020. jún. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Es ha nem beszelnek angolul? 😂 Basszus annyira félek.. már felmondtam itthon és mindent erre tettem fel. Ha nem jon be esetleg talalhatok kint szobalany munkát de rettenetesen félek.
2020. jún. 25. 14:01
 15/22 anonim ***** válasza:

Tudnak angolul.

Menni fog.

Vegyél elő valami kezdő németkönyvet és olvasgassad. Az a szint pont elég lesz.

Mások is vannak úgy, hogy nyelvtudás nélkül mennek ki - és ráadásul ők régebben se tanultak németül. :)

2020. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Figyu, annyit tuti beszélnek angolul, hogy az alapanyagok nevét tudják, vagy hozd ide - vidd oda, stb. stb. Ausztriában ált. isk-ban kb. mindenki tanul angolt.

Már ha egyáltalán osztrákok lesznek a kollégáid...

2020. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Na hát ez a másik..szerintem nem osztrákok.
2020. jún. 25. 14:18
 18/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk az talán nem baj..tudják milyen helyzetben vagyok :D Csak attól félek,hogy oké az első 2-4 hétben kedvesek lesznek de ha utána sem fejlődök akkor biztos bunkózni fognak. Az meg nem segít a helyzetemen
2020. jún. 25. 14:19
 19/22 anonim ***** válasza:
Lehet, a német mellett még megtanulsz lengyelül v. szlovákul is... :-)
2020. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"szerintem nem osztrákok"

Egyre nagyobb esélyt látok rá, hogy te fogsz ott tudni a legjobban németül! :D

2020. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!