Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más nő is van ezzel így, hogy...

Más nő is van ezzel így, hogy ilyen balf..?

Figyelt kérdés

6. éve már hogy menstruálok, de még sosem volt olyan, hogy valamim nem lett volna véres. Vagy a bugyi, vagy a nadrág, vagy a combom. Ez egyrészt ciki, másrészt gáz. Minden nő együtt tud ezzel élni, de én nem. Ha betétet használok, az a baj, ha tampont használok, akkor meg az. A tampont ráadásul nekem nehéz cserélni, mert nem jó a technikám, fáj, és nehéz kihúzni. 45 perc 1 óra suliba. Ha 1x45 perc után megyeo tampont cserélni, akkor fáj, mert még nem telt meg rendesen, ha 2x45+10 perc(+10 az a szünet) után megyek cserélni, akkor meg átázok. Nagyobb tampont nem tudok használni, mert még a kicsivel se tudok nagyon mit kezdeni.

A betét meg sokszor elcsúszik és nem tudom miért, de nekem jobb oldalra folyik leginkább. Hiába bal oldalon alig van vér, ha a jobb oldalról már lefolyik a betétről. Miert vagyok ilyen kis izé?

Olyan bénának erzem magam. Másoknak meg se kottyan, én meg itt bambáskodok és a gyakorira írok ki kérdést. Emellett a wc ülőkét is szétvérzem, hiába törlöm meg magam.



2020. jún. 29. 08:05
1 2
 1/18 Lena7 ***** válasza:
66%

Szárnyas betét ?🤔


Nekem csak az használ ,ha sima betétben lennék ,akkor nekem is véres lenne a nadrágom/bugyim


Próbáld meg minél többszőr cserélgetni ,hogy megakadályozd azt ,hogy "megteljen" a betét ,mert ha már nagyon sokat szívott be és leülsz vele ,akkor normális az ,hogy utánna véres lesz a nadrágod stb.


Ha meg nagyon erős a vérzésed ,akkor pedig próbálj ki egy olyan szárnyas betétett ,ami sokkal többet feltud szívni ,mint egy átlagos betét

2020. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Lena7 ***** válasza:
95%

Jah és ez nem b@lf@szság ,normális dolog. Mindenkivel megesik ez. 🙃(Valakinek többszőr lesz véres a ruhája ,valakinek pedig kevesebbszer)


Különben is ez sokkal rosszabb a suliban ,mert ott meg tényleg nemtudod olyan rendszeresen cserélni pláne akkot ha még szünetben elkell vándorólnod egy másik terembe és akkor természetes az ,hogy te is kapkodsz hogx vissza érj becsengetés elött

2020. jún. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél feszesebb bugyit, nekem olyan jött be ami pamut és a szélei nem gumisak, ergo alig nyúlik és ezek mindig a helyén tartják a betétet.
2020. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Nekem szerencsére nincs ilyen problémám, mert sose volt olyan erős a vérzésem. Bár amíg betéteztem nekem is voltak baleseteim, de inkább alvás közben. Barátnőm mindig bebiztosítja magát, tampon+betét, ha tudja, hogy erős napja van és nem tud 2-3 óránként cserélni.
2020. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

Szarnyas betétet használok, és 2 bugyit is veszek fel, hogy biztos ami biztos.


#4

Örülj magadnak, hogy nincs ilyen problémád! Tedd össze a két kezed. Szánalmas vagy.

2020. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
94%

5.válaszoló.


Már ne is haragudj, de a 4. válaszoló miért szánalmas? 5 olvastam újra, de semmi olyat nem láttam, ami bántó lenne. :/


Kérdező: Használj szárnyas betétet. Az elején nekem is voltak ilyen problémáim, és az még rátett egy kalappal, hogy szorongásom volt, és emiatt szégyelltem cserélni a mosdóban. De, a kérdésedből ítélve neked nincs ilyen problémád. Mint ahogy sokan mondták, használj szárnyas betétet és ha kell, akkor vegyél fel feszesebb bugyit vagy esetleg kettőt is. :)

2020. jún. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%
5-ös! Fejtsd ki a véleményed kérlek miért vagyok szánalmas? Mert vagyok olyan "szerencsés", hogy nem önt el az első napokban a vér? Nem tehetek róla, de azért örülök neki. De attól még nekem is ugyanolyan szar, mert majd belepusztulok a görcsbe. Kérdezőnek adtam tanácsot is, hogy biztosítsa be magát. Sajna ezzel együtt kell élni.
2020. jún. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Esélyes, hogy az is lehet a problémád, hogy nem sűrűn cseréled a betétet. ill. csak szárnyas.. A másiknál meg olvastam 2 bugyi? minek, ostobaság.

Legyen nálad bárhová mész 1 váltó, és ha melózol, vagy suliban vagy, akkor meg óránként csere, igaz ktg-esebb, de tisztább, és minimális a veszélye annak, hogy baleseted lesz.Ha viszont hormonális eltérésed lehet, vagy gyulladás és lökésszerű a vérzésed, akkor csak éjszakai, és amint tudsz orvoshoz menj a problémád miatt.

2020. jún. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Bele fogsz jönni! Az első években (7-8 évig) én is rengeteget bénáztam. Már szinte megszokott volt, hogy váltó ruháim is vannak erősebb napokon a táskámban. Ki kellett tapasztalni nekem mik jönnek be, hogyan kombináljam, mi melyik napra jó. Erősebb napokon nagyobb tampon, plusz tisztasági. Gyengébbeken kisebb + tisztasági. Ha extrém erős, akkor szárnyas tampon verziót használok, az nem engedi, hogy mellette folyjon el. Ha érzem, hogy szivárogni kezd, akkor tudom, hogy max fél óra és cserélni kell. Ha már szivárgott, akkor a tisztaságit is szoktam vele együtt.

Próbáld ki az ob ProComfortot ha eddig nem azt használtad, azon van valamilyen bevonat, ami kicsit megkönnyíti a felhelyezést. Nekem 20 éve jött meg először kb. (kimondani is rossz), de csak ezeket tartom kényelmesen használhatónak.

Ha nem bízol benne, akkor esetleg tegyél rendes szárnyast is a tampon mellé.

Lehet hogy a méretet nem jól választod meg (idővel ez is menni fog), elvileg nem kellene, hogy 1 óra alatt annyira megteljen, hogy átázz.

Hajrá, gyakorlás teszi a mestert (és ne aggódj, még utána is lesznek balesetek)! Sajnos mindenkivel előfordul, de ne keseredj el! Ez az életünk része (sajnos), meg kell tanulni elfogadni és kihozni belőle a legjobbat, nem pedig rettegve várni ezeket a napokat.

2020. jún. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Szárnyas, jó minőségű (sajnos drágább) Always betétek, erős vérzéskor éjszakai.

Feszesebb bugyi, fenékbe "benyomni".

Második bugyi rá.

Szükség esetén tampon+betét.

Gyakori betétcsere.

2020. jún. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!