Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon van-e különbség...

Magyarországon van-e különbség a nők és férfiak fizetése között, és ha igen, akkor az százalékosan mennyi?

Figyelt kérdés
Másképpen: kevesebbet keresnek-e a nők, mint a férfiak, van-e ilyenfajta diszkrimináció?

2018. aug. 28. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Magyarországon ugyan abban a pozícióban ugyan azon a cégen belül, hasonló vagy ugyan olyan feladatkörökkel is eltérhetnek a fizetések.


Ennek semmi köze sincs, hogy milyen nemű az illető.


Ha kevesebbet lehetne fizetni a nőknek én személyszerint csak nőket alkalmaznék...


Ez egy amerikai a tévhit egy amerikai kutatásból terjedt, ahol az összes dolgozó férfi és nő jövedelmét összeadták, majd megnézték a külömbséget.


Csak azt nem vették észre, hogy az összehasonlítás kicsit lényegtelen meg könnyen megmagyarázható..., de persze a kutatók később a nyílvánosság elé álltak, hogy ezzel soha sem akarták azt sejtetni, hogy kevesebbet fizetnek a nőknek, mert arra nem ad választ a kutatásuk. (most nem jut eszembe a neve és nincs kedvem rá keresni)


- A férfiak többsége magasabb fizetésű állások iránt érdeklődik. A reáltágyakat még mindig a férfiak uralják. A nők meg a kevésbé jól fizetett állásokban vannak többségben pl.: szociális segítő.


- A férfiak nagyobb esélyel vállalnak túlórákat és jutnak feljebb a ranklétrán.


- Terhesség ...


Stb...


Csak akkor lehetne kimondani, hogy a nők átlagban kevesebbet keresnek abban az értelemben, amire te gondolsz ha ugyan abban a pozícióban dolgozókat, ugyan azon cégen belül ugyan olyan tapasztalattal hasonlítanák össze, de akkor is óriási külömbségek vannak.


Tudod mért? ---- FIZETÉS ALKUDOZÁS


Azaz a HRs eléd dob egy számot, amire vagy rábólintasz vagy elkezdesz alkudozni, amit a legtöbb esetben megtehetsz.


Mond meg. :) Mért keresnének kevesebbet a nők?

2018. aug. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Nincs különbség.

Nem ezen múlik, hogy ki keres többet. Nyilván függ, hogy az adott cég mennyit tud fizetni bárkinek, függ, hogy az adott dolgozónak milyen végzettsége van, milyen plusz végzettsége, hány év tapasztalata van, milyen pozíciót tölt be a cégnél, stb. Nem attól függ, hogy férfi vagy nő-e az illető.

2018. aug. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Rendben, tehát akkor nincs igazuk a feministáknak, aki szerint a bérekkel is diszkriminálják a nőket.
2018. aug. 28. 17:44
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Dehogy van igazuk. Csak kell valami kifogás, hogy ők miért keresnek kevesebbet. Jogokra hivatkozni meg sivalkodni mindig könnyebb, mint megpróbálni előrébb jutni.
2018. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Házas vagyok, többet keresek, mint a férjem. Mindez azért, mert magasabb az iskolai végzettségem, ennyi. :)
2018. aug. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Az 1-hez egy kis kiegészítés, a tanulmány azt sem vette figyelembe, hogy a túlórákkal súlyozva kerestek többet a férfiak.


--- Átlag munkaóra 51 óra férfi VS nőknél 36 óra (Ez lényegtelen!)

--- 100 cent férfi VS 77 cent nő (Csak ezt kell szajkózni femináci mantraként!)

Tehát férfi kap 100 egység fizetést 51 óra munkáért VS feminista kap 77 egység fizetést 36 óráért!


Ki kap több fizetést?

Szerinted melyiknek fizetnek többet?

Ténylegesen kinek jön ki magasabbra az órabére?????

2018. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
45%

Ez úgy hülyeség, ahogy van.

A bérkülönbség a piacgazdaságban természetes, DE! nem attól függ, hogy puncid, vagy farkad van-e. Attól függ a legkevésbé...

2018. aug. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Amcsi múlti Magyarországon

Pozíciómból adódóan láttam a mérnöki fizuk egy részét, volt szórás bőven, de a nők fizetése az alsó bérsáv alatt volt, azonos gradeken belül, 20-30% minusz a padik többségébez viszonyítva

2018. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Amcsi multinál feltétel a maggyar hejessirás ismerete, kamuzz máshol.
2018. aug. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugyanazon beosztásban lévő férfi munkatársaim kb. 40%-kal kapnak magasabb bért.

Én ebből nem csinálok különösebb problémát, ugyanis feldolgozom, hogy míg ők 20+ éve vannak a szakmában, tehát ennyi szakmai tapasztalattal rendelkeznek, addig én öt, azaz 5 évvel.

Ennek fényében nagyjából elégedett vagyok a fizetésemmel és egyáltalán nem mutogatok, hogy nekik miért annyi, ha nekem nem. Főleg nem tudom be a történetet diszkriminációnak.


Én sokkal inkább látom a diszkriminációt munkaerő választásnál. Egy-egy (főleg vezetői) pozícióra szívesebben alkalmaznak férfit, pedig azt egy határozott, karakán nő is eltudná látni. Illetve egy férfi sem biztos, hogy alkalmasabb, mint az előzőekben leírt típusú nő.

Mellesleg megjegyzem ez a diszkrimináció szerintem zsigerből jön mindenkinél.

2018. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!