Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyakorikérdések tulajdonképp...

A gyakorikérdések tulajdonképpen egy ingyenes szolgáltatás frusztrált embereknek a feszültség levezetésére?

Figyelt kérdés
A napokban sokat voltam fent. Kérdeztem is, válaszoltam is. A legegyszerűbb, legvilágosabb, legártatlanabb kérdésekre is olyan dühöngő, fröcsögő, kötözködő, rosszindulatú válaszok érkeztek, (nem beszélve a provokáló, gyalázkodó kérdésekről) hogy csak meredtem magam elé és próbáltam feldolgozni, hogy ezek az emberek közöttünk járnak. Ha megpróbálom pozitívan szemlélni a jelenséget, talán csak az az oka, hogy ide többségben eleve rosszindulatú emberek regisztrálnak, hogy kiadhassák a gőzt, így mindenki jól jár, mert a valóságban ők is civilizáltabban viselkednek. Mit gondoltok?

2020. jún. 26. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kategóriákban ez állandóan fennáll, más kategóriákban meg a szerencsén múlik, hogy kik találják meg éppen a kérdést.

Általában egyféle nézőpont kerül túlsúlyba a válaszolók és a válaszokat értékelők körében, így érdekes jelenség, hogy két ugyanarról szóló kérdés esetében az egyiknél az X álláspont fel-, az Y le van pontozva, míg a másiknál pont fordítva, az X álláspont le-, az Y meg felértékelt.

De az is megfigyelhető, hogy sokan direkt olyan kulcsszavakat figyelnek, amikkel egyáltalán nem értenek egyet és igyekeznek tényleg szétbombázni és a végsőkig kiélni magukat a kérdező vagy a kompetens hozzászólók feletti vad ítélkezésben. Tehát igen, ők direkt azokat a kérdéseket lesik, ahol dühönghetnek, mert képtelenek elfogadni, hogy van, aki máshogy gondolkodik ezekben a témákban, mint ők. Ilyen véres rongy sokaknak a politika, az alternatív gyógyászat, az ezotéria, a vegetarianizmus és társaik.

Egy ilyen anonim oldalon szerintem elkerülhetetlen, hogy sokan jobban eleresztik magukat, mint élőben, lehet hogy szende szomszédasszonyod vagy bankigazgató nagybátyád is szabadidejében nyomdafestéket nem tűrően tajtékzik az oldalon. Nekem az a meglepő, amikor a facebook-on névvel, fényképpel tolják egyesek ugyanezt az ismerőseik orra előtt. Persze legalább nem árulnak zsákbamacskát a saját jellemüket illetően. ;)

2020. jún. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
A politika kategóriában nonstop ez megy. Ott szinte nincs is kérdés. Oda általában a saját véleményüket írják ki az emberek vagy provokálnak valakiket.
2020. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Aham.
2020. nov. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

most komolyan…nézz végig a magyar embereken: frusztrált, jobbára elhízott emberek, akik elégedetlenek az életükkel.


épp tegnap szólt be nekem vki, mert azt írtam vmit a matekoktatásról. ha amit írt, élőben el merné mondani (nem merné), elküldeném a fenébe, esetleg kapna egy taslit.

itt nincs tétje, be lehet szólogatni, lehet sértegetni a másikat. könnyebb is ez, mint munkahelyet váltatni, lefogyni, rendbe rakni az életünket.

egyébként a legtöbb bolond a műszaki/reálos emberek között van ezen az oldalon, de hogy mi ennek az oka, ne kérdezd.

gondolom, a kis zárt (nőmentes) világukban kissé megzakkannak.

2022. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!