Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondja azt nagyon sok...

Miért mondja azt nagyon sok férfi, hogy ma már nincs szükség a feminizmusra, amikor számtalan területen éri még diszkrimináció a nőket Magyarországon (is)?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 17:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Én fiú vagyok és nem értelek 20as. Azért van ez a bántalmazás stb mert a ferfi erősebb mint a nő. Ha fordítva lenne, szerinted nem a nők bántanák a férfiakat? (Lásd hiénák) Egyébkent aki nem feminista kur.va azt minden fiú tiszteli na csá
2020. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Viszont a nők gyakrabban agresszorok....


[link]

2020. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%

1,4: "Mert férfiak" "Mert férfiak, és nyilván nem tudják, milyen nőnek lenni."


Na nehogymár azzal dobálózzunk hogy mert nem tudjuk hogy milyen nőnek lenni. Igen, nem tudjuk ez így van, de nem lehet ezzel minden kérdést megválaszolni. Ennyi erővel én is mondhatnám azt hogy ti nem tudjátok hogy milyen férfinak lenni... Őszíntén hányszor hallottad ezt hogy nem tudjátok milyen férfinak lenni? Mert szerintem egyszer sem vagy max néhányszor. És hányszor hallottátok vagy mondtátok azt hogy nem tudjátok milyen nőnek lenni? Mert szerintem már sértően sokszor, ezen kéne változtatni. Erről ennyit.


A kérdezőnek pedig


1. Az hogy nincs annyi női politikus az nem a férfiaktól függ. Nem hiszem hogy a nőket annyira érdekelné a politika mint a férfiakat.


2. Nincs annyi női vezető? Valaki tiltja azt hogy a nők vezethessenek? Vagy valami szabályozza hogy a nőknek nehezebb legyen a vizsga? Nem. Tehát nem értem hogy miről beszélünk.


3. Kevesebb fizetés. Ez nem teljesen így van. Ez függ a végzettségtől és a munkahelytől. Meg mielőtt bárki mondaná hogy de a nőket nem veszik fel bizonyos munkákra. Igen ez teljes mértékben így van, mert ha valamilyen fizikai munkát kell végezni akkor elsősorban férfiakat keresnek. Sok olyan hely van ahova nőket keresnek, szóval ne legyen már csőlátásunk hogy minden a nők ellen megy...


4. Párkapcsolati bántalmazás. A bántalmazásba nem csak a fizikai bántalmazás tartozik bele hanem a lelki is, és utóbbiban a nők állnak az élen. Szóval szerintem ez sem állja meg a helyét.


5. Nemi erőszak. Ez meg szerintem egyáltalán nem a diszkrimináció pont alatt van. Ez inkább egy társadalmi probléma hogy a nőket megerőszakolják, tapizzák, kellemetlenül közel akarnak kerülni hozzájuk.


Szóval összefoglalva, szerintem ezek az érvek amiket felsoroltál nem állják meg a helyüket sok esetben.

2020. júl. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
88%

A feminista nők részéről súlyos csúsztatásokat érzek ebben a kérdésben. Olyan érvekkel igazolják az egyenlőtlenségeket, mint a nők csonkítása, erőszakolása Afrikában, Indiában, stb. Olyan országokban, ahol híre sincs még a fejlett, demokratikus kultúrának, ahol teljesen hétköznapi esemény, hogy egy fegyveres törzs feléget egy falut és mindenkit szitává lőnek, aki ott van. Szerintem nem ilyen világokban kell a férfiak és a nők esélyeit patikamérleggel összevetni.


Egy fejlett, európai vagy amerikai civilizációban senki nem erőszakolja szabadon a nőket, és néhol már olyan szintűek a női jogok, hogy totál elbuzulnak a férfiak, mert egy kedves szót, amit a válltömésükre tesz a főnök, szexuális zaklatássá fújnak fel, és pert indítanak.


És hát igen... bizony, ezekben a dicső kultúrákban ugyan egyre nyeszlettebbek a férfiak, és egyre kigyúrtabbak a nők, statisztikailag még mindig a férfiaknak kedvez a genetika fizikai erő tekintetében, és évmilliós hagyományoknak megfelelően még mindig a hímek képesek szexuális kezdeményezésre, ezért érthető, hogy az erőszaktevők java része férfi. Ezellen a jogrendszer nem tud semmit tenni.

Akárcsak azellen, hogy a nők nagy részét egyáltalán nem érdeklik az olyan szakmák, amikkel ma sokat lehet keresni, vagy ha érdekli is, nehezebben képesek benne magas szintet elérni. Nem véletlen, hogy kevés programozó vagy gépészmérnök nővel találkozni, pedig már a csapból is az folyik, hogy behúzzák a nőket a STEM pályákra. Ehhez képest az exbarátnőm kb. ötször annyit keres, mint én, úgy, hogy informatikai munkakörben dolgozik egy multinál, és közben néha én csináltam meg neki néha a programozási feladatokat, mert nem értette őket.


Az a baj, hogy a nők belekényelmesedtek abba a szerepkörbe, hogy őket kitartják a szépségükért és a kedvességükért (tisztelet a kivételnek), és amióta már minden területen zöld utat kaptak, elvárják, hogy gyengébb teljesítményért kapjanak ugyanolyan fizetéseket, mint a férfiak, klasszikusan férfias szakmákban. De közben élnek a jogukkal, hogy bármikor elmehessenek szülni, és addig fizessék őket, és ha kedvük van, utána bármikor visszamehessenek az addig üresen fenntartott helyükre.


Nagyon szeretem és tisztelem a nőket, de köztük is sokkal többre tartom az olyanokat, akik az állandó önsajnálat, a jogaik méregetése és újabb előnyök kizsarolása helyett tesznek is valami produktív lépést a jó sorsukért. #8 -as válaszoló példaértékű ebből a szempontból.

2020. júl. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!