Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kimegyek Ausztriába dolgozni...

Kimegyek Ausztriába dolgozni 0 némettel?

Figyelt kérdés

Nagyon félek.. 6-7 éves koromtól 14 éves koromig tanultam emelt németet ( német tagozatra jártam) de általános után már csak angolt használtam. Elfelejtettem. Régen emlékszem,hogy a német csatornákat néztem és értettem mindent. Most megnézek egy videót és semmi. Egyedül a közép angolomra hagyatkozhatok. Nem lesznek magyarok és a főnök is csak picit beszél angolul. Nagyon nagyon félek. Szerintetek elfelejtettem végleg a nyelvet? Visszajön magától? Mennyi idő?


24/L


2020. jún. 25. 13:24
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Kétlem :D De köszi :)
2020. jún. 25. 14:39
 22/22 anonim ***** válasza:

Én 2 éve kerültem nagyon nehéz helyzetbe és már úgy volt, hogy kimegyek Ausztriába dolgozni, de meghiúsult a munka, de talán segít amit leírok:


Én általános iskolában angolt tanultam 4 évig, utána a középiskolában német nyelvi tagozatos osztályba kerültem, így 2 és fél év alatt sikerült a középfokú nyelvvizsga. Sajnos a nyelvvizsga megszerzése után nem használtam a németet, így én is "elfelejtettem". Az angolt viszont rendszeresen használtam, így nem volt nehéz a németet se frissíteni több, mint 10 év eltelte után. Elővettem a kezdő német nyelvkönyveimet és 2 hét alatt társalgási szintre visszahoztam a tudásomat.A lényeg az, hogy olyan könyvet használj, amit forgattál előtte, mert az segít előhozni az elfeledett tudást.

2020. jún. 26. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!