Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeptembertől egyetem, kérhetn...

Szeptembertől egyetem, kérhetnék tippeket, tanácsokat?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, pár hónap múlva kezdődne számomra az egyetem. Pár barátommal, rokonommal beszéltem erről, de érdekelne, hogy mások milyen tanácsokat, tippeket adnának az egyetem bármelyik időszakából. Nyugodtan jöhetnek történetek is.

Izgulok is miatta, meg nagyon várom és hát eléggé sokat agyalok ezen😅

Köszönöm szépen a válaszokat!


2020. jún. 29. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Kitartás, kitartás, tanulás, kitartás, tanulás, tanulás
2020. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy hol és milyen szakon fogsz tanulni, koliban/albérletben fogsz lakni vagy bejárós leszel, ismersz-e valakit vagy egyedül mész, ismered-e a várost stb., ha picit többet írsz magadról vagy, hogy mi az, ami leginkább érdekel, akkor hátha tudok kicsit célirányosabban írni :)
2020. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A Neptun tárgyfelvételére figyelj nagyon, mert igen nehéz a jó tárgyfelvétel, és hamar betelnek a helyek..
2020. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha lesz gólyatábor ne hagyd ki, ott jó barátságok születhetnek. Legyél nyitott, de nyomulós. Tanulj rendesen, a segítséget kérsz/kapsz, akkor illik viszonozni. Vegyél részt az egyetemi életben, programokban. Ha jó tanuló vagy, ne hagyd, hogy a lustábbak kihasználjanak.
2020. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%

Az tök jó, ha várod!


Én saját tapasztalatot annyit tudok mondani: ha alapból se vagy az a nagyon szétbulizós emberke, ne higgy azoknak, akik azt mondják, ha nem mész gólyára nem lesznek társaid. Nettó hülyeség, én nem mentem mert a mi sulinkon eléggé durvulni szokott és már első nap lettek barátaim, akikkel máig együtt vagyunk, meg amúgy is sok jó embert megismertem. (:

Persze rajtad áll, nem azt mondom ne menj! Infók alapján döntsd el. Amúgy ha van az intézményről felsőbb éves ismerősöd, kérdezd ki tanárokról tárgyfelvétel előtt - már ha első félévben ti veszitek fel magatoknak - nálam eléggé tanárfüggő egy tárgy, inkább megyek be picit szarabb időpontra, mint olyan tanárhoz aki semmit nem ad át és sokkal nehezebb nála teljesíteni. Szóval ennek járj utána.

Tanulni másképp kell kicsit mint gimibe, nekem ott sok minden így rámragadt, itt viszont tényleg fokozatosabban, folyamatosabban kell. Lehet másképp is, de úgy megszívod vizsgaidőszakban.

Első napodon ha nagyon nem tudnád oda a járást/termeket stb. - nálunk nagy az épület és első héten kóvályogtam mint gólyafos a levegőben - csapódjatok össze többen. Első órákon figyelj oda a követelményekre, kreditekre, stb.

Sok sikert!

2020. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Remélem tudsz úszni és kitartó vagy, mert az egész abból fog állni, hogy bele ugrasz a tanulás és a könyvek tengerébe, majd 4-5 év múlva pedig ha szerencsés vagy eléred a siker szigetét :D

Sok csábító dologgal fogsz találkozni kalandod során mely végig arra hajt, hogy most állj meg csak egy picit és pihenj, de ez a legnagyobb kihívás benne, hogy ellen tudj állni ezeknek és csakis a sikerek szigete lebegjen a szemed előtt, mert minél több figyelmet áldozol ezeknek a csábító dolgoknak annál tovább tart a kalandod és a végén annál kimerültebb leszel.



Nagyjából erről szól.

2020. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok és gyors választ, a tanácsokat pedig még jobban! ^^ mindenkinek ment a zöld pipa ^^

#2: igazából több sulit jelöltem meg, de előbbre van az olyan, ahol nem lennék kolis és meg tudnám oldani a bejárást. De ugye jelöltem olyant is, ahol csakis a kollégium jöhet szóba.

A szakra szinte biztos, hogy egyedül megyek, de egy nagyon jó barátnőm elég valószínű, hogy ugyanarra az egyetemre megy, amit elsőnek jelöltem. Ha tényleg az első hely jönne össze, akkor a város terén is szerencsém lenne, mert úgy ismerem, mint a tenyerem :) Ha viszont nem sikerülne, akkor utána a másik két várost pedig csak nagyon nagyjából ismerem.

Az átlagnál azért picit csendesebbnek tartom magam, de nem vagyok visszahúzódó és szívesen beszélgetek másokkal, személyesen az utóbbi időben jobban szeretek beszélni.

Közben eszembe jutott egy konkrét kérdés is: tudom, hogy egyetemenként változó, de a testnevelés részről tudnátok kicsit mesélni? Van egy enyhe gerincferdülésem, nekem emiatt kell valamit máshogy csinálnom, mint a többieknek? Egész gimiben gyógytesis voltam :c

2020. jún. 29. 13:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Így 2 év tapasztalattal a hátam mögött azt tudom tanácsolni, hogy találd meg az egyensúlyt a tanulás és a buli között. Ez nagyon fontos. Ha hívnak és tudsz menni, menj, de ha pl. zh-t írsz a héten és még nem tudsz rá egy szót se, akkor inkább abba fektesd az időt a szórakozás helyett és majd utána ha sikerül a zh, mehettek ünnepelni :D Én mikor bekerültem egyetemre, egy viszonylag nehéz szakra, nem így csináltam.. Meg is lett az eredménye, első félévem rossz lett, másodikat passziváltam hogy jól jöjjek ki. Lényegében már csúsztam is félévet(az én képzésem esetében másfél év csúszás az ami belefér az államiba). De benőtt a fejem lágya és azóta csak felfelé ívelek hálistennek.

Ha van lehetőséged gólyatáborba menni, semmiképp ne hagyd ki, nagyon jó közösségépítő ereje van és könnyen lehet barátokat szerezni és a feladatok is viccesek :D

Ami még nagyon fontos az egyetemen, hogy számítsatok egymásra a csoporttársaiddal vagy akár a szaktársaiddal is. Tekints egy nagy csapatjátékként erre az egészre. Ha neked megy valami ami nekik nem, segíts nekik, ha pedig nekik megy valami ami neked nem akkor te kérj tőlük segítséget. De két irányú legyen a dolog.. Tehát ne csak te segíts mindenkinek hanem ők is neked. Sokkal könnyebb így elvégezni az egyetemet :)

Ha kolis leszel, akkor járj le a kolibulikba ha tudsz és ismerkedj. Nagyon sok időt fogsz ott eltölteni és sokkal könnyebb ha jól érzed magad és ismered a közösséget. Nincs annál jobb mikor órák után fekszel a szobádban és a szomszédod dübörög a falon, hogy menjél inni vagy társasozni :D


Még egy opcionális ötlet a végére: Ha tudod hogy kb. milyen szaktársakra számíts, akkor próbálj meg szervezni olyan dolgokat ami érdekelheti őket és közösségépítő ereje lehet. (pl. én programtervezőn gondoltam, hogy valószínűleg a legtöbb csoporttársam szeretni fogja a társasjátékokat vagy a videojátékokat, szóval bekérdeztem és miután mondták hogy igen, elkezdtünk szervezni kis társasjáték esteket, meg játékpartikat. Nagyon hangulatosak :D)


Sok sikert az egyetemhez :D Életed egyik legjobb időszaka lehet ha jól csinálod :) Megkérdezhetem melyik egyetemre mész?

2020. jún. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
96%

Ja és a tárgyfelvételre ajánlom a neptun power up-ot. Sok dolgot megkönnyít :D

Tesi az nálunk úgy van, hogy 2 félévet kell letudni diplomáig. Van sokféle tesi a tárgyfelvételnél. Ugyanúgy kell felvenned mint bármelyik másik tárgyat, nem befolyásol semmit a gerincferdülésed. Ugyanúgy fel tudod venni és teljesíteni bármelyik tesit. Bár azért célszerűbb valami hátkímélőt választani ferdüléssel :)

2020. jún. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#4: "Ha jó tanuló vagy, ne hagyd, hogy a lustábbak kihasználjanak." ezt mindenképpen meg fogom majd fogadni, saját káron is megtanultam, hogy ezt nem szabad hagyni😅

#5: nem vagyok annyira bulizós emberke, de ezt is jó hallani ^^ sokat gondolkodtam azon is, hogy majd menjek-e, de még mindig nem jutottam dűlőre.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! ^^

2020. jún. 29. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!