Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet leküzdeni az erős...

Hogy lehet leküzdeni az erős önbizalom hiányt?

Figyelt kérdés

18 vagyok,és nem tudom elfogadni a külsőm.Eddigi párkapcsolataim megcsalással végződtek.Sose voltam elégedett magammal,de azok után mégjobban megzuhant az önbizalmam.Most lett barátom,viszont csak rosszabb azóta.Próbálok neki megfelelni,de úgy érzem bármit teszek magammal nem segít.Egy műtétem is volt,mert eláltak a füleim és zavart.Azt hittem jobb lesz utána de nem.Szorongok más lányok közelében,mert folyton tudatt alatt azt nézem,melyik lány milyen és mennyivel szebb nálam.(Tudom,hogy nem kéne máshoz hasonlítani magam,de ez már ösztönösen jön)

Minél jobban erölködök,annál inkább érzem azt,hogy felesleges. Alakom nincs.deszka vagyok. Az orromat nagynak látom oldalról,a hajam botrány..minden szín öregít,rövid is,gyenge is,vékony is.A szám is lapos,a bőrszínem meg mint egy hullának.Legalább is én így látom magam. Ezzel szerintem sokan küzdenek.Azt szeretném tudni,hogy akinek volt ilyen baja,hogy mindenben csak a hibát látta a kinézetén..az mit tett ellene? Hogy sikerűlt elfogadnia magát?Mi segített a legjobban?stb.


2020. jún. 28. 00:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18 éves lányok szinte mindegyike így gondolkodik magáról:D Kitartás, elmúlik ez is:) Majd amikor önmagadon is fogsz tudni nevetni, akkor tudni fogod, hogy túl vagy rajta:D Mindenkiben van szép, csak észre kell venni:)
2020. jún. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A legnagyobb segítséget a barátod dicsérő szavai nyújthatnák neked.
2020. jún. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki csalt meg kit? Kb mennyi idő után?
2020. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Abba már belegondoltál, hogy ha valaki járni akar veled, az azért van, mert úgy tetszel neki, ahogyan vagy???


S arra gondoltál, hogy talán azért lécelnek le, mert nem éred be azzal, amit látsz a tükörben s hisztizel-görcsölsz ezen jól láthatóan?

Azzal lennél elégedett, ha melleidtől előre borulnál minden lépésnél fájó gerinccel s pumpaszájúnak becéznének hátad mögött?


Amúgy meg, étkezzél rendesen-egészségesen s akkor még mellesleg-fenékileg is gömbölyödsz!

Bőröd is szebb, tisztább lesz. S ne tolj rá különösen nyáron kence csics vackokat, mert csak elcseszed s pár év múlva spaklival kell felvinned a vakolatot, hogy emberre-nőre hasonlíts.

Az 55-60kg körüli súly a normális 165-170cm körül...

2020. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Ki csalt meg kit"

Egyértelműen engem csaltak meg. Nem véletlen ment még lejjeb az amúgy is kevés önbizalmam.


Görcsölni/hisztizni nem szoktam.Csak próbálok igazítani magamin,pl elmentem fodrászhoz de az is csak elcseszte.Eddig legalább színe volt,mostmár az sincs.Ezeket amiket leírtam sose mondom ki hangosan.Csak magamban.Utánna meg nem érzem jól magam emberek közt.Pl ha egy szép dús hosszú hajú lányt meglátok egyből arra gondolok,hogy nekem miért nem tud a hajam így kinézni.Bezzeg nekem csak egy ilyen van..stb

A mell meg száj,hát nem azt mondtam hogy talamas legyen. Csak egyszerűen ne ilyen lapos. Mert kb semmilyen ruhában nem érzem jól magam 1 push up melltartó, rajta egy párnázott topp+zokni nélkűl,és még azzal is kicsi.A szám meg ugyan ez.Nem pumpa szájat szeretnék. Hanem egy normálisat. Ezek persze már ugysem lesznek meg mivel a fele genetika. Csak már zavar az,hogy nem tudom jól érezni magam.Utálom azt is ha fotóznak,mert mégjobban kijönnek a hibáim. Egyszer mondtam el ezeket egy barátnőnek,aki próbált segíteni.Megmutatta,hogy mások nem látják azokat amiket én. Ekkor jöttem rá,hogy sajnos magamnak nem felelek meg.Mert először azt gondoltuk talán azért feszengek mert félek más mit gondol,de inkább ott a baj,hogy nem érdekel más véleménye,mert saját magamnak nem tetszek.

2020. jún. 28. 11:02
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

A hisztit-görcsöt rajtad látni, nem másnak adva elő...

S ha milliomost látsz, akkor is irigykedsz?


Annak kellene örülnöd, hogy egészséges vagy testileg( gondolom ).

Mint írtam, rendezd az étkezésedet, sokat tud változtatni arcodon-testeden is, de hangulatodon is + egy kis sport-valami, aztán méricskéld magad újra.

Ha bagzol ,arról meg szokjál le azonnal.

Sokkal bölcsebb a természetes adottságokat, természetes úton feljavítani s elfogadni.Ennek folyamatán-végén jobban is fogsz örülni, mint orvosi plasztikáknak.

Amúgy, az igazi szépségben nincs normális, mert minden egyedi, egyedi megítélésű.

2020. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok egészséges mert velem született rendellenességeim is vannak. Ami csak fájdalommal jár. Így annak se magyon lehet örülni.


A másik ,hogy miért bagzanék?Legkevésbé a pasik érdekelnek. Pláne a párom mellet.

Egyszerűen a nőknek is van nő ideáljuk. Nekem is van hogy én mit tartok szépnek,de magamban nem találom.

Az étrendem amúgy többnyire egészséges,mert muszáj.

A plasztika nálam csak azért van szóban mert van olyan is,ami még nem természet ellenes.

2020. jún. 28. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Akkor annak örülj, hogy nincs nagyobb bajod s nem vagy ágyhoz kötve ágytállal stb...értékeld azt, amid van s ne azt, ami sosem lehet egyértelműen...


Mert divat füstölni...azért.

Példaképre gondolsz inkább, mert az ideál a párod választásában keresendő bár ha jól értem leszbi vagy tehát...

Egy grafikai programmal próbáld egyszer megcsinálni álmaidra magadat s kérj véleményt, akinek adsz szavára.

Vajon woow lesz vagy atya úristen...ismerve téged-személyiséged.


Másrészt, ha meg lányként lányoknál kapcsolatozol...ez a te dolgod, de az életben nem leszel elégedett magaddal, ha miss x leszel, akkor se.


Részemről leírtam, amit megoldásnak látok, innentől a te dolgod megpróbálod vagy nem....ámen.

2020. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok leszbikus,csak nem szeretem a pasikat.Nagynehezen lett párom aki fiú,de ő is folyton megnéz minden második lánytm Aztán azt állítja ,hogy van szeme. Megmézi de szeretni nem fogja ami oké,de azért néha enyhén zavar ,hogy ott állok vele, erre más csajt bámul,és még meg is jegyzi pl hogy de szép a haja.Vagy épp a feneke.


Ja nem vagyok ágyhoz kötve ,csak épp járni nehezen tudok,és néha magátol zuhan egyett a vérnyomásom ,és utánna fél percig semmit se látok. Vagy több mint fél perc.A fejemben ráadásul növekszik egy ciszta amit vagy ki kell majd szedni vagy nem.A bőröm hiper érzékeny így elég megcsókoljam a barátom, és kijön a mászom vagy körülötte egy égető vörös folt. Random pánikrohamaim vannak,és akkor ez még csak a fizikai baj. A sok alvásparalízis meg hasonlókat már nem is mondom.

Most ezek mellet nehéz önbizalmat szerezni pláné, ha eddig akármilyen srácot ismertem meg,mindegyik átvert.Aztán ezeket használtál kifogásnak,holott már az elején elmondtam,hogy vannak bajok,de ők nem akarnak ápolót játszani.(Akkor meg nem kellet volna velem összejónni)

Amígy a tanácsot azt köszönöm,de az egészséges életmódra rá vagyok kötelezni.Így nem újdonság. Ez ami nekem van ,és sok lánynak ez egy psychologiai probléma inkább szerintem. Mert sok szép lány látja rondának magát,és álltalában van oka: vagy megcsalták,vagy gúnyoltál,vagy sok olyan lány veszi körbe akik mellet ő egy szürke egérnek érzni magát.

Igazából engem az ilyen lányok történetei érdekel első sorban,hogy nekik miért volt,és mikor illetve hogy maradt ez abba amikor már végre nem érezték azt,hogy több hibájuk van mint értékük.

2020. jún. 30. 08:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen.Nekem megcsalás miatt.Volt önbizalmam,és szerencsére én egészséges is vagyok,aztán jött az első szerelem.Tökéletes pár voltunk,még a pasi meg nem csalt:(. Pedig minden meg volt. Egy ideig magamat hibáztattam.Főleg,miután megcsaltak másodjára us,harmadjára is,negyedjére is,és volt aki csak hitegetett. Azt gondoltam,biztos nem vagyok szép,vagy okos,vagy nem vagyok jó az ágyban.4 év kellet hogy rájöjjek,hogy ez a pasik hibája.Hisz akik igazán szeretnek,azok megbecsülnek.Ők meg félre léptek,mert jegyezd meg.A legtökéletesebb nőt is előfordul,hogy megcsalják.Először volt aki magyarázkodott nekem.A másik meg rám akarta fogni az ő lelkiszegénységét.Pontosabban meg akarta magyarázni,hogy jó oka volt,hogy megcsalt,és az én hibám,de késöbb beláttam,hogy nem.Idővel elkezdtem a karrieremmel foglalkozni.Olyat csináltam,amit szeretek.Néha eljártam fodrászhoz,körmöshöz,hogy kicsit szépnek érezzem magam.Majd egyszer csak,megszünt a megfelelési kényszer.

Írtad hogy van pásrod. Te mist próbálsz neki megfelelni.Pedig nem kéne. Ő téged választott a gondjaiddal eggyütt.Én azóta sem találtam párt,mert így jobban érzem magam.Majd egyszer lesz talán.Neled meg már van. Ne azon izgulj,hogy más lányt néz,és még hangoztatja is. Inkább örülj,hogy bízik benned és elmondja ha mást megnéz,és nem sunyiban csinálja.

Ezt tudom javasolni. Tudom,hogy nehéz,de egyszerűen ha úgy érzed jól magad sminkelj.Vannak kimélő sminkek.Próbálj kicsit lazítani.Vagy nézd arról az oldalról,hogy a szép lányoknak sem jobb. Mert azokat meg csak a testükért szeretik,és kihasználják őket.Egy testen kìvül mást nem tudnak meglátni bennük.Így őket lehet még több csalódás éri. Így kicsit talán érzed majd,hogy nem baj ha nem vagy tökéletes,mert így mélyebbre kell ásniuk ahhoz,hogy kincset találjanak,és nem fognak megálni a csomagolásnál,amit egyszer bont ki az ember,majd eldob.

Bocsánat,ha hosszúra sikeredett,de szerintem ebben minden benne van:D.

2020. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!