Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szeretethiány! Hogy lehet...

Szeretethiány! Hogy lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogy mik a szeretethiányos emberek ismertetőjelei, és eddig is volt egy gyanúm, hogy valószínűleg ez vagyok, de azok után, hogy a cikk kb egytől-egyig igaz, most már biztos vagyok benne.

Egyrészt gázul érzem magam, mert tehetnék ellene, de másrészt meg nem tudok, mert ilyen a személyiségem és kész.

Néhány számomra nagyon fontos embert elvesztettem már emiatt, és nem akarom, hogy ez így menjen tovább.

Segítenétek légyszi?



2018. febr. 18. 16:41
1 2
 1/11 Virag787 válasza:
82%

Szia!


Pontosan meg tudnád mondani, mit értesz azon, hogy szeretethiányos vagy? Mert úgy veszem ki, hogy mint valami betegség diagnózisát, úgy állapítottad meg. :)

Hogy érted, hogy emiatt elveszítettél már fontos embereket?

Számomra annyit jelent a fogalom, hogy nagy igényed van a szeretetre és azt nem kapod meg, és ezt szerintem azzal lehet megoldani, ha találsz olyat, aki szeret. :)

De lehet, hogy félreértelek. Leírnád, hogy mire gondolsz?

2018. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az origo.hu-n rendszeresen ki van írva a segélyvonal száma. Bocs, de innen nem tudlak átölelni, szóval hívd a lelki-segély szolgálatot.
2018. febr. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
ölelgess fákat.
2018. febr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát igazából az oka azoknak a dolgoknak, amiket csinálok tényleg az, hogy nem kapok elég szeretetet, ami még úgymond "nem is lenne baj". De vagy sajnáltatom magam, vagy bűntudatot keltek másokban, vagy kisajátítok másokat, és elszívom minden energiájukat, csak hogy nekem jó legyen.

Azért vesztettem már el néhány embert, mert legtöbbjük (ez értelmes szó? :D) egy idő után megunta ezt. Mindig azoknak ártok a legtöbbet, akik szeretnek, vagy akiket én nagyon szeretek, persze ezzel elrontok mindent, és kezdődhet megint az önsajnáltatás.

Nem mondom, hogy reménytelen a helyzetem, de kezdek kicsit belefáradni, főleg, hogy tudom, hogy ezt mind magamnak okoztam.

2018. febr. 18. 17:06
 5/11 A kérdező kommentje:
De a fák nem szeretnek engem. És hideg van. :'(
2018. febr. 18. 17:07
 6/11 Virag787 válasza:
100%

Á, így már értelek.


Azt tudom mondani első körben, hogy nagyon erős és érett vagy, hogy felismerted ezt és be is ismerted magadnak, erre nagyon, de nagyon kevesen képesek! Tiszteletre méltó máris, hogy felvállalod és változtatni akarsz!


Laikusként azt tudom mondani, ilyen viselkedés leginkább gyerekkori traumák, meg nem értettség esetén alakul ki, ha úgy nősz fel, hogy azt érzed, nem vagy elég jó, nem tudsz megfelelni, illetve nem szeretnek. Nyilván a hozzád legközelebb álló személyek hozzád való viszonya itt a kulcs, elsősorban a szüleidé vagy akik ebben a szerepben voltak gyerekkorodban.


A legjobb, ha pszichológushoz fordulsz. Ez egy nagyon bölcs és belátó lépés lenne, és cseppet sem gyengeség! Ez csak egy ostobaság, hogy az őrült vagy akaratgyenge, aki pszichológushoz megy. Ha tüdőgyulladásod van, akkor sem halsz meg inkább büszkén otthon benne, hanem elmész orvoshoz antibiotikumért, mert tudod, hogy szakszerű segítség nélkül nem megy. Ez a pszichével is ugyanígy van.

Óriási dolog, hogy felismerted a saját problémád és változtatni akarsz rajta! Már azt is beláttad, hogy egyedül nem tudod megoldani, hiszen kérdést tettél fel itt is. :) Azonban ténylegesen segíteni csak szakember tud, viszont az tud! Szóval keress fel egy pszichológust! Ez a legjobb, amit tehetsz.


Minden tiszteletem a tiéd, amiért ilyen bölcsen állsz hozzá! :)

2018. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe jutott egy idezet, ezzel a temaval kapcsolatban:

"Egyszer egy varazslo azt parancsolta nekem, hogy mutassam meg neki elete nagy szerelmet. Erre az orra ala dugtam egy nagy tukrot."

Az embernek magat kell elsosorban szeretnie, az eletedben neked kell az elso helyen allni a fontossagi sorrendben. Utana johetnek a tobbiek. Ha te rendben vagy, a tobbiek is keresni fognak. :)

2018. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A bölcstől sajnos messze vagyok. Ha bölcs lennék, akkor nem csesznék ki saját magammal, és nem okoznék magamnak azzal problémát, hogy mindenkit elmarok magamtól.

Lehet a pszichológus lesz a megoldás, nem tartom szégyennek, hogy másoktól kérjek segítséget, szóval ezzel nem lesz baj. :)

2018. febr. 18. 17:49
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem emlékszem semmi traumára vagy mellőzöttségre gyerekkorból, szóval nem tudom, hogy ez hol gyökerezhet pontosan. :/
2018. febr. 18. 17:50
 10/11 Szepi25 válasza:
67%
Szeretettel. Adj és kapni fogsz. Egy-egy mosoly, egy jó szó, egy pici ajándék, segítség. Hálásak lesznek. Ebben rejlik a titok.
2018. febr. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!