Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más nő is van ezzel így, hogy...

Más nő is van ezzel így, hogy ilyen balf..?

Figyelt kérdés

6. éve már hogy menstruálok, de még sosem volt olyan, hogy valamim nem lett volna véres. Vagy a bugyi, vagy a nadrág, vagy a combom. Ez egyrészt ciki, másrészt gáz. Minden nő együtt tud ezzel élni, de én nem. Ha betétet használok, az a baj, ha tampont használok, akkor meg az. A tampont ráadásul nekem nehéz cserélni, mert nem jó a technikám, fáj, és nehéz kihúzni. 45 perc 1 óra suliba. Ha 1x45 perc után megyeo tampont cserélni, akkor fáj, mert még nem telt meg rendesen, ha 2x45+10 perc(+10 az a szünet) után megyek cserélni, akkor meg átázok. Nagyobb tampont nem tudok használni, mert még a kicsivel se tudok nagyon mit kezdeni.

A betét meg sokszor elcsúszik és nem tudom miért, de nekem jobb oldalra folyik leginkább. Hiába bal oldalon alig van vér, ha a jobb oldalról már lefolyik a betétről. Miert vagyok ilyen kis izé?

Olyan bénának erzem magam. Másoknak meg se kottyan, én meg itt bambáskodok és a gyakorira írok ki kérdést. Emellett a wc ülőkét is szétvérzem, hiába törlöm meg magam.



2020. jún. 29. 08:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

De én is szarnyas betétet használok, és úgy folyik mellé, marmint ráfolyik a szárnyra, de csak jobb oldalt. Nem hiszem, hogy későn cserélnék, mert mondom: 45 percenként cserélek, de csak jobb oldalra folyik leginkább, nem tudom miért. Pedig nem is ülök keresztbetett lábakkal meg semmi.

#5 a két bugyit én is próbáltam, felvettem egymásra őket, de nem ert semmit és a másik bugyi is veres lett.

2020. jún. 29. 09:35
 12/18 anonim ***** válasza:
45%

Jön a nyári szünet, tanuld meg rendesen felhelyezni a mini tampont (az első alkalmakkor mindenkinek fáj, de utána nem kéne. Olvass utána technikáknak! Amúgy a levegő kifújás közben a legjobb feltenni és kivenni, hiszen akkor a leglazább a hüvely.) Majd ha hozzászoksz, akkor válthatsz nagyobb méretre vagy kipróbálhatod az intim kelyhet. Ne görcsölj rá, menni fog ez!

Ha a betétnél maradsz, akkor meg tölts több időt vele, mármint ha kapkodsz, akkor biztosan arrébb fog csúszni.

2020. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De hamarabb betétet cserélni nem tudok, mit nem értesz? A tanárok nem engednek ki minket óráról, hogy kimenjek betétet cserélni. És ez az, hogy nem telik meg a betét, de jobb oldalt kijön. Vehetek fel 3 bugyit meg 100 bugyit is, ha kifolyik oldalra. 18 vagyok, de ha arra gondolok, hogy ezzel a f..sággal kell majd még 40 évig baxakodni, akkor az öngyilkossági gondolat kerülget.
2020. jún. 29. 09:40
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Valahogy még sincs akkor jól rögzítve" az a betét, erre nem lehet mást mondani. Lehet, hogy túl nagyok a bugyijaid, és elállnak. Mert egyébként ilyen kifolyás nem történhetne. Ezen kell dolgoznod.

Még egyszer leírom: szorosabb bugyiba éjszakai szárnyadbetét, amit a fenekedbe kicsit igazíts bele (egy helyben tartja), és vegyél rá egy szintén szorosabb francia bugyit. Nem az átázás miatt, hanem a tartás miatt.

Így, ráadásul úgy, hogy nem tesizel, hanem ülsz, KIZÁRT, hogy kifolyjon. Ha mégis, akkor ott valami gond van a betét elhelyezésével.

2020. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
Értettem, hogy a tanárok nem engednek ki, ezért tanácsoltam, hogy a nyár alatt (amikor nincs iskola és tanárok) keress egy más megoldást. Próbálkozz tamponnal (ha fáj, valamit rosszul csinálsz) vagy kehellyel.
2020. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem is. Eleinte volt mensis bugyim, ami fekete és nem látszik rajta a folt, most már a bugyijaim 90%-a fekete, mert mielőtt megjönne, egy héttel előtte már inkább feketét veszek, mert sosem tudok jól időzíteni és természetesen mindig a kedvenc bugyim van rajtam, mikor megjön és már undorítóan foltos az is, pedig szép szürkés, rózsaszínes volt. A betét nekem szinte sosem volt opció, mivel sportolok és az a szar elmászik, meg büdös, mint a dög, a tampon meg néha szivárogtat azért, ha rosszul rakom be (mikor nem tudom elég mélyre rakni, mert túl száraz). Szóval átérzem. Szerencsére az átázás már nem jellemző, arra már megtanultam, hogy mikor kell cserélnem, hogy minden jó legyen.
2020. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
93%
Én a betéttel egy az egyben így voltam mindig. Nem értem, hogy miért írják ennyien, hogy szárnyas kell, rosszul teszed fel stb. mintha teljességgel lehetetlen lenne, hogy ilyen történik. Biztosan van olyan, akinek bevált és szereti, nem erről van szó. Csak nekem is ugyanez volt vele a gondom, hogy konkrétan lefolyt róla vagy elmozdult (pláne éjjel, de napközben is és nem kellett hozzá eszeveszetten ugrálni stb.) és emiatt kb. teljességgel felesleges is volt a használata, mert tiszta vér volt mindenem, csomó kínos szituációt eredményezett, utáltam. Többféle márkát is használtam, drágábbat és olcsóbbat is, kísérleteztem a fajtákkal, méretekkel, bugyikkal, de önmagában nem nyújtott számomra megfelelő "védelmet". Azt is átérzem, hogy a suliban ez borzalom... az órákról mi sem mehettünk ki, tesin kötelező jelleggel meg kellett csinálni a feladatokat (tudom, hogy valaki sportol menstruáció idején is, de az az ember saját választása) és a szünetekben is állt a sor a wc-ben (ami eleve nem volt higiénikus, tiszta kosz volt stb.), egyik teremből kellett vándorolni a másikba stb. Az egyetemig ezzel kínlódtam, majd végül vettem a bátorságot (mert féltem tőle, hogy most "oda" kell valamit betenni és ki is kell jönnie :D most ez hülyén hangzik, de akkor nagyon abszurd volt és az első próbálkozások nekem sem mentek, fájt, nem mertem stb., de aztán sikerült) és kipróbáltam a tampont, ami nekem szerencsére bevált (valamikor önmagában, vagy egy vékonyabb, kisebb és kényelmesebb betéttel együtt biztonságképpen). Azóta nem áztam át egyszer sem, míg korábban folyton ezen aggódtam, éreztem ahogyan folyik, éreztem a szagát, már beképzeltem, hogy úristen biztos tiszta vér a seggem és mindenki azt nézi stb. Ahhoz képest óriási felüdülés, mert nekem így kb. olyan mintha nem is lenne.
2020. jún. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha a tampon használata fájdalommal jár, akkor szerintem is valamit rosszul csinálsz sajnos. Elég mélyen "feldugod"?

Amúgy a betéteknél mindig van jelzés, ilyen "cseppszám", és próbálj minél "erősebb" betétet venni, vagy akár használj éjszakait.

A kettő bugyinak szerintem sincs semmi értelme, inkább tégy el váltó bugyit.

2020. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!